AKTÜEL TARİHÇE EBRULİ ALMANYA ANTALYA DÜĞÜNLER OKUL DUYURU BAŞSAĞLIĞI ÖZEL HABER
Fethiye Malatya'dan Çeşitli Haberler 19 Haziran 2020Tarih 19 Haziran 2020, 16:10 Editör: Editör Aliseydi SEVİM

Fethiye Malatya'dan Çeşitli Haberler 19 Haziran 2020Fethiye'de Corona virüs salgını görülmedi ve yayılmadı ise Ahmet ve bu hizmeti yapan arkadaşlarımızın büyük katkıları sahasında  bu gerçekleşti.Dönem dönem bazı meslekleri ve onun mensuplarını motive etmek için yüceltiriz... Bu sosyal psikolojinin argümanlarından biridir. Fakat abarttığımız da ise aynı salgına ve memleket hizmet eden diğer meslek ve erbabına karşı bir saygısızlığa dönüşmekte...


İki üç hafta belediyelerin temizlik hizmetini yürüten işçileri bu hizmeti yerine getirmesinler, o zaman görelim, sağlık görevlilerinin başarısını! Ekmekçiler ekmek yapmasın, market personeli çalışmasın, elektrik su, akaryakıt işleri ihmal edilsin bakalım, hayat ne hale geliyor?


Her mesleğe ve erbabı ile personeline saygı duymak ve onların hizmetlerini teşekkür, takdir ve minnet anmak her birimizin insanı sorumluluğudur.


Yüz karası değil, kömür karası


Bu konuyu Ahmet arkadaşımıza ait bir belediye hizmeti anısı ile renklendirelim. Sanırım tarih, 2004- yada 2005 yılı idi. Belediye idaresi değişti. Yeni gelen başkanın eski çalışanları işten atacağı söylentisi var; herkes diken üstünde.  İşten atılacağı söylenen kişilerden biride Ahmet.


Kelime bacı gilin evinin önünde kanalizasyon tıkanmış. Kepçe kanalı açıp dağıtmış, koku ve mikrop, virüs, bakteri, mantar... her yana saçılmış... Belediyenin su basan arazözü falan yok. Birinin doğrudan bu kanalizasyonun içerisine çizme ve eldivenle girip el ile müdahale etmesi lazım. Belediyemizde ise bu işle görevli ve bunu yapacak tek kişi Ahmet arkadaşımız. Girdi ve müdahale etti. Kendisi kanalizasyona müdahale etti, fakat bu arada üzerine başına bakınca gördük ki kanalizasyonda Ahmet'e müdahale etmiş ve her yanı berbat.


Ahmet çıktı bir tütün sardı, kızgın kızgın yaktığı tütünün dumanı üflerken haklı olarak, "Beni çıkarırsa kim yapacak bunu?" diye söyledi. Kelime bacı olay yerinde. Başını sağ tarafa eğmiş, sol gözünü kısmış, foksladığı ve büyüttüğü sağ gözü ile ile Ahmed'i aşağıdan yukarıya doğru süzdükten sonra Ahmed'e Önce bir "çık," çekti ve ardından asıl teselli cevabını kondurdu: " Gurban hiç korkma, başkan senin gibi (...) bir adamı nereden bulacak ki seni çıkarsın" dedi. Büyüklerin sağduyusuna güvenmek gerek. O gün bu gündür, Ahmet hala çalışıyor.


Ahmet gitti, bir duş aldı ve temizlendi. Orhan Veli'nin bir dizesinde  Zonguldak Maden İşçileri için söylediği gibi: "Yüz karası değil kömür karası, bizde kazanılır böyle ekmek parası" misaliAsıl temizlenmesi zor (yüz karası) ve imkansıza yakın olan "görünmez" kirler içimizde. Onlar virüs, bakteri, mantar... vb. gibi iyne ilaç, dezenfektan, su ve sabun ile temizlenmiyor. İnsanı küçülten, değersizleştiren... kısacası insanlıktan çıkaran şeyler benliğimizde.


Bir gram et bin ayıbı örter, deyişindeki gibi, on binler, yüz binler, milyonlar ve makam ve mevki ise bir değil binlerce ayıbı, benliğimizdeki kiri pası örtüyor. Kirleri örtüyor fakat; makam, mevki ara pul ve hiçbir parfüm örtülü bir kokuşmayı gizlemiyor.
Dutlar çıktıktan sonra gel.

