Çeşitli Haberler... Aralık 2015


Açıklama: Çeşitli Haberler... Aralık 2015
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 19 Aralık 2015
Geçerli Tarih: 04 Mart 2021, 00:24
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=1894
Merdo Organizasyonun Almanya'daki Fethiyeliler için yaptığı yılbaşı organizasyonu belli oldu. Geceye iştirak eden ve etmeyen bütün Fethiyelilere iyi eğlenceler dilerim.Dün Yazıhan ovasını su ile kavuşturulacak sulama suyu boru hattının döşendiği, Yazıhan İlçesinin hemen üzerine kadar gelmiş olan çalışma alanına gittim. Öğlen mesaisinde gittiğimden, çalışma yoktu. Bende bir kaç resim ile buradan bir kaç dakikalık video çektim. Hat Fethiye ile Yazıhan İlçesinin, Yazıhan'a daha yakı olan kısmından yatay olarak geçiyor ve Hamidiye yolunun yanından aşağıya, Yazıhan ilçesine doğru iniyor. Bu hat, Yazıhan'ın yerleşim alanına kadar ulaştı. Aşağıya doğru zik zaklarla ilerliyor.

Benim resim ve videolarını çektiğim boru,ana hattan ayrılan ikinci hacimde olan boru hattı idi. Ana hat boruları iki metre civarında cağı olan borulardan oluşmakta.Geçen hafta kaybettiğimiz rahmetli Suheyla ALTUN'un defin süreci dolaysıyla Fethiye'ye gelen aile üyeleri, bu gün Almanya'ya gittiler. Taziyeler için evde olacaklar.Hava durumları iyi. Geceleri eksiye düşse de gündüzleri güneşli geçiyor. Henüz kar yağmadı. Yağmurda yok. Kurak geçiyor.


                                  

Almanya'da işi yerlerinden çektiğimiz video ve resimleri, ilgili firmalara ayrı sayfalar açıp eklemek istememe rağmen bir türlü fırsat bulamadım. Birikmiş işler vardı. Bundan dolayı erteledik. Ama yapacağım. Bir haftalık yoğun içim daha var.


B