AKTÜEL TARİHÇE EBRULİ ALMANYA ANTALYA DÜĞÜNLER OKUL DUYURU BAŞSAĞLIĞI ÖZEL HABER
Tarih 30 Nisan 2013, 13:29 Editör: Editör Aliseydi SEVİM

Malatya Fethiye - Ekim 2009

31 Ekim 2009

 
 
Merhume Satı EROL'un Yirmisi

aliseydi | MySpace Video
 
 

     15 Ekimde hakka yürüyen merhume Satı EROL’un yirmisi dolaysı ile torunları (rahmetli  Muazzez ablanın kızları)Semra ile Sevgi, anne anneleri için komşu kadınları davet edip onlara ikramlarda bulundular.

 

 

      Almanya’da olan torunu Sevgi de bu vesile ile gelmek istemiş; fakat izin alamamış. Kız kardeşi Semra, Sevgi’nin gelememesinden dolayı oldukça üzüldüğünü söyledi.  Önemli olan, ölenin yaşı değil. 93 yaşında da olda olsa ölen benim anam, babam, anne annem yada baba annem, emmim dayım, kavim kardeşim… Ölen benim dünyamın insanı diye düşünüp hissedip; binlerce km. uzaklıkta, yakını için ağlamak, üzülmek, ve geride kalanın acısını paylaşmak ve hatta binlerce km. kat ederek buraya gelmek. Buradakiler ile aynı atmosferi paylaşmak, aynı havayı koklamak, bağrına basmak ve gözünün içine bakarak taziyeler dilemek ve kabul etmek. Bu sıcaklığın yerini ne karşılar…

     Bu vesile ile bir birilerinin yüzünü görmeyen, hatta görmek istemeyen hısım ve akrabalar ile tanıdık çevre, eş dost bir araya geliyor.  Bu çapta kişiye, bu dünyada yalnız olmadığını hissettirecek bir aidiyet duygusu biliyor musunuz? Ben bilmiyorum!

     Almanya’da olan bir akrabam anlattı. Kuşkusuz her Alman böyle değildir; fakat bir yön belirtmesi açısından örnektir.

     Sultan abla(Akkoyun) bir Pazar parkta gezerken tanıdığı bir Alman hanımın siyahlar giymiş köpeğini dolaştırırken görmüş. Tanıdık olduğu için, Mari(ismini hatırlamadığımdan rumuz olarak koydum.), demiş: “Niye böyle durgunsunsun?” Mari, "Sultan, 38 yaşındaki oğlum bir trafik kazasında öldü. Morğta. Salı günü defin edeceğiz," demiş.

     Bir başka tanıdığı bir gün, "Sultan demiş. Annem beni her gün arayıp kendi sorunlarından bahsediyordu. Telefon numaramı değiştirip kurtuldum. O yaşlı bir insan, ben gencim, önümde koca bir hayat var, onun için ben hayatımı harcayamam," demiş.

      Biz bu iki Alman gibi yapabilir miyiz? Yapamayız. Birileri diyor ki, “yahu bu cenaze yemeklerini kaldıralım ve hayır edelim onun adına.” Durumun müsaitse, yemek yerine değilde, yemekten öncede, yemekten sonrada, yardımseverliğinin önünde bir engel var mı? Yok…

       Bir kurgu oluşturalım. Tanrı geçinden ve hayırlı ölümler nasip etsin herkese; fakat mukedderat, farz edelim bir yakınız öldü… Bir telefon belediye ediyorsunuz ve yahutsa ilgili hizmeti veren bir şirkete. Onlar cenaze töreni ile ilgili bütün hizmeti veriyor ve cenazenizi alıp götürüp bu şirket defin ediyor. Sonra bilgisayarınızın başına geçip, bankanızın İnternet Şubesinden on yada on bin tutarındaki parayı mesela çocuk esirme kurumuna EFT ediyor(bağışlıyor)sunuz. Maillerinize ve Faacebook’daki duvarınıza bakıyorsunuz ki, on yada on bin adet taziye mesajı gelmiş. Sizde repli, yanıtlayı tıklıyorsunuz ve hepsine teşekkür mesajı gönderiyorsunuz. Sonra köpeğinizi alıp parkta dolaştırmaya çıkıyorsun. Olacak olacak ya, köpeğinizi bir araç eziyor, sizin dünyanız asıl o zaman kararıyor...

