Çeşitli haberler... Eylül 2017


Açıklama: Çeşitli haberler... Eylül 2017
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 09 Eylül 2017
Geçerli Tarih: 04 Ağustos 2020, 22:49
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=2547


 08 Ağustos 2017 tarihi cuma günnü öğlen Belediyemizin olağan Meclis Toplantısı yapıldı. Mecliste gördüğüm bir ilk; beni duygulandırdı ve bir kaç kare çekip sitemize ekledim.


Ağustos ayında kaybettiğimiz rahmetli (Yeniköy'den AKP Meclis üyemiz) Fehmi KARAKOÇ'u temsil eden meclisteki yerine, manen kendisini temsilen bir çiçek buketi üzerine ismini yazıp koymuşlardı... Fethiye Belediyesinde de 3-4 meclis üyesi Hakk'ın rahmetine kavuşmuştu. Fakat Fethiye Belediye Meclisinde bu "ahde vefa"yı sembolize eden böyle bir fotoğraf görememiştik...


Meclis toplantısında rahmetli Fehmi KARAKOÇ'un boşalan yerine saygı icabı konan buketin, bir çok ibretlik anlamlarından biri bizim için: Makam ve ve mevkiilerin geçici ve baki olanın hoş bir sada bırakmak olduğu, idi!


Fakat, Fethiye Belediye başkan ve meclis üyeleri, son on yılda şu an ABD'de her yerin altını üstüne getirerek, yakıp yıkan fırtına gibi, gönüllerde onarılmaz tahribatlar yaparak yıktı gittiler...


Bizim (Fethiyenin son on yıllık dönemini kastediyorum) başkanımızda bir askerdi, meclis üyelerimizde sanki birer alt düzeyde askeri komutan. Fakat Yazıhan Belediyesinde bir meclis üyesinin bir personele kaş göz çattığını yada esip gürlediğini henüz göremedim.


Neyse, Rahmetli Fehmi KARAKOÇ'un yedeği olan aşağı boyacadan bir hanım Meclis üyesi bu toplantıda asil olarak göreve başladı. Yeni Meclis üyemizin görevinin hayırlara vesile olmasını ve kaybettiğimiz rahmetli Fehmi KARAKOÇ'a Allah'tan rahmet ve kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dilerim. Geçen ay kaybettiğimiz rahmetli Hüseyin SEVİM'in vefatinden sonraki kırkıncı gün olması dolaysıyla ailesi, rahmetlinin evinde konşulara evde bir yemek vedi.


Merhuma Allah'tan rahmet ve kederli yakınlara sabır ve başsağlığı dileriz.Geçen yıl kaybettiğimiz rahmetli Garip PEKTAŞ'ın mezarının yapılması dolaysıyla kızı Zehra yaptığı lahmucunları rahmetlinin anısına evler dağıttı.

Garip abinin mezarını kızları Zehra, Hüsnüye ile oğlu Hüseyin yaptırdı.


Merhuma Allah'tan rahmet ve kederli yakılarına sabır ve başsağlığı dileriz.


Not: Her üç  resimde de aynı albüm bağlı. Yeni yapıldığını sandığım bir kaç mezar resminide ekledi albüme.
  

 

Sayın Aliseydi bey öncelikle şunu belirteyim çok acımasızca bir eleştiri olmuş.

Fethiyeye yapılan hizmetler belli peki şimdi olan hizmetlerden biraz bahsederseniz bizlerde bilgi sahibi oluruz.

 

Kişisel sıkıntılar olabilir ama bu kişiler sıkıntılar hiçbir zaman yapılan hizmetlerin önüne geçmemeli diye düşünüyorum. Sizi tanımasam belediyenin kapandığına ve yazıhana bağlandığına hatta belediye başkanının fethiyeli olmadığına sevinmiş sanırdım, neyseki böyle bir şeye ihtimal dahi vermiyorum.

 

tabiki insanlar eleştirilebilir bazı yönleriyle ama olaya bir bütün olarak bakmak lazım diye düşünüyorum. fethiyenin eski durumunu belediye kaldığı süredeki durumunu ve belediyeden sonraki durumu ortada lütfen biraz daha olaylara her yönü bakalım.

 

Çünkü belediyeyi 2 dönem olarak düşünürsem yaklaşık 20 kişiye haksızlık gibi geliyor bana tabi bu benim nacizane fikrim katılmayabilirsiniz.