Dutlar şekerlendi. Her akşam köyümüzde çıkan rüzgar, onları doğal olarak  silkeliyor. Bir kısmı pekmezlik bir kısmı kurutmalık olarak toplanıyor bunların. Diğer yerde kalanları ise hayvanlar yerde yayılarak tüketiyor.


Fakirlik dönemi, kendini güçlü ve kuvvetli sanan biri, bir başka köylü ile kavga etmiş ve ona güç yetiremeyip mağlup olmuş. Ama adam kendisini "Erkeğin Hassosu" olarak görüyor. Kendisini mağlup edene:"Dutlar çıktıktan sonra gel" demiş. Yani şimdiki gibi içi dolu ama yeni yetmelerin "bir şey yok ki" diye yakındığı buzdolapları yok. Mevsimine göre, yazın bulunduğu yörede ne çıkarsa ondan beslenecek.  Bu yörede bol dut ağacı varmış. Dutlar olunca şireli dutlar yenecek, yapılan pekmezler içilecek ve bu beslenme sonucu adamın gücü kuvveti artacak. Bu beslenme, güçlenmeden sonra gel diyor adama. İnsanın sosyal hayatının hangi evrelerden geçtiğini hatırlatan acı bir deyim bu değil mi?


Ben niye haber yazmakta geciktim? Sanırım o deyim gereği: "Dut yemiz bülbül gibi ne susuyor" babında. Bende dut yemiştim, dilim ondan tutulmuş olmalı.


Fethiye'de(1980'ler olabilir bu tarih) caminin alt tarafında bahçe sulamak için arık başında nöbet bekliyordum. Benden önceki bahçesini sulayacak ki ardından ben alayım suyu. Derken rahmetli Yusuf amca (AKKILINÇ) geldi. Zaman geçsin diye konurken, hemen yanımızda duran yine rahmetli Celil PEKTAŞ'ın bahçesinin eğimli yanına bir metre yüksekliğinde yaklaşık 200+250 mt uzunlunda taşla çevrili ve içerisi doldurularak, tarlanın eğimin düzeltilmiş olduğu konusunu açtım. "Burayı yaptırmaya vaktinde çok para gitmiştir. Uzun süre boyunca epey işçi ücreti ödenmiştir," dedim.  Rahmetli Yusuf amca sesini yükseltti ve heyecanla: "Ne ücreti, ne masrafı; herkes burada çalışmaya can atıyordu. Çoğu kişi, burada çalışırsam ırgata getirilecek yemekle karnım doyar diye, karın tokluğuna çalışıyordu oğlum."dedi. 


Fethiye'linin mazisinde bunlarda var. Gençlik, elinizdekinden şikayet ettiğinizde atalarınızın hikayesi hatırlayınız lütfen.
Arpa hasadı başladı, bir hafta içerisinde buğday hasadına başlanabilir. Bu yıl rekolte iyi. Yazıhan civarında tarım ürünleri çeşitlendi. Temmuz ayında kayısı hasadı başlayacak. Yaz sonu ay çiçek ve sonunda pancar hası ile sezon kapanacak. Pancar eken köylülerimize sordum, pancar ekiminden memnunlar. Bunu böyle, şunu şöyle yaparsak daha fazla verim alacağız diyorlar. Normaldir bu çünkü yeni bir tarım bu. Zamanla öğrenilecek verim yükselecek.
Yukarıdaki resim ise Yazıhan Belediye Himmet Binası ile eski kaymakamlık binası arasında bulunan park. Bu park sökülüyor ve yerine yeni bir park, Millet Bahçesi yapılacak. Ben pencereden parkın kazılışına bakarken, Fethiye'den, gelen Fethiyeli personelimiz Resmiye yanımda idi. Şimdi onunla burada çalışan bir başka Yazıhan'lı hanım var. Bende Resmiye'ye takılmak için bu yeni personeli kastederek "Ben bunun yanında hep senin aleyhinde konuşuyorum, o hep seni kayırıyor,"dedim...


Resmiye hemen cevabını verdi: "Bu Belediye geldikten sonra insan olduğumuz hatırladık, buradakileri..." diye sözüne de devam etti.