        Kimse durumu zayıf olan birinden,  neden yaptığın yemekte tatlı yada tuzlulardan bunlar, bunlar eksikti diye sordu mu?  Bir kurban ve bir lokma yaptı diye kimse bu gibi aileleri kınadı mı? Durumu iyi olan yemeğini istediği gibi yapabilir, yaşadığı sürece sevdiklerinin payı adına defaten hayırlarda yapabilir. Buna bir engel yok. Fakat, bu gelenek ortan kaldırmakla neleri ortadan kaldırdığımızı bir daha gözden geçirelim. Bu geleneğin mecburiyeti, yukarıdaki pozitif unsurları içerir; fakat ortadan kaldırılması, bahis edilen yardımseverliği zorunlu kılmaz. Yani, üç zaman sonra kimse kimseye cenaze töreni ve yemeği yerine hangi hayrı işledin diye soramaz. Bunun miktarını da kimse asgari yada azami diye belirleyemez…

      Bir başkasının on bin para eft yaptığını duyan havalı komşu; kendi cenazesini defin ettikten sonra “bizde rahmetli için on, değil yüz bin para eft ettik, tanrı toprağını bol etsin, o daha fazlasını hak ediyor ama…şu an müsait değildik...”    Ay komşu Allah şahit, siz beni tanırsınız, yani başkaları gibi yalan söylemem. Yazıcımız olmadığından dekontu yazdıramadık diye bol keseden atar. Sizde bunu yutarsınız... Kaldırdığımız gelenekte gümbürtüye gider.

 

      ***

    Rahmetli Satı bacın kız ve torunları, taziyeler için telefon açan ve manen acımızı paylaşan eş ve dostlarımıza teşekkür ettiklerini ve bunu yazmamı söylediler.

 

      Torunu Semra, Satı anam, her telefon konuşmasında bize, bütün torunları ve çocuklarına “Gelmesen gelme, ananız ölüyor. Dünya gözü ile bir görem” derdi diyor. Ben geldim, ama anne annem yok, dedi. Bu haberi yazarken Semra’da yanımdaydı. Bu gelenek sayesinde bir arkadaşım daha oldu. Birde, rahmetli telefonda Ali Kızıltuğ’un aşağıdaki şiirini değiştirerek okurmuş. Onu da yaz dedikleri için yazıyorum.

 

 

Varıp gideceğim baba yurduna   

Benim o ellerden(Dillenbur’dan) alacağım var    

Orada tutuldum gönül derdine

Köyün sığırını babam yayardı

Yedikardeş aldığıyla doyardı

 

 

Odaya girdik mi dayım kızardı

Kızıl tuğum dönüş oldu geriye

Şimdi bakıyorum da nerden nereye

Çekeceğim kafayı, basacağım mermi

Benim o Dillenburg’dan alacağım var

 

Ayağıma diken batar ağlardım

Kayış yoktu bele sicim bağlardım

Bulanık suydum da deli çağlardım

Benim o Dillenburg’dan alacağım var

 

 

 

29 Ekim 2009

 

 
 
Habib YÜCEL-Belediye Başkanı

aliseydi | MySpace Video

 

 
Aliseydi KARAKAŞ / Emekli Albay

aliseydi | MySpace Video
 
   

     29 Ekim 2009 Tarihinde, Fethiye İlk Öğretim Okulu Önünde yapılan coşkulu bir törenle Cumhuriyet'in ilanı, kuruluşu kutlandı.

   Okulumuza katkı sağlayan Belediye Başkanı Habib YÜCEL'e, Aliseydi KARAKAŞ(Emekli Abay)a, İl Genel Meclis Üyesi Vahap ALTUNOK'a ve Karalca Köyü Muhtarı Hüseyin KOÇ'a plaketler verildi.

   Yapılan konuşmalardan, Belediye Başkanı Habib YÜCEL  ile Aliseydi KARAKAŞ'ın konuşmalarını MySpace videolar bölümüne koydum.

    Bu MySapace Videolara kolay ulaşabilmek için, "Anasayfada bulunan Vizontele linkini ve ardından da MYSPACE VİDEOLAR linkini tıklayınız. Çıkan Listede, ilgili videoları bulabilirsiniz.

   Not: Albümdeki ev resimleri talep üzerine çekilmiştir. Beni arayan kişinin istediği ev resmi, albümün sonundaki yeşil renkli evdir.

 

 

 

25 Ekim 2009

 

Levent KIRCA / Zam Sikeci

aliseydi | MySpace Video
 
  Almanya Ober- Ramstadt Fethiyeliler Derneğinin eski yönetimine yaptığı hizmetlerden dolaya teşekkür eder; yeni yönetim kuruluna hayırlı görevler ve çalışmalarında başarılar dileriz.

 

Yeni Yönetim görev dağılımı aşağıdaki gibidir.

