AKTÜEL TARİHÇE EBRULİ ALMANYA ANTALYA DÜĞÜNLER OKUL DUYURU BAŞSAĞLIĞI ÖZEL HABER
Tarih 30 Nisan 2013, 14:02 Editör: Editör Aliseydi SEVİM

Malatya Fethiye - Şubat 2010

26 Şubat 2010

 

    

     Üç gün önce, Ali Metin'in eşi Ümmü Metin hakka yürüdü ve yaşadığı yer olan Karanlık'ta defin edildi.

    Merhumeye tanrıdan rahmet, kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

 

     Not: Haberi yazmakta gecikmemizin sebebi, merhumenin soy adını bilmememizdi. Merhume Doğan KOÇ'un kayınvalidesidir.

 

 

 

25 Şubat 2010

     Bugün, Hüseyin Mercanoğlu, vatani görevini yapmak için MAŞTİ'de uğurlandı.

    Dileriz, bütün askerlerin uğurlandığı gibi Hüseyin'de sağ salim görevini yapar ve geri döner.

    Çektiğimiz resimler yan taraftadır. Video gönderimi henüz bitmediğinden, yarına kaldı.

 
 

 

24 Şubat 2010

    

     Songül ile Hakan YILMAZ, 31 Temmuz 2010 tarihinde Fethiye'de yapacakları bir düğünle evlenecekler.

    Çiftlere ömür boyu mutluluklar dileriz.

 

 

   Gelin'in Anne ve Babası

           Damat'ın Anne ve Babası
   Fatma ile Hüseyin ÇALIŞKANOĞLU

     Ayten ile Hasan YILMAZ

 

   

    Beldemizde çalışmalarının sürdüren Biçki Dikiş Kursu'na 12 kadar hanım gidiyor. Benim oraya gittiğim an, henüz öğrencilerin tamamı gelmemişti.

 

    Biçki Dikiş Kursunun  hocası, Funda hanım çalışmalardan memnun olduğunu ve daha fazla katılım beklediğini söyledi.

 

   

 

 

 

21 Şubat 2010

 

 

      

   Almanya’da kış olduğu söyleniyor. Benim vereceğim hava durumu haberi oradakilerin özleyeceği türden. Havalar burada mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Dışarıda hareket ettiğin sürece üşüdüğünü hissedemiyor. Günlerin yarısı hava açık ve güneşli, yarısı da kapalı geçiyor ama sıcaklık değişmiyor: havalar ılık.

    Ali; Cuma günü Malatya’da idim istediğin resimleri çektim. Resimleri yanlışlıkla düşük pixelde çekmişim.

    Bundan dolayı netliği zayıf. Çevre yolunda, ilk çektiğim resim, Millik Eğemenlik caddesinin altındaki Dört Yol’dan.  Niyazi Mısri Camii’nin olduğu noktadan, eski sebze haline kadar olan yol güzergahı inşaat halinde.

     Buna rağmen o halde bırakılmış. Çalışma yok, yol bozuk. Sebze hali ile Doğu Garajının olduğu, İtfaiyenin yanındaki alan ise halen yıkıntı halinde duruyor. Yıkıntı resimlerini oradan çektim.

     Resimde görülen alt ve üst araç geçitli olan yer Eski Şehirler arası terminalin önü, o garaj şimdi köylü garajı olarak anılıyor ve oradan ilçelere ve Adıyaman’a münübüsler kalkıyor.  Malatya’dan köye giderek bu garajın yanındaki alt ve üst geçitli dört yolu geçtiğimizde, sol tarafa düşen alana, Malatya’nın, belki de doğunun en büyük AVM(alış veriş merkezi )si yapıldı. Bu Migros Mağazalar zincirinin en Battal boylu Marketi. Duvardaki levhada yazan rakama bakılırsa, aklımda kaldığı kadarıyla, 270 küsür dairesi dolu 280 küsür dairesi boş olan devasa bir yapı bu.  Aynı alanın yüz metre kadar ilerisinde, Malatya belediyesinin görkemli bir yapısı var. Bu proje MHP’li belediye başkanı Yaşar Çerçi çizildi ve kaba inşaatı gerçekleştirildi, AKP’li belediye başkanı döneminde ise hizmete girdi. Bu yapıdan Türkiye’de iki tane varmış. Bir Mimar Prof. Projesi. Yukarıdan bakıldığında bu yapı, ay yıldız şeklinde gözükürmüş. Bunun az ilersinde ise Dede Korkut Parkı var. İstasyonun yukarısındaki dört yoldan Malatya’ya girişin, sağ yanına ise şimdi yine büyük bir resmi yapı inşa ediliyor. Bu yapı İl Özel İdaresinin beş küsür milyarlık bir yapı. O bölgelerin resmini çekemedim. İlerde bir gün oralarında resmini çekip sitemize koyacağım.

