Yol Çalışması – Malatya Fethiye


Açıklama: Yol Çalışması – Malatya Fethiye - 03 Ekim 2011
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 04 Nisan 2013
Geçerli Tarih: 04 Haziran 2020, 23:48
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=321


Yol Çalışması – Malatya Fethiye

Beldemizin Hürriyet Mahallesi, Altunok, Çalışkanoğlu, Yanar, Dagdeviren, Çağlar, Erol ve Alirıza Yılmazların evinin olduğu meydan ve sokaklar taşla kaplanmakta… Yanarların aradan çıkan yol, meazrlığın yanına kadar ve Dağdevirenlerin evlerinin önünden ise yaklaşık 30 metre ileriye kadar taşla kaplanmakta.

Videonun sonunda doğru, taş işçilerinin çalışması oldukça etkileyici. Ekmeğini taştan çıkarmak tabirine tam olarak uygun bir işti bu görüntü.

Kanımızca bu gidişle 2013 sonuna kadar Fethiye’nin Cumhuriyet ile Hürriyet Mahallelerindeki bütün caddeler taşla kaplanır. Takip eden iki yılda ise(2015) Tenci Mahallelerimizin ana caddeleri taşla kaplanır. 2016!da ise ara sokaklar ve kıyı köşelerin tamamı kaplanır.

Bu yol ve kaldırım çalışmaları; yeni yapılan binalar ile beldemiz, köy görünümünden çıkıp şirin bir kasaba görünümü arz etmekte. Daha da güzelleşecek.

Zihniyette kayda değer bir güzelleşme ve değişim ise bu kadar kolay gözükmemekte. Hiç değilse çeyrek asır gibi taban bir süre koymalıyız buna…

Bu vesile ile Köyümüzün belde olmasına öncülük eden ilk belediye başkanımız Seyfi SOFU’ya, bir kişinin yapacağı işi aşan bir hacim olduğundan bu iş, Safı abiye destek olan bütün Fethiyelilere ve diğerlerine, bu günkü icraatın yapılmasına öncülük eden Belediye Başkanı Habib YÜCEL’e ve varlıkları ile bu icraatın finansmanıına kaynaklık eden bütün Fethiyelilere teşekkür teşekkür eder siyasi ve insan ilişkilerinde itidal, tahammül, hoşgörü ve nezaket esaslı bir ilişki dilerim.

Eskilerin deyimi ile bu olmazsa, “insanın ağzının tası bozulur,” mekanlar “altın kafeslere” dönüşür…