Dağlarına bahar gelmiş memleketimin...


Açıklama: Dağlarına bahar gelmiş memleketimin...
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 24 Şubat 2018
Geçerli Tarih: 04 Mart 2021, 00:54
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=2653Bu gün Körehanın tepeye gittim ve navruz ile çiftem resimleri çekip albüm olarak sitemize ekleyip sizlerle paylaşıyorum.


Dilerim hepimizin hayatında yeni bir bahar ve yeni bir başlangıç olur ve yenileriz.


Ben bir kaç yıldır navruz resimleri çekip paylaştığımızda değerli arkadaşım Aydoğan İLHAN'ın (Minnet oğlu)Umut ile Burcunun düğün resimlerini sitemize koymak için gönderdiği dönemi hatırlıyorum. Ben biliyorum... Umudun aklına gelmez evlilik yıldönümü. Umut, yaşlanınca ne zeman evlendin derseler,  şöyle bir sacını başını kaşır ve "Fethiye'de navruzlar çıkmıştı." dersin.


Umut şimdikten evlilik yıldönümünüzü kutlarım.Albüm içerisindeki el arabası içerisindeki su ve yağmur videosu, geçen pazarki yağan yağmurun resmidir. Dışarıdaki el arabası boştu, akşamdan sabaha kadar dört parmak yüksekliğinde el arabasında su birikmişti.


Yani dört parmak dedikse Ali YALÇIN'ın benzetmesi gibi olmasın, hakıykaten dört parmak su birikmişti. Ali dedikte... Allah şahit kendi iddiası, hala fikri değişmedi. Ali geçen yıllarda bir şirkette çalışmışltı.  İş konut sektörü. İşi gereği aprtmanın 16.(anlamayan olur: on altıncı) katına her birinin ağırlığı 45(kırbeş) kğ olan panoların çıkarılması gerekirmiş. Ali gayet bir ciddiyetle, panonun birini sol koluma, omzuma takıyorum, diğerini sağ koluma geçirip omzuma alıyor ve 16. kata (45+45=90 kğ) çıkarıyorum, diyor.


Erkek olan Aliye çıkaramazssın der... Tabii, bizde de o erkeklik yok(!?) Dolaysıyla diyemiyoruz. Fakat "der gibi" bakınca, Ali daha hiddetlenip, "üç katta bodrum" var diyor...  Hepiniz şaştınız değil mi? Evet bizimde şaşırdığımızı fark edince, düzeltme başlıyor ve "sekizinci kata kadar birimiz, ordan onaltıncı kata kadar da birimiz,"diyor.


Arkadaşımız hala iddiasının, rekorunun arkasında... Sizden ricam, bu lafı benden duyduğunuzu söylemeyin, başıma bir iş gelir!..