AKTÜEL TARİHÇE EBRULİ ALMANYA ANTALYA DÜĞÜNLER OKUL DUYURU BAŞSAĞLIĞI ÖZEL HABER
Almanya Ober-Ramstadt Fethiyeliler Gecesi / Kasim 2015Tarih 12 Kasım 2015, 12:01 Editör: Editör Aliseydi SEVİM

Almanya Ober-Ramstadt Fethiyeliler Gecesi / Kasim 2015

Almanya Ober-Ramstadt Fethiyeliler Gecesi  07 Kasim 2015 genis bir katilimla yapildi. Türküler soylendi. halaylar cekildi. Eglenceli ve coskulu bir geceydi.

Bu sayfanin icerigini alacagim bilgiler ile yeniden duzenlecegim.[ Katilimci listesi ile ödul verilen isimler ve odul gerekcelerini, Cuma gunu Hamza AKBABA da olacagimdan Asli dan alacagim.]

Kullandigim bilgisayar Bekarin bilgisayari. Klavyedeki  karakter dizimi ve karekterler farki oldugundan yazmakta zorlaniyorum. Bu bilgisayarin Ofis programinin suresi gecmisti. Resim programi ve brosoverin guncellemesini  yapmakta zaman aldi.

RESIMLER YUKLENDI


 Bu gece, gecenin resimleri bu gözükebilir. Videolar ise yuklenmekte. Yuklemesi biten  videolari bu sayfaya ekleyecegim.

Almanya da yaptigim haber ve resimleri Fethiye de tekrar düzenleyecegim. Yazi yazmak ve resim ve video yükleme cok zor elimdeki iki bilgisayarlada.

14 kasim 2015 tarihinde rahmetli Gul DONMEZin kirki yapilacak.

Gecede konusama(becereme)digim konusmayi asagiya ekliyorum.

BU GÜN USTA (ALTUN) ABIDEN O KM BIR BILGISAYAR ALDIM: BU GUN YARIN BUTUN RESIMLER GOZUKEBILIR: HABERLERIN DUZENLENMESI SONRA YAPACAGIM. USTA ABIYE TESEKKURLER.


Merhabalar sevgili dostlar… Canlar. 

 

Memleketimizden binlerce km. uzağa gideceğim ve ikinci vatanımızda, bir kürsüden sizlere hitap edebileceğimi hiç düşünmemiştim. Taki, Malatya Fethiyeliler Ober-Ramstadt Dernek Başkanımız, değerli arkadaşım ve kirvem Erdoğan BICAKCIOĞLU’nun 2013 te beni aramasına kadar!  

 

Hele de yıllarca bu kürsüde ismimizden bahsedilmenin, Zülfü Yare Dokunmak olacağından “çekinildiği,” onca yıl sonra!.. 

Oysa hepimize yeter(di) bu dünya! 

Keşke olmasaydı; ama geçti. 

 

Bizim buraya gelmemize ve sizlerle böylesi güzel bir geceyi paylaşmamıza vesile olan Malatya Fethiyeliler Ober-Ramstadt Dernek Başkanımız Erdoğan BIÇAKCIOĞLU’na ve onun şahsında, Derneğimizin değerli yönetim kurulu ve bütün üyeleri ile  burada bulunan ve bulunmayan  Fethiyelilere bu kadir şinaslıkları ve nezaketleri için teşekkür ve takdirlerimi arz eder, bütün misafirlerimize gecemize iştirak ederek bizleri onurlandırdıkları için şükranlarımı sunar ve onları canı gönülden selamlarım. 

 

 

Burada, sizlerle böylesi bir sıcak ortamı paylaşmak, bizi ziyadesiyle memnun ve mesut etmiştir. Hele ki buradayız ve hele ki varsınız!.. 

Gecemize  hoş geldiniz. 

 

 

Image 

 

2013 yılında buradan Fethiye’ye gittikten sonra bir ablamız: bize olan tevvecühün makineden kaynaklandığını söylemişti. Bu sözde gerçek payı elbette ki var. Fakat bu görüş, benden önce ve şimdi dahi bizimki çapında ve bizimkinden daha üstün makinesi olan arkadaşlarımız varken, bizim neden bu kürsüde bulunuyor olduğumuzu açıklamakta, sanırım yetersiz  kalmakta!   

