Ağkayaların Bahçesi…


Açıklama: Ağkayaların Bahçesi… 30,07,2012
Kategori: Aktüel
Eklenme Tarihi: 09 Nisan 2013
Geçerli Tarih: 04 Mart 2021, 00:49
Site: Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
URL: http://www.aliseydi-sevim.com/yazar.asp?yaziID=782Dün akşam, Elif ile Aliekber AĞKAYA’nın bahçesindeydik.  Ağkayaların Evi Teninin girişince, içinde ev olan bahçesinde 3,4 çeşit elma iki çeşit üzüm, ceviz, kaysı ağaçları ile  sebzelerin ekili olduğu bahçenin içerisinde.

Evine gelen konuklara birbirinden leziz yiyecekler ve içecekler ikram ettiler. Bol sohbetli bu hoş ortama değerli sanatçılarımızdan Aliseydi İLHAN sazı ve sözüyle renk kattı.

Saz bizim çocuklarınkiydi.  Işığın düşük olması ve havanın rüzgarlı olması saz ve sesten alınacak zevki bir parça azaltmış olsa da, Aliseydi abiyi dinlemek büyük bir zevkti.

Sohbetlerinden dolayı orada bulunan misafirlere, konuklara yapılan ikramlardan dolayı Elif ile Zekine abla ile Aliekber abi ile Veysel’e ve ismini yazmadığım diğer ev sahiplerine ve sazı ve sesi ile ortamı dahada şenlendiren Aliseydi abiye naçizane teşekkürlerimiz arz ederiz.

Not: Aliseydi abinin on kadar videosunu çektik. Rüzgar sesinin hışırtı yapması ve aydınlatmanın yetersizliği görüntü ve ses kalitesini düşürdü. Zamanımız olduğunda, o videoları da ilerde  bu resim albümüm içerisine ekleyeceğiz.