Fethiye'nin de bir Zeynel Abidin Erdem'i neden yok?…


Açıklama: Fethiye'nin de bir Zeynel Abidin Erdem'i neden yok?… 24 08,2011
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 04 Nisan 2013
Geçerli Tarih: 09 Nisan 2020, 19:15
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=354


Fethiye'nin de bir Zeynel Abidin Erdem'i neden yok?…

 

Bu sene Arguvan ve köylerinin gezerken tabelalara baktım… Prof, Dr, Hâkim, Mühendis filan caddesi ve sokağı şeklinde olan isimlere rastladım. O kadar değilse de benzer unvanlı kişiler bizde de var. Hayırseverlerimizde var… Bana kalsa bende bütün caddelerimizi böyle isimlendirmek isterdim.

 

Zeynal Abidin Erdem bizim inanç ve siyasal ilkimizin dışında olan bir şahsiyettir; fakat yapıp ettikleri göğüs kabartan, örnek alınması gereken, işte insan hatta “zengin insan” dediğin böyle olmalı dedirten inanç ve siyaset üstü bir değerdir aynı zamanda…

 

Zeynal Abidin Erdem “zengin insan” tanımını içini dolduracak bir insandır; çünkü yalnızca cebi değil gönlü de zengin, kafası dolu dünyayı, insanı da iyi okuyan bir birikimdir… Bir çok  TV programında konuşmalarını dinledim, yaptıklarını basından takip ettim.

 

Yıllardır dikkatimizi çeken bir husus var. Bir birinden güzel binalar yapılıyor, güler yüzlü insanlarımız kurban keserek içine giriyorlar, Fethiye’nin çehresi değişiyor bunlara bir diyeceğimiz yok, tanrı onlara hayırlı oturmalar bizlere ise hayırlı komşular nasip etsin… Bu yüz binlik evlerde iki bin tl’ye alınan buzdolapları ağzına kadar çakılı; fakat bu evlerde “bin” tl’lik bir kütüphane yok… Yanan mangalların kokusu evden eve uçuşuyor, içki masasından yükselen sesler sokaktan duyuluyor hoş; fakat bu insanların elinde bir tane gazete görmek ise “sürpriz” oluyor…

 

Zeynal Abidin Erdem çapında bir zenginimiz yok, bu doğru; o bir holding sahibi. Fakat onun bizim yaptırdığımız evlerin en büyük odası büyüklüğünde bir kütüphanesi olduğundan ve her gün beş on gazeteye göz attığından ise hiç şüpheniz olmasın…

 

Fethiye’nin de bir Zeynal Abidin Erdem’inin olmayışının elbette ki birçok sebebi var; fakat en başta geleninin para kasalarını, buzdolaplarını… doldurma gayretimizin bir gıdımını ise gönüllerimizin, kafalarımızın dolması için kütüphanelere ve ilgili sosyal faaliyetlere ayırmayışımız gibi gözükmektedir.

 

Size nasıl gözüküyor?..

a.s.

24.08.2011

Not: Hüseyin KUTLU’yu iki yıl önce haber yapmıştık. Evi yapıldı. Hizmeti geçenlere bin bir teşekkür. Bu şahsın şimdi evlenmesi gündemde. Bırakın evlenmesinin sponsorluğunu; iki yıldır iki kutu boya alıp bu evi boyatacak biri çıkmadıktan sonra, Alevi olmuşsun Sünni olmuşsun; sağ olmuşsun sol olmuşsun… ne fark eder?..  Bu notu,  Zeynal Abidin Erdem filanca cemaate yakındır diyebilecekler için yazdım.

[fontself font="_e3a0951182f5607c687757c195e7f43e64bb96506d794ea3599980714dea2d26"]Yılmaz ÖZDİL’in aşağıdaki yazısını lütfen bir okuyunuz…[/fontself]

Ömür… Erdem

Hakkâri’de “9 şehit var” dediler, tek tek isimlerini açıkladılar, Yozgat şehidi için cenaze töreni tertiplediler, vali filan geldi, son anda “sizin şehitle ilgili bulguya rastlanmadı” dediler.

*
Bir hafta geçti kardeşim.
Şehit kayıp.
*
Hal böyleyken…
İçişleri Bakanımız dün öğle saatlerinde açıklama yaptı, “cesedi bulundu”dedi. Akşama doğru bi açıklama daha yaptı, “bulunan ceset parçaları ona ait değil” dedi.
*
Şehide “ceset”, şehit uzuvlarına “ceset parçası” diyen ilk içişleri bakanı olarak tarihe geçti.
Tamamını Okuyun…