Karşımdaki parkın sökülüşü ve eskinin yok edilişi ile Resmiye'nin söylediklerini düşündüm... "Demek ki icraat, asıl yapı taştan topraktan olan değil, gönüllermiş," diye. Elbete ki madde de önemli.Yazıhan Karayolu Kavşağı, GöbeğiYazıhan içerisinden Fethiye dönerken karşıda bir elektrik trafosu var. Ona karşılık gelecek bir yerde, tren yolu ile demir yolu arasından başlayıp, Yazıhan ile Fethiye'den gelen araçların Hekimhan ve Malatya yönüne, Malatya ile Hekimhan'dan gelen araçların Yazıhan ve Fethiye yönüne dönüşünü, geçişini sağlayacak döner kavşak yapımı çalışmalarına başlandı. Sanırım bu sene bitecek bu çalışma.MOTAŞ Otobüs seferleri sabah 00,08 ile 14-17 saatleri arasında bir sabah bir akşam olmak üzere başladı. Umarız ilerde eskisi gibi, eski sıklığında seferler başlar. Bunun gerçekleşmemesi, kazanılmış hakkın kaybı anlamına gelir.  |  Bu haber 14904 defa okunmuştur.

Yazıhan İlçesi  KATEGORİSİNDEN HABERLER

CHP Genel Başkanı Sn. Özgür ÖZEL Yazıhan da

CHP Genel Başkanı Sn. Özgür ÖZEL Yazıhan da CHP Genel Başkanı Sn. Özgür ÖZEL Yazıhan da

Yazıhan Belediye Başkanı Sayın Vahap GÖÇER'in Devir Teslim Töreni- 14 Nisan 2024

Yazıhan Belediye Başkanı Sayın Vahap GÖÇER'in Devir Teslim Töreni- 14 Nisan 2024 Yazıhan Belediye Başkanı Sayın Vahap GÖÇER'in Devir Teslim Töreni- 14 Nisan 2024

31 Mart 2024 Yılı Yerel Seçimleri - Malatya Fethiye

31 Mart 2024 Yılı Yerel Seçimleri - Malatya Fethiye 31 Mart 2024 Yılı Yerel Seçimleri - Malatya Fethiye

Doğalgaz Açılış ve Meşale Yakma Töreni - Malatya Yazıhan İlçesi, Fethiye ve Durucasu Mahalleleri

Doğalgaz Açılış ve Meşale Yakma Töreni - Malatya Yazıhan İlçesi, Fethiye ve Durucasu Mahalleleri Doğalgaz Açılış ve Meşale Yakma Töreni - Malatya Yazıhan İlçesi, Fethiye ve Durucasu Mahalleleri

10. Yamadağı Dirijanlılar Şenliği -12 Temmuz 2022

10. Yamadağı Dirijanlılar Şenliği -12 Temmuz 2022 10. Yamadağı Dirijanlılar Şenliği -12 Temmuz 2022

Yazıhan Belediyesinin İftar Yemeği- 27/04/2022

Yazıhan Belediyesinin İftar Yemeği- 27/04/2022 Yazıhan Belediyesinin İftar Yemeği- 27/04/2022

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat ÖZTÜRK'ün İftar Yemeği

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat ÖZTÜRK'ün İftar Yemeği Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat ÖZTÜRK'ün İftar Yemeği

Abdal Musa Lokması - Yazıhan Gayret Mahallesi - MALATYA

Abdal Musa Lokması - Yazıhan Gayret Mahallesi - MALATYA Abdal Musa Lokması - Yazıhan Gayret Mahallesi - MALATYA

Ali, Hasan Hüseyin ve Özden ÖKSÜZ'ün Klibi.

Ali, Hasan Hüseyin ve Özden ÖKSÜZ'ün Klibi. Ali, Hasan Hüseyin ve Özden ÖKSÜZ'ün Klibi.

Fotoğraf Makinesi Kampanyası ( 2008-2012-2015 )

2008 – Ahmet ASLAN: 400 EURO

2008 – Diğer arkadaşlar: 600 EURO

2008 – Toplam: 1000 EURO

Bitti

2012 - Seyit  ÇAĞLAR : 30 Euro  

  2012 - Aliman SEVİM : 40 Euro

  2012 - Ali ASLAN : 10 Euro

  2012 - Hasan AĞKAYA : 20 Euro

  2012 - Ali ALTUNOK :20 Euro

  2012 - Ali İhsan GÜLER : 50 Euro

  2012 - Metin ÖKSÜZ : 30 Euro

  2012 - Naki ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Rıfat ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 - Hüseyin ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 -Murat İLHAN