 

Anlatımları daha etkili ve anlaşılır kıldığı için ben şiir, deyiş, atasözü ve kıssalara başvurmayı zamanla üslup edindim. İşte bu makine ile benim mukayeseme örnek olsun diye, nesirleri nazım-şiir gibi yazan değerli yazarımız Kahraman Tazeoğlu’nun sanırım “Araz” adlı eserinden hatırlayabildiğim bir alıntıyı sizinle paylaşmak istiyorum, izninizle. 

 

“Adam bir kadına aşık olur ve şiirler yazmaya başlar… Yazar  ha yazar! Kadın birgün adamı terk edip biriyle gider… Adam durmaz ve bunun ardından daha çok ve etkileyici şiirler yazmaya devam eder. 

Derken adam günün birinde büyük bir şair olur ve bir şehirde bir şiir dinletisi düzenler. 

Şiir severler şairle kuliste sohbet ederken, adamı terk eden kadın koluna taktığı sevgilisi ile şairin karşısına dikilir... Şair kadına tanımazmış gibi bakar. Kadın bunu üzerine şaire: “Tanımadın mı  beni? Seni şair yapan kadınım ben,” der, kurularak. Şairde kadının kolundaki adamı işaret ederek: “Maharet sende olsaydı, koluna taktığın ‘o adamı’ da şair yapardın,” der. 

Kıssadan hisse! 

 

Kanımızca makinenin “asıl” mahareti, mucizesi ne oldu biliyor musunuz? Ben objektifin karşında olan sizlerin, yüz binlerce resmini çekerken; makinede, vizöre gözünü dayamış olan adamın “gözünü, gönlünü, ruhunu derken bütün iç dünyasının röntgenini sessizce çekip sizlerin göz önüne koydu…”  

İşte bu objektifin önündeki ve ardındaki iki fotoğraf, ortak paydamızı gösterdiğinden bu, aramızdaki o görünmez nice duvarları ateş karşısındaki buz misali bir bir eritti. Ve bu “ortak payda” önce iç dünyamızda, gönüllerimizde sonrada bu güzel ve sıcak ortamda (mekanda) bizleri buluşturdu. 

Bir başka deyimle “sevdiğimiz bu motifi beraberce işledik!..” 

Yukarıdaki konuşmamamızı, bir dörtlükle özetlemek gerekirse: 

Ben bir sazdım 

Türkülerden ayrı kalamazdım 

Mızrapla tel arasında  

Bu yüzden (hep) sizi (bizi)çaldım   

 

Image 

Kürsüde semineri veren adam: cebinden gıcır bir 100 dolar çıkarır ve sorar: “Buna sahip olmak isteyen elini kaldırsın,” der… Salonda bulunanların hemen hepsinin eli havadadır.  Adam gıcır doları avucunda sıkar, buruş buruş ettirir ve tekrar sorar: “Hala bu dolara sahip olmak isteyen varsa elinin kaldırsın,” der. Yine ellerin çoğu havadadır. Adam buruş buruş ettiği doların yüzüne tükürür ve yere atıp üzerine basar ve sorar: “Hala bu dolara sahip olmak isteyen varsa el kaldırsın,” der.  Salonda bulunanların çoğunun elleri yine havadadır… 

 

Bunun üzerine semineri veren adam: “Bu testle gördük kü, sizde bir değer varsa, bin bir kötü muameleye uğrasanız da çoğunluk her zaman sizin için elini kaldırır,” der.  

 

El kaldırılacak bir kıymete ulaşabilmek elbette ki mühimdir, her insan için... Fakat asıl mühim olan o kıymeti, muhafaza ve müdafaa edebilmektir. Bir rüzgar yardımı ile bir saman çöpü, bir kağıt parçası da bir süreliğine yükselir; fakat önemli olan yıldızlar gibi yükseldiği, bulunduğu yere çakılıp kalmak hatta daha ötelere gidebilmektir.  

Kanımızca bu olmalı menzilimizin encamesi. 

 

Kıymeti harbiyemiz ne olursa olsun.  Bir, beş yada beş bin!.. Rakam yada basamak önemli değil.  Mühim olan, yeryüzünün en ağır ve mukaddes emanetini taşıdığımızın idrakinde olmak, dolayısıyla insan olabilmek sorumluluğunu ve vakurunu muhafaza ve müdafaa edebilmek, taşıyabilmektir!.. 