  1. Baskan: Necat Altun

  2. 2. Baskan: Oya Agkaya

  3. Sekreter: Emrah Cer

  4. Muhasebe:Fahri Öksüz

  5. Kültür: Songül Öksüz

  6. Halkla iliskiler: Hüseyin Ceviker, Yusuf Altun

  7. Genclik sorumlusu: Elif Kinik

  8. Sanat Sorumlusu: Erdogan Bicakcioglu

  9. Denetleme Kurulu: Zeyna Firat, Aliseydi Caliskanoglu, Hasan Ceviker

 

Koryürek Un Bulgur ve Yem Sanayii, teknolojisini yeniledi. Fırınların kullanacağı kalitede un üretiyor. Her zaman hazır çekilmiş bulgur ve yem bulundurmakta.

    Bu işletmeden çektiğimi resimler yukarıdaki linktedi

Yukarıdaki resimlerde havuz başında görülen reimler deki iki vana ne işe yarıyor. Artezyen ile gelen su, vananın havuz giden tarafı kapatılınca, bu noktadan  eski okul, yeni yeri belediye binası inşaatı olan yöne harıklar içerisine döşenip üzeri kapanan pvc borular ile Cumhuriyet mahallesindeki 3-4 bahçeye uzanmakta.

 

      

  

 

 

 
 

     Bu vanaların, havuza giden vanası açılır diğeri kapatılınca su havuza akmakta. Yine aynı noktada görülen havuzun yanında görülen harık, çeşme ile havuzu birbirine bağlayın eski harıktır. Çeşme ile havuz arasındaki bu harıkta PVC boru ile döşenip üzeri kapatıldığında, yerleşim alanları içerisinde içinden su akan harık kalmayacak.

 

Açılım…

    İsmi değiştirilerek, “demokrasi” açılımına dönüşen bu açılım, bütün yazılı ve görsel basının, hatta halkın gündemini doldurmakta!

     34 PKK’lıyı bir taraf, kahramanlar gibi karşılarken; diğer taraf bunu ihanet olarak addetmekte ve şehitlerin kemiklerini sızlattığını ile sürmekte.

     İçişleri Bakanı Beşir ATALAY,  PKK’lıları kastederek, “dağa çıkmaları büyük hataydı,”dedi. Buna karşı ileri sürülen arğüman ise, “devletin onlara dağa çıkmalarından başka bir yol bırakmamış, olmasıydı."

     Davulla, zurnayla askere gönderdiğimiz çocuklarımızı, bayrağa sarılmış tabutlarda geri almak hiçbir vicdanın kabulü ve hiçbir akılla izahı mümkün olmayacak bir acı olgudur… devamı için tıklayınız>>>

 

 

18 Ekim 2009

 

  

    17 Ekim 2009 tarihinde Melekoğulları Düğün Salonunda yapılan bir düğünle, Mehmet Ali ile --- evlendiler.

     Çiftlere ömür boyu mutluklar dileriz.

     Not: Gelinin adını unuttum. Öğrenip ekleyeceğim.

    Belediye Hizmet Binasının üzerine, dört metrelik çelik  direkler üzerine profilden çatı yapılarak, Düğün Evi yapılmakta. Bu çalışmadan çektiğim resimler yan taraftaki linktedir.

 

   Faacebook sayfama seyrek bakarım. Sayfama İhsan ile Zekai GÜVERCİN'in bir klipini, Neşe Gültekin eklemiş. Benimde hoşuma gittiğinden, bu klipi bu sayfaya aktardım.

 

 
 
 
 

17 Ekim 2009

  

    17 Ekim 2009 tarihi, saat 12:00'da Merhume Satı EROL'un üçü dolaysı ile ailesi Cem evinde bir yemek verdi.

    Zekine bacıya, anasının cenaze töreni kastederek, "şimdi Zekine bacı olacaktı ki, ne yanık ağıtlar yakardı,"dedim... Zekine bacıda, "anam garip mi gitti dedi," ve aşağıda çektiğim ağıtı söyledi...

   Zekine bacı gibi, ağıt yakanların sayısı bir elin parmaklarını saysak, o kadar olmayacak kadar azaldı.

    Ölümlerin ve ağıtların gençlerden uzak olması ve ağıtlarınsa bu yaştaki hayırlı ölümlerde söylenmesi dileğimizdir.

 

 
 
 
Zekine KOÇ / Fethiye-Malatya / Ekim 2009

aliseydi | MySpace Videoları
 

16 Ekim 2009

 

   16 Ekim 2009 tarihinde Nuray ile Süleyman ÇAĞLAR, Belediyemiz Nikah Salonunda nikahlandılar.

    Çiftlere ömür boyu mutluluklar dileriz.

 

 

15 Ekim 2009

 

 
 

 

   Bu gece sabaha karşı, Satı EROL hakka yürümüştür. Merhumeye tanrıdan rahmet, kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

    Merhumenin naaşı bu gün Araştırma Hastanesinden getirilip, beldemizde defin edildi.