           (Zeynal oğlu):50Euro

  2012 - Fatma İLHAN

           (Hasan Kızı):10 Euro

  2012 -Zeynep KORYÜREK:20 Euro

  2012 - Elif GÜN :10 Euro

  2012 - Piri İlhan

          (Minnet oğlu):30 Euro

  2012 - Hüseyin YILMAZ

         (Güldalı oğlu):30 Euro

  2012 - Turabi TEMİZ : 20 Euro

  2012 - Hikmet GÜLER : 40 Euro

  2012 - Hüseyin İLHAN

           (İbrahin oğlu):20 Euro

  2012 - Hasan ÇEVİKER : 10 Euro

  2012 - Zeynep GÖÇER : 20 Euro

  2012 - Necmettin ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Sultan AKKOYUN: 50 Euro

  2012 - Ali Ekber PEKTAŞ : 20 Euro  

  2012 - Yusuf ALTUN  : 20 Euro

  2012 - Mehmet İNCE : 15  Euro

  2012 - Mustafa(Vaylo)

             OLGUN:50 Euro

  2012 - Ahmet OLGUN : 50 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN :10 Euro

  2012 - Aliseydi UÇAR : 50 Euro

  2012 - Veli ÇAĞLAR  : 10 Euro

  2012 - Fahri ÖKSÜZ  : 20 Euro

  2012 - Kasım YILMAZ : 50 Euro

  2012 - Kadir ÇAĞLAR : 20 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN

             DEDE:10 Euro

  2012 - Hacı ÖZSEVİM : 20 Euro

  2012 - Duran AYDOĞAN:30 Euro

  2012-Hüseyin Rahmi

          ÖZTÜRK:50 Euro

  2012 - Ahmet ÖZTÜRK (Köln):30 Euro

  2012 - Vahap ÇEVİKER :10 Euro

  2012 - Kenan GÜVERCİN : 10 Euro

  2012 - Sezai ALTUN : 10 uro

  2012 - Bektaş AKŞAHİN : 20 Euro

  2012 - Veli İLNCE : 10 Euro

  2012 - Ziyade ŞENKAYA : 10Euro

  2012 - Hasan KARAGÖZ :10 Euro

  2012 - Hasan AKDOĞAN : 10 Euro

  2012 - Hüseyin AKDOĞAN 10 Euro

  2012 - Turan GÖÇER : 10 Euro

  2012 - Cengiz SEVİM : 20 Euro

  2012 - Bektaş Hacı AKŞAHİN:10 Euro

  2012 - İsmail AĞKOÇ : 20 Euro

  2012 - Aliekber AKKAYA : 20 Euro

  2012 - Erdinç ASLAN : 10 Euro

  2012 - Ali ARKADAŞ :10 Euro

  2012 - Hasan (Fikriye)