 

Bu kıssamızla kendimize bir kibir ve benlik atfetti yada böyle bir intiba bıraktı isek, haşa amacımız bu değildir; buna rağmen yine de önce Allah’tan  sonrada sizlerden affımı diliyorum. 

 

Büyük olan gönül makamının sahibi olan “Hak” ve sizlersinizdir. 

 

Hüdayi’den bir dörtlükle bu faslı tamamlamak gerekirse: 

 

Canan bizim canımızdır 

Teni bizim tenimizdir 

Sevgi bizim dinimizdir 

Ondan öte din bilmeyiz 

 

Image 

 

Sözümüzü son bir kıssayla bitirelim. 

 

Benim gibi kırk yılda bir eline kürsü geçmiş bir konuşmacı, çıkıp konuşmaya başlamış… Uzakmış ha uzatmış sözü. Derken salonda oturanlar kaykılmaya, esnemeye başlamış. Bi süre sonra salon arka taraftan başlayarak bir bir boşalıyor; fakat bizimkinin gözünün önünü gördüğü yok. Konuşuyor ha konuşuyor. 

 

Derken salonda bir tek kişi kalmış, oda protokolde. Adam konuşmasını bitirmiş ve herkes gitmesine karşın, aşağıda tek başına oturan ve kendisini sabırla dinleyen adama teşekkür etmek istemiş. 

 

Herkesi bıktıran konuşmacı aşağıda oturan adama teşekkür etmek için ağzını henüz açmışken adam: “Teşekküre lüzum yok beyefendi, senden sonraki konuşmacı bendim. Sıramı bekliyordum!..” demiş. 

 

Bizde sözü uzatırsak, her halde bu konuma düşeceğiz… Bizi dinleme nezaketini ve sabrını göstermenize karşılık teşekkür edip, sözü arkadaşıma bırakıyorum.  

 

Sürçü lisan ettik ise af ola. 

 

A.S. Fethiye  

07 Kasım 2015 

Image 

Not: Kıssalarımızla, bizim genel üslubumuz gereği, özelden genele bir mesaj verebilmeyi hedefledik... İkinci kıssamızda, kendimizi ne gördüğümüzü ise yukarıdaki su paragrafla özetliyoruz: 

“Kıymeti harbiyemiz ne olursa olsun.  Bir, beş yada beş bin!.. Rakam yada basamak önemli değil.  Mühim olan, yeryüzünün en ağır ve mukaddes emanetini taşıdığımızın idrakinde olmak dolayısıyla insan olabilmek sorumluluğunu ve vakurunu muhafaza ve müdafaa edebilmek, taşıyabilmektir!..” 

 

Bunun dışında bir mana çıkarılması ise,sözümüzden, bizim duygu  ve düşüncemizin dışında yorumlar çıkarmak olur. Yok biz böyle bir cümle kurmuşsak maksadını aşan bir söz söylemişiz demektir. 

 
  |  Bu haber 9158 defa okunmuştur.

Almanya  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Mer. Yusuf ŞENOL'un senei devriyesi / Almanya

Mer. Yusuf ŞENOL'un senei devriyesi / Almanya Mer. Yusuf ŞENOL'un senei devriyesi / Almanya

Mer. Lütfiye ALTUNOK'un Kırkı - Köln Almanya

Mer. Lütfiye ALTUNOK'un Kırkı - Köln Almanya Mer. Lütfiye ALTUNOK'un Kırkı - Köln Almanya

Malatya Fethiyeliler Ober-Ramstadt Fethiyeliler Derneği

Malatya Fethiyeliler Ober-Ramstadt Fethiyeliler Derneği Malatya Fethiyeliler Ober-Ramstadt Fethiyeliler Derneği

Fethiyeliler Gecesi 2019 - Almanya Ober- Oberramstadt

Fethiyeliler Gecesi 2019 - Almanya Ober- Oberramstadt Fethiyeliler Gecesi 2019 - Almanya Ober- Oberramstadt

Mer. Hüseyin ÖZACAR'ın Kırkı - Almanya Ober-Ramstadt

Mer. Hüseyin ÖZACAR'ın Kırkı - Almanya Ober-Ramstadt Mer. Hüseyin ÖZACAR'ın Kırkı - Almanya Ober-Ramstadt

Bünyamin AĞKOÇ'un Sünnet Lokması - Almanya Ober-Ramstadt

Bünyamin AĞKOÇ'un Sünnet Lokması - Almanya Ober-Ramstadt Bünyamin AĞKOÇ'un Sünnet Lokması - Almanya Ober-Ramstadt

Her mezar bir ölüyü, her ölü bir tarihi, her tarihse bizim köklerimizi anlatır.