 

12 Ekim 2009 

 

     Darmstadt Alevi Kültür Merkezi'nin 2009 yılında yapmış olduğu "Şükür ve Hızır Cemi"nden 24 ve 63 dakikalık iki parçayı bu gün koydum. Hasan AKŞAHİN dedenin dün getirmiş olduğu DVD'den geri kalan diğer üç parçayı da iki gün içinde sitemize koyacağım. Bu gibi video görüntülerini bana ulaştırırsanız aynı hafta sitemizde görebilirsiniz. Diğer MySapace'deki video, bu linkin 5.sayfasındadır, tıklayınız...

    Bu vesile ile Haydar AKKOYUN arkadaşımızın bir duyuru konusundaki arzusunu ihmalkarlığımız yüzünden yerine getiremedik. Haydar arkadaşımızdan özür dilerim. Bu gibi duyurular için yan tarafa bir link ekleyeceğim. Ay boyunca orada bu duyuru duracak.
Şükür ve Hızır Cemi - Darmstadt /Almanya -2009

aliseydi|MySpace Videos

 

11 Ekim 2009 

   11 Ekim 2009 tarihinde Hasan PEKTAŞ lokma döktü. Tanrı lokmasını ve dileklerini kabul etsin.  

 

10 Ekim 2009 

 

   
 

  Güvendikten getirilip içme suyu deposuna bağlanmış olan su, doğrudan çeşmeye bağlandı. Kendi cazibesi ile bu su sürekli akacak.

    Bu suyun çeşmeden akışı ile Aliseydi KARAKAŞ(Albay)'ın belediyemizi ziyaretinden ve talep üzerine mezarlıktan çekilmiş olan resimler yukarıdaki linktedir.

  Ali Ekber PEKTAŞ'ın Yılmaz GÜNEY'i anma etkinliği ile ilgili yazısı, yazılarımız bölümündedir. Yazılarımız Sayfası, konulu yazı gönderen herkese açıktır.

       

   Bu gün öğlen, rahmetli Zekine EROL'un vefatının yıldönümü olması itibarı ile ailesi Cem Evinde bir yemek verdi.

    Merhuma tanrıdan rahmet kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

  17 Ekim 2009 tarihinde, Ali İhsan ÇAĞLAR'ın oğlu Mehmet Ali'nin düğünü olacak. Önümüzdeki hafta kart dağılınca ilave haber yapacağız.

  Not:Resim albümü biraz koyu geldiğinden bana, bu albümü değiştirdim. Yeni yaptığım albüm sayfası, kendi başına bir "Albüm Sitesi" gibi olacak.

 

06 Ekim 2009 

 

 

 

 
   
       02 Ekim 2009 tarihinde kayıp ettiğimiz merhum Hüseyin PEKTAŞ, sevenlerinin omzunda, göz yaşları ile 06 Ekim 2009 tarihinde ebedi  istirahatgahına uğurlandı.

     Merhuma tanıdan rahmet, kederli yakınlarına sabır ve baş sağlığı dileriz.

     Bu gün saat 11:00'da merhum için Cem Evinde bir yemek verildi.

 

 

04 Ekim 2009 

 

 

      Albay Aliseydi KARAKAŞ, 22 Eylül’de Medine SEVİM’in sözüne geldiği gece, soranlara anlatırken dinlemiştim… Yaklaşık bir ay önce Cevre ve Orman İl Müdürlüğü ile başka defada yazmış olduğum 3000 dönümlük alanın ağaçlandırılacağı alanın tespiti için keşfe gelmişler.

      Yaklaşık bir haftadır büyük bir traktör ve bir kaç iş makinesi orman yerinde ağaç dikilecek alanda çalışmaya başladılar. Ağaç dikecek yer düzenlendikten sonra, yağışlar başladığında dikim başlayacakmış. Aliseydi abi, bu dikim çalışmaları için ordudan askerde getireceğini söyledi.

     Bahsi geçen alan Kalklık mevkiinde. Bu alanın etrafı çevrilecek ve korumaya alınacakmış. Ağaç çeşitleri olarak da çam ve mazı türü ağaçlara ağırlık verilecekmiş. 

     Okula ise plastik boya ve boya malzemesi gönderdiğini. Sonbaharda okulun badanasının yapılmasına yardımcı olacağını söyledi.

     Aliseydi abiye, beldemize olan bu ilgisi ve yardımlarından dolayı, naçizane teşekkürlerimizi arz ederiz

 

***

     Sitemizin, Ana Sayfa, Ay Haberleri olduğu gibi, Resimler, Videolar, Yazılarımız… sayfalarını da yenileyeceğiz.

