www.aliseydi-sevim.com la ilgili açıklama…


Açıklama: www.aliseydi-sevim.com la ilgili açıklama… 01,02,2013
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2013
Geçerli Tarih: 11 Ağustos 2020, 06:19
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=1086


www.aliseydi-sevim.com la ilgili açıklama…

Geçen yıldan beri yaşadığımız bir kaç sorundan dolayı, sitemiz başka bir alan sağlayıcı firmaya transfer ettik. Bu nasıl yapılır, bilmiyorduk… Yazışmalar ve deneme yanılma yoluyla bunu büyük bir ölçüde öğrendik. Artık sitelerimizin kopyasını daha kolay almayı ve gerektiğinde başka bir firmaya aynı ad ve bilgilerle transfer etmeyi daha iyi becerebilir olduk.

Sitemizi ( www.aliseydi-sevim.com/beldemiz/ ) transfer ettiğimiz firmadan üç yıllık kiralama alanı aldım. Yaklaşık 2016 yılı ocak ayı başına kadar.  Sürekli sitemizin kopyasını aldığımızdan, her hangi bir risk sonucu sitemiz, çökse, hackerler tarafından ele geçirilse yada kaybolsa, korkacak bir şeyimiz kalmamakta. Bir haftada ana sitemizi tekrar başka bir bağlantıda, aynı isim ve verilerle tekrar yayınlarız.

Sitemizi şimdiki son bağlantısı bu linktir.  Veriler, isimler aynı görülse de kaynağı fark sitemizin. Eski firmada iken, o firmanın arama motorlarının yayınladığı bağlantılar Googlede hata verip açılmaz. Bir süre sonra, o hata verip açılmayan eski sitemizin bağlantıları, Google den kaybolur. Google deki  sitemizle ilgili olan bağlantıların( www.aliseydi-sevim.com/beldemiz/ )  tümü yeni kaynağın arama motoruna gönderdiği veriler olacağından, hata vermeden çalışır.

Sonuç olarak bizim yayımladığımız veriler biz yaşadığımız sürece korunacak. İlaveten, birde Google’den aldığımız( www.aliseydi-fethiye.com ) siteye “eski: mavi sayfalı” sitedeki bilgilerin çoğunu ekleyeceğiz. Oran ise, eski tarzda, bilgileri “yıl ve yılın ayları” başlığında, her ayın tamamını bir linkte, başlıkta olacak şekilde sayfa oluşturacağız.

Bu ay içerisinde zamanımız oldukça ana sayfamıza linkini koyacağımız bir site yapacağım. “Fethiye” ile ilgili bilgileri kapsayacak. Başlangıçta kategoriler ve başlıklara esas alacağımız kaynak değerli araştırmacı yazar Ali Aksüt’ün “Fethiye: Hasanbadrık” isimli kitabı olacak. Bu kitabın yazılı metnini bize değerli arkadaşımız Ahmet OLGUN uzunca bir zaman önce vermişti. Kitap bilgilerini bu yazılı metinden alacağız.

Şimdiden Ali AKSÜT ile Ahmet OLGUN arkadaşımıza teşekkür ederim. Bu kitapta, şu konu eksikti, yada anlatılan, yeni bilgi  şu şekildedir diye bize bir bilgi gönderen olursa, o yazıyla ilgili konun yanına, mesajı gönderen kişinin ismiyle ilave edeceğiz. Yani sürekli güncellenerek bu sitemiz yaşadığımız sürece varlığını sürdürecek. Sürekli koyasını alacağımızdan kaybolma riskini de önlemiş olacağız.

Bu sayfada sanatçı ve müzik olduğu gibi diğer düşünsel çaba içerisinde olan her Fethiyeliye birer başlık, sayfa açacağız. Burada ve yurt dışında işletmesi olan her isme birer sayfa  açacağız. İlgili kişiler, istediğinde bu sayfalara kendi bilgilerini bize göndererek güncelleyecek. İlgi ne olur bilemiyor, fakat biz yapacağımızdan bahsediyoruz…

Ana sayfamıza, Fethiyeli sanatçı ve gruplarımızın her birinden birer klip ekliyorum. Videoları yukarıdan aşağıya doğru sıralamada, sanatçı ve grupları önem sırasına göre dizmiyoruz. Her ay bu lİsteyi değiştirip, farklı isİmleri koyacağız. İlerde bu bölümde ismi görülmeyecek bir grup yada sanatçı olursa bu onları yoğunluk sebebiyle gözden kaçırdığımız bir hata olarak alsın ve bizi arasınlar… Derhal mesajlarını dikkate alır, gereğiniz yaparız.

Sitemizi Ocak ayının sonda transfer ettiğimizden, sayfaların tıklanma sayıları ve Facebook paylaşımları sıfırlanmış oldu. Yani sayfaların tıklanma rakamları bir haftalık verileri içermekte. Buna rağmen kırılan rekor, rahmetli Ali ÇEVİKER’in cenaze Töreni haberinin” Facebook ve ShareThis” paylaşımında yaşandı. Eski rakamlara bakıldığında rekor benim bir yazımın 34 Facebook paylaşımı idi. Rahmetli Ali abinin sosyal paylaşım sitelerindeki paylaşımı benim rekor yazımı ona katladı ve 300 paylaşımı aştı.İlerde bizim sitemizdeki haberleri bulmanın, ona kolay ulaşmanın bir yoluda Facebook ve benzeri paylaşımlardır. Böylece “kendi Facebook profilinizde” ki bu paylaşımı tıklayarak “sitemizdeki” eski bir habere kolayca ulaşmış olursunuz.

Not: Grup Öksüzler, Hüseyin Öksüz’in bize Facebook’tan gönderdiği mesajı samimi, sıcak ve memnuniyet verici bulduk. Bu tevazunun baki olmasını diler bütün insanlarda görmek istediğimiz bir meziyet olduğunun altını çizerek belirtelim. Mesajı için Hüseyin’e teşekkür ve takdirlerimizi arz ederim.