Her mezar bir ölüyü, her ölü bir tarihi, her tarihse bizim köklerimizi anlatır. Her mezar bir ölüyü, her ölü bir tarihi, her tarihse bizim köklerimizi anlatır.

Başsağlığı: Cemile DÖNMEZ'i Kaybettik.

Başsağlığı: Cemile DÖNMEZ'i Kaybettik. Başsağlığı: Cemile DÖNMEZ'i Kaybettik.

Başsağlığı: Naris YANAR'ı Kaybettik...

Başsağlığı: Naris YANAR'ı Kaybettik... Başsağlığı: Naris YANAR'ı Kaybettik...

Fotoğraf Makinesi Kampanyası ( 2008-2012-2015 )

2008 – Ahmet ASLAN: 400 EURO

2008 – Diğer arkadaşlar: 600 EURO

2008 – Toplam: 1000 EURO

Bitti

2012 - Seyit  ÇAĞLAR : 30 Euro  

  2012 - Aliman SEVİM : 40 Euro

  2012 - Ali ASLAN : 10 Euro

  2012 - Hasan AĞKAYA : 20 Euro

  2012 - Ali ALTUNOK :20 Euro

  2012 - Ali İhsan GÜLER : 50 Euro

  2012 - Metin ÖKSÜZ : 30 Euro

  2012 - Naki ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Rıfat ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 - Hüseyin ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 -Murat İLHAN

           (Zeynal oğlu):50Euro

  2012 - Fatma İLHAN

           (Hasan Kızı):10 Euro

  2012 -Zeynep KORYÜREK:20 Euro

  2012 - Elif GÜN :10 Euro

  2012 - Piri İlhan

          (Minnet oğlu):30 Euro

  2012 - Hüseyin YILMAZ

         (Güldalı oğlu):30 Euro

  2012 - Turabi TEMİZ : 20 Euro

  2012 - Hikmet GÜLER : 40 Euro

  2012 - Hüseyin İLHAN

           (İbrahin oğlu):20 Euro

  2012 - Hasan ÇEVİKER : 10 Euro

  2012 - Zeynep GÖÇER : 20 Euro

  2012 - Necmettin ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Sultan AKKOYUN: 50 Euro

  2012 - Ali Ekber PEKTAŞ : 20 Euro  

  2012 - Yusuf ALTUN  : 20 Euro

  2012 - Mehmet İNCE : 15  Euro

  2012 - Mustafa(Vaylo)

             OLGUN:50 Euro

  2012 - Ahmet OLGUN : 50 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN :10 Euro

  2012 - Aliseydi UÇAR : 50 Euro

  2012 - Veli ÇAĞLAR  : 10 Euro

  2012 - Fahri ÖKSÜZ  : 20 Euro

  2012 - Kasım YILMAZ : 50 Euro

  2012 - Kadir ÇAĞLAR : 20 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN

             DEDE:10 Euro

  2012 - Hacı ÖZSEVİM : 20 Euro

  2012 - Duran AYDOĞAN:30 Euro

  2012-Hüseyin Rahmi

          ÖZTÜRK:50 Euro

  2012 - Ahmet ÖZTÜRK (Köln):30 Euro

  2012 - Vahap ÇEVİKER :10 Euro

  2012 - Kenan GÜVERCİN : 10 Euro

  2012 - Sezai ALTUN : 10 uro

  2012 - Bektaş AKŞAHİN : 20 Euro

  2012 - Veli İLNCE : 10 Euro

  2012 - Ziyade ŞENKAYA : 10Euro

  2012 - Hasan KARAGÖZ :10 Euro

  2012 - Hasan AKDOĞAN : 10 Euro

  2012 - Hüseyin AKDOĞAN 10 Euro

  2012 - Turan GÖÇER : 10 Euro

  2012 - Cengiz SEVİM : 20 Euro

  2012 - Bektaş Hacı AKŞAHİN:10 Euro

  2012 - İsmail AĞKOÇ : 20 Euro

  2012 - Aliekber AKKAYA : 20 Euro

  2012 - Erdinç ASLAN : 10 Euro

  2012 - Ali ARKADAŞ :10 Euro

  2012 - Hasan (Fikriye)

