7.Fethiye Kültür ve Sanat Festivali, yapıldı….


Açıklama: 7.Fethiye Kültür ve Sanat Festivali, yapıldı…. 15,07,2011 Bu Festivalimiz de, Almanya, Avusturya; İstanbul, Malatya ve Fethiye’de bulunan aynı toprağın insanlarının bir araya gelmesine hoş ve hayırlı bir vesile olmuştur. Bu gün yorgunuz… Bu tatlı bir yorgunluk; fakat mesai yapacak performansımız oldukça düşük. Bu gibi etkinlikler Cumartesi yapılası, Pazar günü istirahat ve pazartesi çalışılması gibi. Bu gibi rahatsızlığı minimize edebilir.
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 04 Nisan 2013
Geçerli Tarih: 09 Nisan 2020, 20:24
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=388


7.Fethiye Kültür ve Sanat Festivali, yapıldı….

7.Fethiye Kültür ve Sanat Festivali, yapıldı....

7.Fethiye Kültür ve Sanat Festivali, yapıldı....

http://www.youtube-nocookie.com/v/AschFzvydSA?version=3&hl=en_US
7.Fethiye Kültür ve Sanat Festivali, büyük bir coşku ile yapıldı…. Yenildi, içildi, çalındı söylendi ve halaylar çekildi… Vukaatsız bir şekilde sonlandı.

7. Fethiye Kültür ve Sanat Festivaline katılan gurup, sanatçı ve bu etkinliğe maddi manevi katkısı olan herkese teşekkür eder solistlerimize ve saz sanatçılarımıza çalışmalarında başarılar dileriz.

Dini ve milli bayramlar, inanca ve ideolojiye dayalı etkinlikler olduğu gibi gece ve festivallerde insanların bir araya gelmesine ve kaynaşmasına, bir şeyler için bir araya gelme ruhuna vesile olmaktadır.  (Alevilikte ki Cem, İslamiyet’teki Cuma, Bayram vb. Namazlarda ki hikmetlerin en başta geleni bu olsa gerek.)

 Bu Festivalimiz de, Almanya, Avusturya; İstanbul, Malatya ve Fethiye’de bulunan aynı toprağın insanlarının bir araya gelmesine hoş ve hayırlı bir vesile olmuştur.

Bu gün yorgunuz… Bu tatlı bir yorgunluk; fakat mesai yapacak performansımız oldukça düşük. Bu gibi etkinlikler Cumartesi yapılası, Pazar günü istirahat ve pazartesi çalışılması gibi. Bu gibi rahatsızlığı minimize edebilir.

Benim omuzlarım ağrıyor – diğer arkadaşlar benden daha çok iş yaptılar… Yatmak istiyorum; fakat bu gün Kızıldelide bir etkinlik daha var.

Omuzlardan bahsederken yaşanmış bir kıssa geldi aklıma…

Bir gün rahmetli Mercan KARAKAŞ, Medine, GÜNEŞ ile Alime ÇELİK, üçü birden Yazıhan’a doktora giderler. Kliniğin kapısı açılınca üçü birden içeri girer. Doktor hayretle sorar Mercan ablaya: “Şikayetin ne?” Mercan abla: “Valla doktor beğ,  sanki akşama kadar güneşe bakmışım, bakmışım durmuşum gibi, gözlerim öyle pul pul oluyor,” demiş.

Medine ablaya dönmüş enin şikayetin ne demiş? Oda: “Vallahi doktor beğ, şu bayram tepesini sanki sabahtan akşama kadar çıkmışım, inmişim, çıkmışım inmişim gibi dizlerim tutmuyor,”demiş. Sen geç demiş Alime ablaya sormuş, oda: “Doktor beğ, sanki akşama kadar ayakcaya çıkmışım enmişim arıstak silmişim gibi omuzlarım kollarım düşüyor,”demiş. Doktorda bu anlatılanları garip karşılamış ve kapıyı işaret ederek üçüne birden: “Dışarı” demiş.

İşte, benim yorgunluğumda böyle bir şey. İnşallah bu yazıdan sonra bir doktorda bana “dışarıyı” göstermez!

Festival ve Cem Resimlerini Slayt izlemek için tıklayınız.  SONRA İKİ ALBÜMÜ SLAYT OLARAK AYIRACAĞIZ.

Vidolar  önce You Tube, sonra Facebook profilimiz ile sitemizde görülecektir.  Elektriklerde sorun olmazsa günde 6,7 video eklemiş olacağız. Resimleri izlemek için yukarıdaki resmitıklayınız.