     Aşağıdaki pullu yazıyı ismi geçenler tıklayıp, büyük resmi bilgisayarına indirip okuyabilir. Askerlik şubesinden, Almanya'daki asker adaylarına gelen mektubun aynısından, Hüseyin oğlu Ali SEVİM, Hüseyin oğlu Hünkar ALTUN, Menderes oğlu Cengiz SEVİM, Vahap oğlu Murat AKKOYUN ile Abuseyif oğlu ()Erdinç) Ergün SEVİM'e de geldi. Rakamlar ile verilen süreler aynı.

     Aldığımız habere göre, rahmetli Hüseyin PEKTAŞ'ın naaşı, Pazartesi gecesi Malatya'ya gelecek ve Salı gün defin edilecek.

    

 

02 Ekim 2009 

O1 Ekim 2009

 

 

    Düne kadar havalar soğuktu, ısınmaya başladı. Yinede geceleri, kapının, pencerenin örtülmesini gerektiriyor. Çiftçiler, tohum ekmeye, komşular odun kömürlerini temin etmeye, damlarını sıvanmaya başladı. Kış temizliği denen bir olgu var burada; hanımlarda bu işlerle oldukça meşgul. Yani odaları ve evin bütün gözlerini teker teker dışarı atıp günlendiriyorlar ve oraların ve içerde bulunanların bakımı, temizliği yapılıyor.

  Sitemizin sayfa yazılımı HTML olduğundan, bu sayfalar İnternet Exploer'de normal görünüyor, çünkü ikisi de Microsoft'un yazılımı. Fakat Mozilla Firefox, Google Chronome gibi tarayıcılarda görüntü hataları veriyordu. Bundan dolayı, Eylül ayından itibaren sayfa yazılımlarını değiştirmeye başladım. Ana sayfamızda yukarıdaki tarayıcılarda görüntü hatası verdiğinden, ana sayfayı da her tarayıcıda olduğu gibi görünecek "CSS+XHTML" yazılımlı bir sayfa ile değiştireceğim. Nasılsa ustası benim. Sayfalarımızı sürekli yenileyeceğim.

   Talep üzerine iki inşaatın resmini yan tarafa koyuyorum. Yılmaz İLHAN ile Hasan EROL'un evlerinin resimleri yan taraftaki albümlerdedir.

     Not: Medine SEVİM'in 3 dakikalık nikah videosu için tıklayınız...

 

 

 

 

 

 

 

 

  

               Hasan EROL'un Evi 

Yılmaz İLHAN'ın Ev

 

Kayıp Aranıyor 

 

 
      Yan tarafta resmi görünen "söz meclisten dışarı" inek üç gündür kayıptır. Medine(Güneş) ablanın ineği sık sık kayıp olur.

      Geçen bayramda kaynım Habib bizdeydi. 8,9 yaşındaki oğlu Güney bir ara bir saatliğine kayboldu. Sonra baktık ki Medine abla ile kaybolan ineğini aramadan geliyor. Güney tepelere gittik, Fethiye'ye Hoş Geldiniz tabelasının oraya kadar gittik diyor. Habip'te oğluna, ben senin yaşında iken yine Medine abla ile inek aramaya giderdik, şimdi otuz sekiz yaşındayım, Medine ablanın ineği hala eve gelmiyor, diye espiri yaptı. Fakat anlatım espirili de olsa, gerçek bu. Köyde genellikle iki evin inegi her gün kayboluyor. İneği kaybolan ikinci ev Celal PEKTAŞ'ın evidir.

    Bu meselenin çözümünü bilen varsa, acilen yazsın. Yoksa Medine abla dizimde takat kalmadı diyor.

 

O1 Ekim 2009

.

  |  Bu haber 9724 defa okunmuştur.

Ebruli  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Sevgililer Günü, Sevgi, Sevgili , Aşk ve Aldatma ile Aşkın Biyokimyası…

Sevgililer Günü, Sevgi, Sevgili , Aşk ve Aldatma ile Aşkın Biyokimyası… Sevgililer Günü, Sevgi, Sevgili , Aşk ve Aldatma ile Aşkın Biyokimyası… Esinlendiğimiz, yararlandığımız uzmanlar. ...

Malatya Fethiye - Ağustos 2010

Malatya Fethiye - Ağustos 2010 Malatya Fethiye - Ağustos 2010

Malatya Fethiye - Temmuz 2010

Malatya Fethiye - Temmuz 2010 Malatya Fethiye - Temmuz 2010

Malatya Fethiye - Şubat 2010

Malatya Fethiye - Şubat 2010 Malatya Fethiye - Şubat 2010

Malatya Fethiye - Ocak 2010

Malatya Fethiye - Ocak 2010 Malatya Fethiye - Ocak 2010

Malatya Fethiye - Nisan 2010

Malatya Fethiye - Nisan 2010 Malatya Fethiye - Nisan 2010

Malatya Fethiye - Mayıs 2010

Malatya Fethiye - Mayıs 2010 Malatya Fethiye - Mayıs 2010

Malatya Fethiye - Mart 2010

Malatya Fethiye - Mart 2010 Malatya Fethiye - Mart 2010

Malatya Fethiye - Haziran 2010

Malatya Fethiye - Haziran 2010 Malatya Fethiye - Haziran 2010

Fotoğraf Makinesi Kampanyası ( 2008-2012-2015 )

