Merdan ÖZACAR'ın Lokması - Kızıldeli Tenci


Açıklama: Merdan ÖZACAR'ın Lokması - Kızıldeli Tenci
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 30 Haziran 2015
Geçerli Tarih: 08 Nisan 2020, 02:54
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=1761

Dün saat 12,00'de Kızıldeli'de Merdan ÖZACAR kurban kesti ve yaptığı lokmayı gelenlere sundu. Allah Merdan'ın lokmasını kabul ve makbul eylesin.


20 Haziran 2015 tarihinde Almanya Ober-Ramstadt'ta yaşayan Fethiyeliler ilk olarak Abdal Musa Lokması yaptılar. Allah lokma sahiplerinin lokmasını kabul ve makbul eylesin.

Resimler için Hakan YILMAZ arkadaşımıza teşekkürler.


Üçüncü haber Fethiye'nin Belediye Hizmet binası ile ilgili. Resimde görüleceği gibi, bu bina Yazıhan Belediyesinin kurumlaşma çalışmaları kapsamında, kurulan Yazıhan Belediyesinin kuruluşu olarak kurulan Yazaş ( Yazıhan İnş. Hiz. Tur. A.Ş ) şirketinin binası oldu.


Belediyemizin kalıcı ve ilerideki her türlü ihtiyaçları karşılaması için yasanın izin verdiği üzere, Yazıhan Belediye Başkan Yardımcılığı olarak ihdas edilen kadroya atama yapıldı. Bu kapsamdaki çalışma gereği olarak (Daimi memur olarak) Yazıhan Belediye Başkan Yardımcılığına Mali Hizmetler Müdürümüz Atamurat ORMAN atandı.


Birer yıl görev yapacak Belediye Belediye Başkan Yardımcılığı kadrosuna ise ilk yılda meclis üyemiz Fehmi KARAKOÇ atandı.


Yeni atamalarla görev alan Belediye Başkan Yardımcılarımızı kutlar, çalışmalarında başarılar dileriz.


Aşağıdaki çeşme, Kılzdelide bulunan çeşmedir. Akan su kendi cazibesi ile akmaktadır. Artezyen değil. Fethiye'de buluna çeşmede eski miktarının yüzde yetmiş seni kadar bir dolulukla akmaktaydı. Artezyenler kullanılınca kurumaya başladı.