       01/11/2009 Tarihinde yoklamasını yaptırmayıp, asker kaçağı durumdaki gençlerin isimleri şunlardır: Erdinç SEVİM, Zeynal Abidin ARI, Orhan ÖZSEVİM, Faruk AYDEMİR,Erdinç İLHAN, Mürselcan ÖKSÜZ, Ali İLHAN, Mustafa UÇAR, Şemseddin Doğuş KINAY, Barış AKDOĞAN, Umut AYDOĞDU VE Ufuk YALÇIN. Bu isimlere Malatya Askerli Şubesinden birer mektup geldi. Bir örneğini görmek için tıklayınız.>>>

    Not: Yukarıda bulunana Malatya'dan çektiğim resimleri, deneme maksadı ile farklı bir resim programına bağladım. Ekranda görülen mesaj satırlarındaki "FulL Secreen" linkini tıkladığınızda, tam ekran resim görüntüsü slayt olarak görülecektir. Bu günkü resimlerdeki görüntülerin kumlu, bulanık olması, resimleri yanlışlıkla düşük pikselde çekmiş olmamdan dolayıdır.

  

 

14 Şubat 2010

   

     Sevgililer Günü

 

Sevgililer Günü'nün başlangıç tarihi eski Roma İmparatorluğu zamanına uzanıyor. Eski Roma'da 14 Şubat günü bütün Roma halkı için önemli bir gündü. Çünkü bu günde Roma tanrı ve tanrıçalarının kraliçesi olan Juno'ya duyulan saygıdan ötürü tatil yapılırdı. Juno ayrıca Roma halkı tarafından kadınlık ve evlilik tanrıçası olarak da biliniyordu. Bu günü takip eden 15 Şubat gününde ise Lupercalia Bayramı başlıyordu.

   Bu bayram, halkın genç nüfusu için büyük önem taşıyordu. Bunun nedeni ise yaşantıları kesin kurallar ile sınırlandırılmış, bunun doğal sonucu olarak bir birliktelik yaşama şansı olmayan bu gençler, sadece bu bayram süresince bile olsa birbirlerinin partneri oluyorlardı.

Hangi genç bayanın hangi genç erkek ile bir çift oluşturacağı eski bir gelenek olan ve Lupercalia Bayramı'nın arife günü yapılan bir çekiliş ile belli oluyordu. Romalı genç kızlar, isimlerini küçük kağıt parçalarının üzerine yazıp bir kavanoza koyuyorlardı. Erkekler ise kavanozdan bu kağıtları çekerek üzerinde hangi kızın ismi yazıyorsa o kızla bayram eğlenceleri boyunca beraber oluyorlardı. Bu birliktelikler birbirine aşık olan çiftler için bayram süresinin dışına taşıp genellikle evlilikle sonlanıyordu. Devamı için tıklayınız>>>

 

   

    Fethiye'den Haberler...

     Bu günde Aşağı Tenciden Battal abi Aliseydi, Kasım mezarlıkları görmek istiyor dedi. Bende zaten haber arıyordum.  Aşağı Tenci ve yeni yapılan mezarlıklarının resimlerini çekti. Bu resimleri ise ayrı bir albüm olarak 2010 Şubat ayı resimler sayfasına ekledim.