2008 – Ahmet ASLAN: 400 EURO

2008 – Diğer arkadaşlar: 600 EURO

2008 – Toplam: 1000 EURO

Bitti

2012 - Seyit  ÇAĞLAR : 30 Euro  

  2012 - Aliman SEVİM : 40 Euro

  2012 - Ali ASLAN : 10 Euro

  2012 - Hasan AĞKAYA : 20 Euro

  2012 - Ali ALTUNOK :20 Euro

  2012 - Ali İhsan GÜLER : 50 Euro

  2012 - Metin ÖKSÜZ : 30 Euro

  2012 - Naki ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Rıfat ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 - Hüseyin ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 -Murat İLHAN

           (Zeynal oğlu):50Euro

  2012 - Fatma İLHAN

           (Hasan Kızı):10 Euro

  2012 -Zeynep KORYÜREK:20 Euro

  2012 - Elif GÜN :10 Euro

  2012 - Piri İlhan

          (Minnet oğlu):30 Euro

  2012 - Hüseyin YILMAZ

         (Güldalı oğlu):30 Euro

  2012 - Turabi TEMİZ : 20 Euro

  2012 - Hikmet GÜLER : 40 Euro

  2012 - Hüseyin İLHAN

           (İbrahin oğlu):20 Euro

  2012 - Hasan ÇEVİKER : 10 Euro

  2012 - Zeynep GÖÇER : 20 Euro

  2012 - Necmettin ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Sultan AKKOYUN: 50 Euro

  2012 - Ali Ekber PEKTAŞ : 20 Euro  

  2012 - Yusuf ALTUN  : 20 Euro

  2012 - Mehmet İNCE : 15  Euro

  2012 - Mustafa(Vaylo)

             OLGUN:50 Euro

  2012 - Ahmet OLGUN : 50 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN :10 Euro

  2012 - Aliseydi UÇAR : 50 Euro

  2012 - Veli ÇAĞLAR  : 10 Euro

  2012 - Fahri ÖKSÜZ  : 20 Euro

  2012 - Kasım YILMAZ : 50 Euro

  2012 - Kadir ÇAĞLAR : 20 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN

             DEDE:10 Euro

  2012 - Hacı ÖZSEVİM : 20 Euro

  2012 - Duran AYDOĞAN:30 Euro

  2012-Hüseyin Rahmi

          ÖZTÜRK:50 Euro

  2012 - Ahmet ÖZTÜRK (Köln):30 Euro

  2012 - Vahap ÇEVİKER :10 Euro

  2012 - Kenan GÜVERCİN : 10 Euro

  2012 - Sezai ALTUN : 10 uro

  2012 - Bektaş AKŞAHİN : 20 Euro

  2012 - Veli İLNCE : 10 Euro

  2012 - Ziyade ŞENKAYA : 10Euro

  2012 - Hasan KARAGÖZ :10 Euro

  2012 - Hasan AKDOĞAN : 10 Euro

  2012 - Hüseyin AKDOĞAN 10 Euro

  2012 - Turan GÖÇER : 10 Euro

  2012 - Cengiz SEVİM : 20 Euro

  2012 - Bektaş Hacı AKŞAHİN:10 Euro

  2012 - İsmail AĞKOÇ : 20 Euro

  2012 - Aliekber AKKAYA : 20 Euro

  2012 - Erdinç ASLAN : 10 Euro

  2012 - Ali ARKADAŞ :10 Euro

  2012 - Hasan (Fikriye)