 

Bu arada bir atasözü ile bitireyim "Kişi odurki bırakır bir eser, eser bırakmayanın yerinde yeller eser" belediye başkanı ve meclis üyelerimiz ve çok değerli köylülerimizinde katkılarıyla bıraktıkları eserler ortadadır bunuda kimse inkar edemez kanımca umarım saygı sınırlarımı aşmamışımdır, sürcü lisan ettim ise affola saygılarımla

 

İsmail YÜCEL / 11 Eylül 2017

 

Merhabalar İsmail.

 

Önce, yazınızdaki bu nazik üslubunuz için teşekkür ederim…  Şu an, durum şudur, budur demek, belli bir kesim tarafından kişisel bir problemin dışa yansıması olarak algılanacağı ve benimse objektif olma kaygım dolayısıyla bu gibi konularda konuşmayı erteliyorum.

 

Kimseden almak istediğim bir intikam yok. Ama artıda ekside uzun vade görülmeli ve bilinmeli diye düşünmekteyim. Elbette ki yukarıdaki dikkate sunduğunuz noktaları gözden kaçıran bir değerlendirmeyi yaparsak, beylik deyimle “babanı bile inandıramazsın, tarafsızlığına ve adilliğine...” Dolaysıyla,  konuşunca icraatı her boyutuyla konuşmak, söylemek gerektiğinde her boyutuyla söylemek, yazıncada her boyutuyla yazmak gerekli. Adil olan budur!

 

Mesela, ben Fethiye belediyesinin 15 yıllık, gelir gider bütçesini ve yıl sonu idari kesin hesap cetvelleri sonuçlarından haberdar olan biriyim. Belediyemizin ilk beş yıllık ve sonraki on yıllık, gelir ve giderlerinin tl ve döviz karşılığı olarak değerlerini ve ortada icraat olarak var olan maddi değerlerin yaklaşık tl. ve döviz değerinin ne olduğunu izah ederek (maddi)başarı yada başarısızlıktan bahsedebilirim. Ama yazıp konuşmuyorum, İleri bir tarihe erteledim bunu. Bunları okuyanlar olaylara daha tarafsız bakabilsin diye.

 

Üstün Zekalılar Eğitim Merkezi (ÜST-ZEM) Kurucusu Mehpare Kınık Ustomar, bir konuşmasında üstün zekalı insan(oysaki ben vasat bir insanım), yapıp ederken, bunun 1.2.3.4-5… aşamalarını, sonuçlarını hesap eder diyor. Facebook’ta suflörünün sesini duyduğumuz şahsa, iki sebepten dolayı yanıt vermedim… Biri, onu mahcup edip kendimi haklı çıkarmak için yola çıktığımda (bu çok kolay), olayın gidişatının ileriki aşamalarında kişisel, kurumsal, toplumsal ve hukuksal birçok probleme kapı aralamış olacağız…  Örn: …. kuyuya bir taş atmış, misali. Yanıt vermememin birinci sebebi bu idi. İkinci sebebini ise yazmıyorum.

 

Ben lehte ve aleyhte herkes için yazıp konuştuğum gibi, herkeste benim hakkımda böyle konuşabilir ve yazabilir. Bu bir insan hakkıdır. Bu demokrat olabilmenin de onsuz olmaz şartlarındandır.

 

Dolaysıyla benim hakkımdaki görüşlerinden dolayı kimseye kızgın ve kırgın değilim. Bu sebepten dolayı bu yazıları sayfamıza ekliyorum.

 

 

 

Aliseydi Sevim bir bağlantı paylaştı.
Çeşitli haberler... Eylül 2017
ALİSEYDİ-SEVİM.COM
BeğenDaha fazla ifade göster
Yorum Yap
Yorumlar
MB Malatyali Fethiyelinin adilliği ve yürekliliği bize yeter Aliseydi bey biz senin gibi evine bazlama açmayıpda ele yufka açanları çok gördük kendi köyünü kendi insanını yücelt ? Fethiye belediyesinde yürüttüğün hal ve hareketleri orda da yap da görelim işine bak köyüne laf getirme
BeğenDaha fazla ifade göster
Yanıtla
1
9 Eylül, 23:17
Yönet
Ali Sevim 1.si Öncelikle biz senin gibileri çok gördük gibi artistlik bir cümleden önce yazılan paragrafta yalan,yanlış olan cümleyi yazarsan,adilliği ve yürekliliği göstermiş olursun.
BeğenDaha fazla ifade göster
Yanıtla11 Eylül, 12:14
Yönet