             ÖZACAR:20 Euro

  2012 - Ahmet KAYGUSUZ

           (Arguvan’lı):10 Euro

  2012 - Avades ALTUN

            ( Der. Bşk.):50 Euro

  2012 - Havaşin MARKET

             (Arguvan’lı):20 Euro

  2012 - Hasan ÖKSÜZ : 10 Euro

  2012 - Haydar ER

            (Müslüm oğlu):50 Euro

  2012 - Tamam SOFU :10 Euro

  2012 - Musa ÇİFTÇİLER: 10 Euro

  2012 - REISE BIRO

     Firat, Ober-Ramstadt :20 Euro   

  2012 - Vahap ASLAN(Culfalı): 30 Euro

  2012 - EURO SÜPER MARKET

             DARMSTADT:20 Euro

  2012 - Hüseyin ER (Köln) : 50 Euro

  2012 - Vedat ÇALIŞKANOĞLU: 5 Euro

  2012 - Kamber ÇAKMAK : 5 Euro    

  2012 - Hüseyin AYDOĞDU

            (Şahin oğlu): 50 Euro

  2012 - Meliha YÜCEL : 50 Euro

  2012 - İsmail SEVİM

  (Haydar oğlu): 20 Euro

  2012 - Necati-Zekine KILIÇ :20 Euro

  2012 - Erdal ÇALIŞKANOĞLU: 20 Euro

  2012 - Hüseyin ÇALIŞKANOĞLU

           (Süleyman oğlu) : 20 Euro

  2012 - Yılmaz GÜLER: 20 Euro

  2012 - Mehmet AKDOĞAN:20 Euro

  2012 - Bektaş ile Hünkar

             ALTUN: 80 Euro    

  2012 -  TOPLAM : 1915 EURO  

   Bitti

2015 - Eski bozulan makinenin

           sigortasından alınan:75 EURO

2015 – Aliseydi KARGIN : 50 EURO

2015 – Erdoğan BIÇAKCIOĞLU : 50 EURO

2015 – Sefa ALTUN : 50 EURO

2015 – Murat İLHAN

(Sarhoş amcanın torunu):50 EURO

2015 – Abbas PEKTAŞ

(Yusuf oğlu): 50 EURO

2015 – Yusuf ALTUN : 30 EURO

2015 – Merdan ŞENOL : 50 EURO

2015 –  Hasan ALTUNOK

(Hüseyin&Hatice oğlu) : 20 EURO

2015 – Abbas KORYÜREK : 30 EURO

2015 – Hasan KARAKOÇ

 (Donjuan'ın oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri SOFU : 10 EURO

2015 – Haydar GÜN : 50 EURO

2015 – Hacı ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Abbas ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Ali Ekber AKŞAHİN : 20 EURO

2015 – Veli İNCE : 10 EURO

2015 – Ali Agırdemir (Köln): 50 EURO

2015 – Kasım YILMAZ : 50 EURO

2015 – Hüseyin YILMAZ

(Filip - Fattey bibini torunu):50 EURO

2015 – Hüseyin ÇİFTÇİLER : 50 EURO

2015 – Avades ALTUN : 50 EURO

2015 – Ali İhsan UÇAR : 25 EURO

2015 – Seyit ÇAĞLAR : 20 EURO

2015 – Hüseyin AKKAYA

( Yeter Oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri İLHAN : 50 EURO

2015 – Haydar ER : 50 EURO

2015 –  Hüseyin ÇAVUŞ

(Igdırlı):10 EURO

2015 – Naki ÖZSÜZ : 20 EURO

2015 – Mesut  İLHAN : 20 EURO

2015 – Hüseyin ÖKSÜZ

(Naki oğlu) : 20 EURO

2015 – TOPLAM : 1075 EURO

Bitti

2012 - Sayfası…

2015 Sayfası…DUYURU TAKVİMİ

HARİTA: MALATYA FETHİYE

Aliseydi SEVİM Aliseydi SEVİM
Kış Manzaraları - 08/01/2018 - Malatya Fethiye
Aliekber Pektaş Aliekber Pektaş
Gül-güle büyük, efsane insan, lider: Fidel Kastro
Seyit Çağlar Seyit Çağlar
DAR AGACINA ASTILAR SEYIT RIZAYI,NEYLEYIM – Seyit ÇAĞLAR