             ÖZACAR:20 Euro

  2012 - Ahmet KAYGUSUZ

           (Arguvan’lı):10 Euro

  2012 - Avades ALTUN

            ( Der. Bşk.):50 Euro

  2012 - Havaşin MARKET

             (Arguvan’lı):20 Euro

  2012 - Hasan ÖKSÜZ : 10 Euro

  2012 - Haydar ER

            (Müslüm oğlu):50 Euro

  2012 - Tamam SOFU :10 Euro

  2012 - Musa ÇİFTÇİLER: 10 Euro

  2012 - REISE BIRO

     Firat, Ober-Ramstadt :20 Euro   

  2012 - Vahap ASLAN(Culfalı): 30 Euro

  2012 - EURO SÜPER MARKET

             DARMSTADT:20 Euro

  2012 - Hüseyin ER (Köln) : 50 Euro

  2012 - Vedat ÇALIŞKANOĞLU: 5 Euro

  2012 - Kamber ÇAKMAK : 5 Euro    

  2012 - Hüseyin AYDOĞDU

            (Şahin oğlu): 50 Euro

  2012 - Meliha YÜCEL : 50 Euro

  2012 - İsmail SEVİM

  (Haydar oğlu): 20 Euro

  2012 - Necati-Zekine KILIÇ :20 Euro

  2012 - Erdal ÇALIŞKANOĞLU: 20 Euro

  2012 - Hüseyin ÇALIŞKANOĞLU

           (Süleyman oğlu) : 20 Euro

  2012 - Yılmaz GÜLER: 20 Euro

  2012 - Mehmet AKDOĞAN:20 Euro

  2012 - Bektaş ile Hünkar

             ALTUN: 80 Euro    

  2012 -  TOPLAM : 1915 EURO  

   Bitti

2015 - Eski bozulan makinenin

           sigortasından alınan:75 EURO

2015 – Aliseydi KARGIN : 50 EURO

2015 – Erdoğan BIÇAKCIOĞLU : 50 EURO

2015 – Sefa ALTUN : 50 EURO

2015 – Murat İLHAN

(Sarhoş amcanın torunu):50 EURO

2015 – Abbas PEKTAŞ

(Yusuf oğlu): 50 EURO

2015 – Yusuf ALTUN : 30 EURO

2015 – Merdan ŞENOL : 50 EURO

2015 –  Hasan ALTUNOK

(Hüseyin&Hatice oğlu) : 20 EURO

2015 – Abbas KORYÜREK : 30 EURO

2015 – Hasan KARAKOÇ

 (Donjuan'ın oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri SOFU : 10 EURO

2015 – Haydar GÜN : 50 EURO

2015 – Hacı ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Abbas ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Ali Ekber AKŞAHİN : 20 EURO

2015 – Veli İNCE : 10 EURO

2015 – Ali Agırdemir (Köln): 50 EURO

2015 – Kasım YILMAZ : 50 EURO

2015 – Hüseyin YILMAZ

(Filip - Fattey bibini torunu):50 EURO

2015 – Hüseyin ÇİFTÇİLER : 50 EURO

2015 – Avades ALTUN : 50 EURO

2015 – Ali İhsan UÇAR : 25 EURO

2015 – Seyit ÇAĞLAR : 20 EURO

2015 – Hüseyin AKKAYA

( Yeter Oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri İLHAN : 50 EURO

2015 – Haydar ER : 50 EURO

2015 –  Hüseyin ÇAVUŞ

(Igdırlı):10 EURO

2015 – Naki ÖZSÜZ : 20 EURO

2015 – Mesut  İLHAN : 20 EURO

2015 – Hüseyin ÖKSÜZ

(Naki oğlu) : 20 EURO

2015 – TOPLAM : 1075 EURO

Bitti

2012 - Sayfası…

2015 Sayfası…


Fotoğraf Makine Kampanyası -2021

2021 - Ahmet ASLAN: 500 EURO; 2021-Ali ŞEN “Arguvan”: 500 EURO; 2021 – Zeynal AKDOĞAN: 200 EURO;  2021 – Ali ÖZACAR: 50 EURO; 2021 – Vahap İLHAN: 50 EURO; 2021 – Vedat İLHAN: 50 EURO;  2021 –Robert YANAR: 50 EURO; 2021 – Can YANAR: 50 EURO; 2021 – Özkan ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Ecevit ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Erol YILMAZ: 50 EURO; 2021 – Abbas YÜCEL: 50 EURO; 2021 – Metin İLHAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ÖZİLHAN: 50 EURO; 2021 – Zeynal ÜSTÜNER “Arguvan”: 100 EURO; 2021 – Eyüphan AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ŞENOL: 50 EURO; 2021 – Ali Ekber GÜLER: 50 EURO; 2021 – Hüseyin YILMAZ-Ali oğlu-: 50 EURO; 2021 – Oktay TURAN “İğdirli”: 50 EURO; 2021 -  TOPLAM:2150 EURO; 2021 – Latife ile Hüseyin GÜN “İstanbul” 1 ad. Video çekim için aydınlatma LED:1250.TL. ; 2021- Yusuf EROL: 200 TL; 2021 – MAKİNE VE LED AYDINLATMA ALINDI. KITILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİM. www.aliseydi-sevim.com

Bilgisayar Alımı : 650 Euro - 2022

Almanya Ober-Ramstad'dan, isminin açıklanmasını istemeyen Değerli bir arkadaşım: 650 EURO     Seyit ÇAĞLAR arkadaşımın öncülüğü ile. İkisine teşekkür ederim.