    Burada, ciddi kışı bir hafta ancak yaşadık. Çeşitli resimler içerisindeki karlı görüntüler, buraya iki defa yağan karın ikinci defa yağdığı gün çekildi. Bu gün için ortalıkta kar ve don yok, hava ılık.

      Çeşitli resimler içinde asker olduklarını yazdığım çocuklar, (Aliseydi ile Gülender oğlu) Ali SEVİM ve (Garip ile Zeynep oğlu) Hüseyin MERCANOĞLU’dur. Köyde oturanlar içerisinde bu tertip iki asker var. Ali SEVİM Samsun’a, Hüseyin MERCANOĞLU ise İstanbul Tuzla’da vatani görevini yapacaklar.  Askerlerimize hayırlı görevler ve sağ salim gidip gelmeler dileriz.

     Sitemizin bir kopyasını aldım. Sitemizi bir site haritası yapmak istiyorum; fakat beceremedim. Ama bunu kesinlikle yapacağım.  Google ana sayfasının ortadaki boşluğa aliseydi-fethiye.com yazın ve karşısındaki rakama bakın… 109.000 sayısı görülüyor. Yani Google’de aliseydi-fethiye.com 109.000 maddelik bir veriye karşılık geliyor. Bu sebepten dolayı, haftaya bu ismi tekrar alacağım.

      Biraz da vatan milletten söz edelim... Ülkemiz, daha bir yıldan fazla zaman olmasına rağmen, seçim havasına girdi. Geçen aya kadarki anket ve araştırmalar,  gelecek seçimde MHP’nin CHP’yi geçip, ana muhalefet partisi olacağı yönündeydi. CHP, MHP’den dahi muhafazakârlaştı. Devletçi ve ulusalcı muhafazakâr bir parti haline dönüştü. Doğu ve Güneydoğu’da, oyları iyice azalmakta. Hitap ettiği kitle, devletçi, ulusalcı ve laik kesim. MHP’nin hitap ettiği iki önemli kitle CHP’nin ki ile aynı. Devletçi ve ulusalcı…

     CHP, laikli dedikçe İslami cemaatleri, terör dedikçe Kürtleri, sürekli asker ve devlet taraftarı konuşunca liberal ve sosyal demokratları kaybediyor. Alevilik konusunda ise AK Parti, tatmin edici olmasa da CHP’den daha fazla şey söylüyor…

      Ana muhalefet partisi olma potansiyelindeki MHP son bir hafta içinde önemli hatalar yaptı… Başbakanın eşinin GATA’ya girememesi ile başlayan tartışmalar sonucunda. Ülkücüleri sokaktan uzak tutup, derin güçlerin kullanmasını engellediği için Devlet Bahçeli sürek puan almakta idi. Ama son günlerde yaptığı konuşmalar, çelişkili bir durum oluşturdu.

      Devlet Bahçeli’nin son konuşmaları ile ilgili olarak, MHP Genel Başkanın konuşmalarına karşılık Ahmet ALTAN’ın “Şiddete Dönüş” başlıklı yazısı okunmaya değer. Bu tür cümleler kuran ikinci bir yazar ve yazı ben hatırlamıyorum…

       Genel Kurmay Başkanı’nın, “bizde belgeler açıklarız” sözüne karşı Ahmet ALTAN’ın “Had, Açıkla Başbuğ” yazısını, bloğa koydum. Her iki makaleyi de okuma için tıklayınız.>>>

    Gazetelerde yazılanlara, TV programlarından konuşulanlara baktığımda, Fethiye ile Ankara’nın demokratik düzeyini mukayese etmekten kendimi alamıyorum.

     Dünyanın sayılı ordularından birinin başındakine, Başbakana, Cumhurbaşkanına, Ana ve diğer muhalefet parti liderlerine bu sözler söyleniyor, bu gibi şeyler yazılıp çiziliyor, bunlar arasında kavga ise sözle ve hukuki çerçevede karşılık buluyor…

     Bu sözleri Fethiye’de, bir Fethiyeli, askerliğini onbaşı olarak yapmış bir Fethiyeliye söylese Alimallah… olacakları düşünmek bile ürkütüyor insanı!