LUZÜMLÜ TELEFONLARKınay Çiçekcilik: 0 422 323 86 76
Kınay Çiçekcilik: 0 542 368 10 03

Karmen Çiçekcilik:0 422 323 10 84
Karmen Çiçekcilik:0 542 210 16 69

Sahan Yemek: 0 422 325 29 30
Sahan Yemek:0 530 227 02 79

Orhan Yemek: 0 422 336 88 22
Orhan Yemek: 0 533 720 20 09

Gülüstan(Sevim) Kuaför: 0 422 322 81 65
(Aliseydi) Karakaş Emlak: 0 422 324 20 60

Yazıhan Belediyesi: 0 422 751 40 54
Kaymakamlık Makamı: 0 422 751 42 12
Yazıhan Maliye: 0 422 751 41 12
Yazıhan Tapu: 0 422 751 42 00
Yazıhan Hastahane: 0 422 751 41 05
Yazıhan Nüfus: 0 422 751 42 30

Ziraat Bankası /Yazıhan:  0 422 751 44 03
Emlak / Nihat GÜLER: 0 422 325 15 34
Mobil: 0 532 794 24 02

Yazıhan Emlak / Kaya Emlak
Süleyman KAYA: 0 537 380 05 04

MASKİ
Malatya Su İdaresi
Arıza: 185
Genel Müd. :377 74 44
444 51 44

Elektrik Arıza
444 91 86

Telefon Arıza ve Bilgi
444 1 444

İnternet Arıza

444 1 375


FACEBOOK

Sık Sorulan Sorular

Sitemizin güncellenmesi devam etmekte.

2011 yılından bu güne kadar olan veriler işlendi; Açılmayan videoların sebebi, o videoların bulunduğu hesabımızı Youtube’nin silmesinden dolayıdır.

2011 yılı öncesine ait olan verilerin işlenmesi zaman alacak. Fakat hemen hemen geçmişe ait olan resimlerin tamamının kopyası var. Yakında onların tamamına nasıl ulaşacağınız açıklanacaktır.

Aradığınız eski haberleri bulmak için: Sayfamızın üst ve alt kısmındaki menüde “Arşiv” linkini tıklayınız. “Anahtar Kelime” karşılığına aradığınız haber başlığından bir iki kelime yazın, “Haber Ara” yı tıklayın.

Aradığınız kelime başlıkları sıralanacaktır. Büyük harfle aradığınızı bulamazsanız, küçük harflerle yazın.

Başka bir yolla “Google” ye yazıp arayın. Google sitemizdeki haberi bulur. Bütün bunlara rağmen aradığınız bulamazsanız,

Sitemizin alt ve üst kısmındaki "İletişim" menüsünü tıklayıp, bana mesaj gönderiniz.

Yazar isimlerinin sıralanması otomatik olarak, en son yazan yazarın en üste gelmesi şeklinde oluşmaktadır

Site Sloganımız: 2005 - 2020

2005 &  2020
www.aliseydi-sevim.com
aliseydisevim@gmail.com 

Otobüs Seferleri

                     OTOBÜS SEFERLERİ

         MALATYA                               FETHİYE

                                                          06,10

          07:15                                       08:30

          09:45                                       11:00

         13:30                                        14:45

         16: 00                                       17:00

         18:30                                        19:45

Tüm videolar

  Prof.Dr. Sinan CANAN
 

Prof.Dr. Sinan CANAN

İzlenme:2690

   
  Mutlu Olmak: Özgür Bolat at TEDxIhlasCollegeED
 

Mutlu Olmak: Özgür B

İzlenme:2452

   
  Prof. Dr. Acar BALTAŞ
 

Prof. Dr. Acar BALTA

İzlenme:2306

   
  DOĞA İÇİN ÇAL 4 - ALYAZMALIM SELVİ BOYLUM - HD
 

DOĞA İÇİN ÇAL 4 - AL

İzlenme:12054

   

Ayın Şiiri


Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.


Bir lokma ekmek ( ve zevk) için şerefini çiğnetmeye;


bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,


bir zamanlık mevki için el ayak öpmeye,


insanları ezip geçmeye,


günlük menfaatler için onurunu terk etmeye,


bir kısım insanlara kızıp


tüm insanlara düşman olmaya değmez bu hayat!Can Yücel


Mydeign Haber Temaları -http://habersitesikur.tk

Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
Ekstrafikir.com mydesign haber temasıdır.