DUYURU TAKVİMİ

HARİTA: MALATYA FETHİYE

Aliseydi SEVİM Aliseydi SEVİM
Hele bakın gömleğimiz ne taraftan yırtılmış?
Aliekber Pektaş Aliekber Pektaş
Gül-güle büyük, efsane insan, lider: Fidel Kastro
Seyit Çağlar Seyit Çağlar
DAR AGACINA ASTILAR SEYIT RIZAYI,NEYLEYIM – Seyit ÇAĞLAR

LUZÜMLÜ TELEFONLARKınay Çiçekcilik: 0 422 323 86 76
Kınay Çiçekcilik: 0 542 368 10 03

Karmen Çiçekcilik:0 422 323 10 84
Karmen Çiçekcilik:0 542 210 16 69

Sahan Yemek: 0 422 325 29 30
Sahan Yemek:0 530 227 02 79

Orhan Yemek: 0 422 336 88 22
Orhan Yemek: 0 533 720 20 09

Gülüstan(Sevim) Kuaför: 0 422 322 81 65
(Aliseydi) Karakaş Emlak: 0 422 324 20 60

Yazıhan Belediyesi: 0 422 751 40 54
Kaymakamlık Makamı: 0 422 751 42 12
Yazıhan Maliye: 0 422 751 41 12
Yazıhan Tapu: 0 422 751 42 00
Yazıhan Hastahane: 0 422 751 41 05
Yazıhan Nüfus: 0 422 751 42 30

Ziraat Bankası /Yazıhan:  0 422 751 44 03
Emlak / Nihat GÜLER: 0 422 325 15 34
Mobil: 0 532 794 24 02

Yazıhan Emlak / Kaya Emlak
Süleyman KAYA: 0 537 380 05 04

MASKİ
Malatya Su İdaresi
Arıza: 185
Genel Müd. :377 74 44
444 51 44

Elektrik Arıza
444 91 86

Telefon Arıza ve Bilgi
444 1 444

İnternet Arıza

444 1 375FACEBOOK

Sık Sorulan Sorular

Sitemizin güncellenmesi devam etmekte.

2011 yılından bu güne kadar olan veriler işlendi; Açılmayan videoların sebebi, o videoların bulunduğu hesabımızı Youtube’nin silmesinden dolayıdır.

2011 yılı öncesine ait olan verilerin işlenmesi zaman alacak. Fakat hemen hemen geçmişe ait olan resimlerin tamamının kopyası var. Yakında onların tamamına nasıl ulaşacağınız açıklanacaktır.

Aradığınız eski haberleri bulmak için: Sayfamızın üst ve alt kısmındaki menüde “Arşiv” linkini tıklayınız. “Anahtar Kelime” karşılığına aradığınız haber başlığından bir iki kelime yazın, “Haber Ara” yı tıklayın.

Aradığınız kelime başlıkları sıralanacaktır. Büyük harfle aradığınızı bulamazsanız, küçük harflerle yazın.

Başka bir yolla “Google” ye yazıp arayın. Google sitemizdeki haberi bulur. Bütün bunlara rağmen aradığınız bulamazsanız,

Sitemizin alt ve üst kısmındaki "İletişim" menüsünü tıklayıp, bana mesaj gönderiniz.

Yazar isimlerinin sıralanması otomatik olarak, en son yazan yazarın en üste gelmesi şeklinde oluşmaktadır

Site Sloganımız: 2005 - 2024

2005 &  2024
www.aliseydi-sevim.com
aliseydisevim@gmail.com 

Otobüs Seferleri

                     OTOBÜS SEFERLERİ

         MALATYA                               FETHİYE

                                                          06,10

          07:15                                       08:30

          09:45                                       11:00

         13:30                                        14:45

         16: 00                                       17:00

         18:30                                        19:45

Tüm videolar

  Prof.Dr. Sinan CANAN
 

Prof.Dr. Sinan CANAN

İzlenme:7556

   
  Mutlu Olmak: Özgür Bolat at TEDxIhlasCollegeED
 

Mutlu Olmak: Özgür B

İzlenme:7602

   
  Prof. Dr. Acar BALTAŞ
 

Prof. Dr. Acar BALTA

İzlenme:7048

   
  DOĞA İÇİN ÇAL 4 - ALYAZMALIM SELVİ BOYLUM - HD
 

DOĞA İÇİN ÇAL 4 - AL

İzlenme:17438

   

Ayın Şiiri


Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.


Bir lokma ekmek ( ve zevk) için şerefini çiğnetmeye;


bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,


bir zamanlık mevki için el ayak öpmeye,


insanları ezip geçmeye,


günlük menfaatler için onurunu terk etmeye,


bir kısım insanlara kızıp


tüm insanlara düşman olmaya değmez bu hayat!Can Yücel


Mydeign Haber Temaları -http://habersitesikur.tk

Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
Ekstrafikir.com mydesign haber temasıdır.