 

***

    Dün Aşağı Tenci'de idim. Bu günde Yukarı Tenci'de. Yukarı tencinin çeşmesinin bir gözünden resimdeki kadar su gelmeye başlamış. Havuzdaki su ise bu akıntı ile birikmiş.

    Havalar dünden daha ılık, güneşli. Kazakla gezilebilir bir görüntü var. Buradan çektiği resimlerde 2010 Şubat ayı resimler bölümündedir.

 

 

 

 

08 Şubat 2010

   
    Bizden haberler...
 
    Sitemizin kopyasını almak için yaptığımız downland yaklaşık sensen saat sürdü. Download süresinin uzunluğu, internet bağlantı hızımızın 1 Mbps olmasından olmalı. Bu gün için sitemizin tamamının bir kopyasını aldım.
    2010 Ocak Ayında sitemizn alan, isim geri plan bakım aboneliğini yeniledim. Sitemizin sayfaları HTML, XHTML, CSS kolu yazılımdan ve modüler sayfalardan oluşmaktadır. Sitemizin sayfa, resim ve hertürlü eklentileri FTP ile gönderilmekte. Köln, belediye ve Ahmet'in sitelerinin sayfaları bir bakıma Word sayfasına yazı yazmak ve resim eklemek gibi bir usülle gerçekleşmekte, yanlızca resimler upload edilmekte. Bu sitelerin sayfa yapıları belirli bir kalıbın dışına çıkılıp değiştirilemez. 
Her sayfanın rengi, şekli ve diğer özellikleri ayrı ayrı değiştirilemiyor. Bizim sitenin her sayfası ayrı ayrı bir birinden farklı olarak düzenlenebilir.
     2009 yılının Eylül ayından beri değiştirdiğim sayfaların yazılımı farklı. Bu tarihten önceki dönem ait olan sayfalarındaki yazılar, Explorer ile gözüksede, Morzilla, Google Crome, Opera gibi tarayıcılarda okunmuyor. Bu sebepten. Bahsettiğim tarihten önceki sayfaları zaman içinde  hem Explorer'de, hemde Morzilla, Google Crome, Opera tarayıcılarda görülecek sayfalara çevireceğim, güncelleyeceğim.
    Sitemizde ne türlü bir değişiklik yaparsak yapalım, sitemizin bütün sayfa başlıklarının bulunacağı bir sayfamız kesinlikle olacak. Bu sayfa, aranılanın kolayca bulunacağı bir sayfa olacak: "haberler ana sayfası" gibi...
    Sitemizde olan bütün sayfa, yazı ve resimleri kesinlikle kendi irademizle silmeyeceğiz. Birer kopyasını hep saklayacağız. Bir vesile ile sitemiz kapanırsa, aynı içerik bir başka isimli sitede yayınlanacaktır.
     Sitemize Google sayfaları ve blogları eklememizin sebebi ise, Google'nin ömrü bizim sitemizden ve bizim hayatımızdan uzun alabileceğini düşündüğümüzdendir. Bizde kaybolma riski, Google'den daha yüksek.
      Sitemizin ana sayfasında    "Fethiye'den Genel Manzaralar" linkine, Fethiye'den çektiğimizi her güzel manzarayı ekleyeceğiz. yani o sayfa statik değil, dinamik sürekli yenilenen bir yapıda olacaktır. Bu işlemi "Eski Resimler" linkinede uygulayacağız. Bu sayfamızda sürekli ilavelerle güncellenecektir.
 