             ÖZACAR:20 Euro

  2012 - Ahmet KAYGUSUZ

           (Arguvan’lı):10 Euro

  2012 - Avades ALTUN

            ( Der. Bşk.):50 Euro

  2012 - Havaşin MARKET

             (Arguvan’lı):20 Euro

  2012 - Hasan ÖKSÜZ : 10 Euro

  2012 - Haydar ER

            (Müslüm oğlu):50 Euro

  2012 - Tamam SOFU :10 Euro

  2012 - Musa ÇİFTÇİLER: 10 Euro

  2012 - REISE BIRO

     Firat, Ober-Ramstadt :20 Euro   

  2012 - Vahap ASLAN(Culfalı): 30 Euro

  2012 - EURO SÜPER MARKET

             DARMSTADT:20 Euro

  2012 - Hüseyin ER (Köln) : 50 Euro

  2012 - Vedat ÇALIŞKANOĞLU: 5 Euro

  2012 - Kamber ÇAKMAK : 5 Euro    

  2012 - Hüseyin AYDOĞDU

            (Şahin oğlu): 50 Euro

  2012 - Meliha YÜCEL : 50 Euro

  2012 - İsmail SEVİM

  (Haydar oğlu): 20 Euro

  2012 - Necati-Zekine KILIÇ :20 Euro

  2012 - Erdal ÇALIŞKANOĞLU: 20 Euro

  2012 - Hüseyin ÇALIŞKANOĞLU

           (Süleyman oğlu) : 20 Euro

  2012 - Yılmaz GÜLER: 20 Euro

  2012 - Mehmet AKDOĞAN:20 Euro

  2012 - Bektaş ile Hünkar

             ALTUN: 80 Euro    

  2012 -  TOPLAM : 1915 EURO  

   Bitti

2015 - Eski bozulan makinenin

           sigortasından alınan:75 EURO

2015 – Aliseydi KARGIN : 50 EURO

2015 – Erdoğan BIÇAKCIOĞLU : 50 EURO

2015 – Sefa ALTUN : 50 EURO

2015 – Murat İLHAN

(Sarhoş amcanın torunu):50 EURO

2015 – Abbas PEKTAŞ

(Yusuf oğlu): 50 EURO

2015 – Yusuf ALTUN : 30 EURO

2015 – Merdan ŞENOL : 50 EURO

2015 –  Hasan ALTUNOK

(Hüseyin&Hatice oğlu) : 20 EURO

2015 – Abbas KORYÜREK : 30 EURO

2015 – Hasan KARAKOÇ

 (Donjuan'ın oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri SOFU : 10 EURO

2015 – Haydar GÜN : 50 EURO

2015 – Hacı ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Abbas ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Ali Ekber AKŞAHİN : 20 EURO

2015 – Veli İNCE : 10 EURO

2015 – Ali Agırdemir (Köln): 50 EURO

2015 – Kasım YILMAZ : 50 EURO

2015 – Hüseyin YILMAZ

(Filip - Fattey bibini torunu):50 EURO

2015 – Hüseyin ÇİFTÇİLER : 50 EURO

2015 – Avades ALTUN : 50 EURO

2015 – Ali İhsan UÇAR : 25 EURO

2015 – Seyit ÇAĞLAR : 20 EURO

2015 – Hüseyin AKKAYA

( Yeter Oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri İLHAN : 50 EURO

2015 – Haydar ER : 50 EURO

2015 –  Hüseyin ÇAVUŞ

(Igdırlı):10 EURO

2015 – Naki ÖZSÜZ : 20 EURO

2015 – Mesut  İLHAN : 20 EURO

2015 – Hüseyin ÖKSÜZ

(Naki oğlu) : 20 EURO

2015 – TOPLAM : 1075 EURO

Bitti

2012 - Sayfası…

2015 Sayfası…


Fotoğraf Makine Kampanyası -2021

2021 - Ahmet ASLAN: 500 EURO; 2021-Ali ŞEN “Arguvan”: 500 EURO; 2021 – Zeynal AKDOĞAN: 200 EURO;  2021 – Ali ÖZACAR: 50 EURO; 2021 – Vahap İLHAN: 50 EURO; 2021 – Vedat İLHAN: 50 EURO;  2021 –Robert YANAR: 50 EURO; 2021 – Can YANAR: 50 EURO; 2021 – Özkan ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Ecevit ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Erol YILMAZ: 50 EURO; 2021 – Abbas YÜCEL: 50 EURO; 2021 – Metin İLHAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ÖZİLHAN: 50 EURO; 2021 – Zeynal ÜSTÜNER “Arguvan”: 100 EURO; 2021 – Eyüphan AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ŞENOL: 50 EURO; 2021 – Ali Ekber GÜLER: 50 EURO; 2021 – Hüseyin YILMAZ-Ali oğlu-: 50 EURO; 2021 – Oktay TURAN “İğdirli”: 50 EURO; 2021 -  TOPLAM:2150 EURO; 2021 – Latife ile Hüseyin GÜN “İstanbul” 1 ad. Video çekim için aydınlatma LED:1250.TL. ; 2021- Yusuf EROL: 200 TL; 2021 – MAKİNE VE LED AYDINLATMA ALINDI. KITILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİM. www.aliseydi-sevim.com

Bilgisayar Alımı : 650 Euro - 2022

Almanya Ober-Ramstad'dan, isminin açıklanmasını istemeyen Değerli bir arkadaşım: 650 EURO     Seyit ÇAĞLAR arkadaşımın öncülüğü ile. İkisine teşekkür ederim.