***
 
   Almanya- Ober-Ramstadt Fethiyeliler Derneği'nin 19/02/2010 "Nostalji Gecesi"nin Bir kopyasının DVD'sinide şimdikten isterim. Bu DV elime geçerse bu gecenin video görüntülerini HD, yani TV kalitesine yakın olarak You Tube, koyarım. İlaveten Dernek dilerse "Almanya Ober-Ramstadt Fethiye1liler Derneği adına, Yotube'den bir hesap açar bunları oraya aktarır, Dernek sitesinde bu albümün görüleceği kodu(YouTube Ekran kodu), Güven ALTUN'a gönderirim. Yotube, 10 dakikayı geçmeyecek videoları aldığından, bu videoların 10 dakikadan kısa olacak parcalara bölünmüş olması lazım. İlaveten daha uzun süreyi kapsayacak bölümler halinde ikinci bir DVD de gönderirseniz, bu uzun video görüntüsünü de "My Space" videolar bölümüne eklerim.
     Bizim çocukların evde fotoğraf makinesi ile çektikleri bir klibi, HD olarak Yotube'yede, My Space'de koydum. Türkiyede Yotube yasak, kapalı olduğundan, proğramı olanlar yada ipi ayarlarını değiştirinler Yotube'yi izleyebiliyor. Bu sebeptek, YouTube, sitesinin linkini veriyor, My Space Video'yuda sitemizde görülecek şekilde ekliyorum. HD'nin netlik görüntüsüne, tam ekran yapıp bir bakın.

   Yotube linki >>>

 
 
Ali ile Hüseyin SEVİM

aliseydi | MySpace Video
 

 

O1 Şubat  2010

 

     Bir kaç gün kar yağdı. Havalar kar yağışının ardından ısındı. Karlar eridi.

   CHP Yalova Milletvekili Muharrem İNCE'nin izlenme rekorları kıran konuşmasını aşağıya koydum.

 

Öyle hor görmeyin bizi: çünkü biz Avrupa birincisiyiz…

 

      Öyle hor görmeyin bizi; çünkü biz Avrupa birincisiyiz… Lamı cimi yok. Bu noktaya nice mücadeleler sonucunda geldik; yani bileğimiz hakkıydı bu! Kimsenin bize sağladığı bir imtiyaz değil. Bir başka noktada ise Rusya’nın elinden de o birinciliği alırsak; başarımız katlamış olacağız: iki birincilik... Devamını koymak için tıklayınız.>>>  

  

 
 
 
 
Muharrem İNCE - CHP Milletvekili

aliseydi | MySpace Video
 
 

O1 Şubat  2010

.

  |  Bu haber 18846 defa okunmuştur.

Ebruli  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Sevgililer Günü, Sevgi, Sevgili , Aşk ve Aldatma ile Aşkın Biyokimyası…

Sevgililer Günü, Sevgi, Sevgili , Aşk ve Aldatma ile Aşkın Biyokimyası… Sevgililer Günü, Sevgi, Sevgili , Aşk ve Aldatma ile Aşkın Biyokimyası… Esinlendiğimiz, yararlandığımız uzmanlar. ...

Malatya Fethiye - Ağustos 2010

Malatya Fethiye - Ağustos 2010 Malatya Fethiye - Ağustos 2010

Malatya Fethiye - Temmuz 2010

Malatya Fethiye - Temmuz 2010 Malatya Fethiye - Temmuz 2010

Malatya Fethiye - Ocak 2010

Malatya Fethiye - Ocak 2010 Malatya Fethiye - Ocak 2010

Malatya Fethiye - Nisan 2010

Malatya Fethiye - Nisan 2010 Malatya Fethiye - Nisan 2010

Malatya Fethiye - Mayıs 2010

Malatya Fethiye - Mayıs 2010 Malatya Fethiye - Mayıs 2010

Malatya Fethiye - Mart 2010

Malatya Fethiye - Mart 2010 Malatya Fethiye - Mart 2010

Malatya Fethiye - Haziran 2010

Malatya Fethiye - Haziran 2010 Malatya Fethiye - Haziran 2010

Malatya Fethiye - Kasım 2010

Malatya Fethiye - Kasım 2010 Malatya Fethiye - Kasım 2010

Fotoğraf Makinesi Kampanyası ( 2008-2012-2015 )

2008 – Ahmet ASLAN: 400 EURO

2008 – Diğer arkadaşlar: 600 EURO

2008 – Toplam: 1000 EURO

Bitti

2012 - Seyit  ÇAĞLAR : 30 Euro  

  2012 - Aliman SEVİM : 40 Euro

  2012 - Ali ASLAN : 10 Euro

  2012 - Hasan AĞKAYA : 20 Euro

  2012 - Ali ALTUNOK :20 Euro

  2012 - Ali İhsan GÜLER : 50 Euro

  2012 - Metin ÖKSÜZ : 30 Euro

  2012 - Naki ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Rıfat ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 - Hüseyin ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 -Murat İLHAN

           (Zeynal oğlu):50Euro

  2012 - Fatma İLHAN

           (Hasan Kızı):10 Euro

  2012 -Zeynep KORYÜREK:20 Euro

  2012 - Elif GÜN :10 Euro

  2012 - Piri İlhan

          (Minnet oğlu):30 Euro

  2012 - Hüseyin YILMAZ

         (Güldalı oğlu):30 Euro

  2012 - Turabi TEMİZ : 20 Euro

  2012 - Hikmet GÜLER : 40 Euro

  2012 - Hüseyin İLHAN

           (İbrahin oğlu):20 Euro

  2012 - Hasan ÇEVİKER : 10 Euro

  2012 - Zeynep GÖÇER : 20 Euro

  2012 - Necmettin ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Sultan AKKOYUN: 50 Euro

  2012 - Ali Ekber PEKTAŞ : 20 Euro  

  2012 - Yusuf ALTUN  : 20 Euro

  2012 - Mehmet İNCE : 15  Euro

  2012 - Mustafa(Vaylo)

             OLGUN:50 Euro

  2012 - Ahmet OLGUN : 50 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN :10 Euro

  2012 - Aliseydi UÇAR : 50 Euro

  2012 - Veli ÇAĞLAR  : 10 Euro

  2012 - Fahri ÖKSÜZ  : 20 Euro

  2012 - Kasım YILMAZ : 50 Euro

  2012 - Kadir ÇAĞLAR : 20 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN

             DEDE:10 Euro

  2012 - Hacı ÖZSEVİM : 20 Euro

  2012 - Duran AYDOĞAN:30 Euro

  2012-Hüseyin Rahmi

          ÖZTÜRK:50 Euro

  2012 - Ahmet ÖZTÜRK (Köln):30 Euro

  2012 - Vahap ÇEVİKER :10 Euro

  2012 - Kenan GÜVERCİN : 10 Euro

  2012 - Sezai ALTUN : 10 uro

  2012 - Bektaş AKŞAHİN : 20 Euro

  2012 - Veli İLNCE : 10 Euro

  2012 - Ziyade ŞENKAYA : 10Euro

  2012 - Hasan KARAGÖZ :10 Euro

  2012 - Hasan AKDOĞAN : 10 Euro

  2012 - Hüseyin AKDOĞAN 10 Euro

  2012 - Turan GÖÇER : 10 Euro

  2012 - Cengiz SEVİM : 20 Euro

  2012 - Bektaş Hacı AKŞAHİN:10 Euro

  2012 - İsmail AĞKOÇ : 20 Euro

  2012 - Aliekber AKKAYA : 20 Euro

  2012 - Erdinç ASLAN : 10 Euro

  2012 - Ali ARKADAŞ :10 Euro

  2012 - Hasan (Fikriye)