DUYURU TAKVİMİ

HARİTA: MALATYA FETHİYE

Aliseydi SEVİM Aliseydi SEVİM
Hele bakın gömleğimiz ne taraftan yırtılmış?
Aliekber Pektaş Aliekber Pektaş
Gül-güle büyük, efsane insan, lider: Fidel Kastro
Seyit Çağlar Seyit Çağlar
DAR AGACINA ASTILAR SEYIT RIZAYI,NEYLEYIM – Seyit ÇAĞLAR

LUZÜMLÜ TELEFONLARKınay Çiçekcilik: 0 422 323 86 76
Kınay Çiçekcilik: 0 542 368 10 03

Karmen Çiçekcilik:0 422 323 10 84
Karmen Çiçekcilik:0 542 210 16 69

Sahan Yemek: 0 422 325 29 30
Sahan Yemek:0 530 227 02 79

Orhan Yemek: 0 422 336 88 22
Orhan Yemek: 0 533 720 20 09

Gülüstan(Sevim) Kuaför: 0 422 322 81 65
(Aliseydi) Karakaş Emlak: 0 422 324 20 60

Yazıhan Belediyesi: 0 422 751 40 54
Kaymakamlık Makamı: 0 422 751 42 12
Yazıhan Maliye: 0 422 751 41 12
Yazıhan Tapu: 0 422 751 42 00
Yazıhan Hastahane: 0 422 751 41 05
Yazıhan Nüfus: 0 422 751 42 30

Ziraat Bankası /Yazıhan:  0 422 751 44 03
Emlak / Nihat GÜLER: 0 422 325 15 34
Mobil: 0 532 794 24 02

Yazıhan Emlak / Kaya Emlak
Süleyman KAYA: 0 537 380 05 04

MASKİ
Malatya Su İdaresi
Arıza: 185
Genel Müd. :377 74 44
444 51 44

Elektrik Arıza
444 91 86

Telefon Arıza ve Bilgi
444 1 444

İnternet Arıza

444 1 375FACEBOOK

Sık Sorulan Sorular

Sitemizin güncellenmesi devam etmekte.

2011 yılından bu güne kadar olan veriler işlendi; Açılmayan videoların sebebi, o videoların bulunduğu hesabımızı Youtube’nin silmesinden dolayıdır.

2011 yılı öncesine ait olan verilerin işlenmesi zaman alacak. Fakat hemen hemen geçmişe ait olan resimlerin tamamının kopyası var. Yakında onların tamamına nasıl ulaşacağınız açıklanacaktır.

Aradığınız eski haberleri bulmak için: Sayfamızın üst ve alt kısmındaki menüde “Arşiv” linkini tıklayınız. “Anahtar Kelime” karşılığına aradığınız haber başlığından bir iki kelime yazın, “Haber Ara” yı tıklayın.

Aradığınız kelime başlıkları sıralanacaktır. Büyük harfle aradığınızı bulamazsanız, küçük harflerle yazın.

Başka bir yolla “Google” ye yazıp arayın. Google sitemizdeki haberi bulur. Bütün bunlara rağmen aradığınız bulamazsanız,

Sitemizin alt ve üst kısmındaki "İletişim" menüsünü tıklayıp, bana mesaj gönderiniz.

Yazar isimlerinin sıralanması otomatik olarak, en son yazan yazarın en üste gelmesi şeklinde oluşmaktadır

Site Sloganımız: 2005 - 2024

2005 &  2024
www.aliseydi-sevim.com
aliseydisevim@gmail.com 

Otobüs Seferleri

                     OTOBÜS SEFERLERİ

         MALATYA                               FETHİYE

                                                          06,10

          07:15                                       08:30

          09:45                                       11:00

         13:30                                        14:45

         16: 00                                       17:00

         18:30                                        19:45

Tüm videolar

  Prof.Dr. Sinan CANAN
 

Prof.Dr. Sinan CANAN

İzlenme:7556

   
  Mutlu Olmak: Özgür Bolat at TEDxIhlasCollegeED
 

Mutlu Olmak: Özgür B

İzlenme:7602

   
  Prof. Dr. Acar BALTAŞ
 

Prof. Dr. Acar BALTA

İzlenme:7046

   
  DOĞA İÇİN ÇAL 4 - ALYAZMALIM SELVİ BOYLUM - HD
 

DOĞA İÇİN ÇAL 4 - AL

İzlenme:17438

   

Ayın Şiiri


Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.


Bir lokma ekmek ( ve zevk) için şerefini çiğnetmeye;


bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,


bir zamanlık mevki için el ayak öpmeye,


insanları ezip geçmeye,


günlük menfaatler için onurunu terk etmeye,


bir kısım insanlara kızıp


tüm insanlara düşman olmaya değmez bu hayat!Can Yücel


Mydeign Haber Temaları -http://habersitesikur.tk

Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
Ekstrafikir.com mydesign haber temasıdır.