             ÖZACAR:20 Euro

  2012 - Ahmet KAYGUSUZ

           (Arguvan’lı):10 Euro

  2012 - Avades ALTUN

            ( Der. Bşk.):50 Euro

  2012 - Havaşin MARKET

             (Arguvan’lı):20 Euro

  2012 - Hasan ÖKSÜZ : 10 Euro

  2012 - Haydar ER

            (Müslüm oğlu):50 Euro

  2012 - Tamam SOFU :10 Euro

  2012 - Musa ÇİFTÇİLER: 10 Euro

  2012 - REISE BIRO

     Firat, Ober-Ramstadt :20 Euro   

  2012 - Vahap ASLAN(Culfalı): 30 Euro

  2012 - EURO SÜPER MARKET

             DARMSTADT:20 Euro

  2012 - Hüseyin ER (Köln) : 50 Euro

  2012 - Vedat ÇALIŞKANOĞLU: 5 Euro

  2012 - Kamber ÇAKMAK : 5 Euro    

  2012 - Hüseyin AYDOĞDU

            (Şahin oğlu): 50 Euro

  2012 - Meliha YÜCEL : 50 Euro

  2012 - İsmail SEVİM

  (Haydar oğlu): 20 Euro

  2012 - Necati-Zekine KILIÇ :20 Euro

  2012 - Erdal ÇALIŞKANOĞLU: 20 Euro

  2012 - Hüseyin ÇALIŞKANOĞLU

           (Süleyman oğlu) : 20 Euro

  2012 - Yılmaz GÜLER: 20 Euro

  2012 - Mehmet AKDOĞAN:20 Euro

  2012 - Bektaş ile Hünkar

             ALTUN: 80 Euro    

  2012 -  TOPLAM : 1915 EURO  

   Bitti

2015 - Eski bozulan makinenin

           sigortasından alınan:75 EURO

2015 – Aliseydi KARGIN : 50 EURO

2015 – Erdoğan BIÇAKCIOĞLU : 50 EURO

2015 – Sefa ALTUN : 50 EURO

2015 – Murat İLHAN

(Sarhoş amcanın torunu):50 EURO

2015 – Abbas PEKTAŞ

(Yusuf oğlu): 50 EURO

2015 – Yusuf ALTUN : 30 EURO

2015 – Merdan ŞENOL : 50 EURO

2015 –  Hasan ALTUNOK

(Hüseyin&Hatice oğlu) : 20 EURO

2015 – Abbas KORYÜREK : 30 EURO

2015 – Hasan KARAKOÇ

 (Donjuan'ın oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri SOFU : 10 EURO

2015 – Haydar GÜN : 50 EURO

2015 – Hacı ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Abbas ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Ali Ekber AKŞAHİN : 20 EURO

2015 – Veli İNCE : 10 EURO

2015 – Ali Agırdemir (Köln): 50 EURO

2015 – Kasım YILMAZ : 50 EURO

2015 – Hüseyin YILMAZ

(Filip - Fattey bibini torunu):50 EURO

2015 – Hüseyin ÇİFTÇİLER : 50 EURO

2015 – Avades ALTUN : 50 EURO

2015 – Ali İhsan UÇAR : 25 EURO

2015 – Seyit ÇAĞLAR : 20 EURO

2015 – Hüseyin AKKAYA

( Yeter Oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri İLHAN : 50 EURO

2015 – Haydar ER : 50 EURO

2015 –  Hüseyin ÇAVUŞ

(Igdırlı):10 EURO

2015 – Naki ÖZSÜZ : 20 EURO

2015 – Mesut  İLHAN : 20 EURO

2015 – Hüseyin ÖKSÜZ

(Naki oğlu) : 20 EURO

2015 – TOPLAM : 1075 EURO

Bitti

2012 - Sayfası…

2015 Sayfası…


Fotoğraf Makine Kampanyası -2021

2021 - Ahmet ASLAN: 500 EURO; 2021-Ali ŞEN “Arguvan”: 500 EURO; 2021 – Zeynal AKDOĞAN: 200 EURO;  2021 – Ali ÖZACAR: 50 EURO; 2021 – Vahap İLHAN: 50 EURO; 2021 – Vedat İLHAN: 50 EURO;  2021 –Robert YANAR: 50 EURO; 2021 – Can YANAR: 50 EURO; 2021 – Özkan ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Ecevit ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Erol YILMAZ: 50 EURO; 2021 – Abbas YÜCEL: 50 EURO; 2021 – Metin İLHAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ÖZİLHAN: 50 EURO; 2021 – Zeynal ÜSTÜNER “Arguvan”: 100 EURO; 2021 – Eyüphan AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ŞENOL: 50 EURO; 2021 – Ali Ekber GÜLER: 50 EURO; 2021 – Hüseyin YILMAZ-Ali oğlu-: 50 EURO; 2021 – Oktay TURAN “İğdirli”: 50 EURO; 2021 -  TOPLAM:2150 EURO; 2021 – Latife ile Hüseyin GÜN “İstanbul” 1 ad. Video çekim için aydınlatma LED:1250.TL. ; 2021- Yusuf EROL: 200 TL; 2021 – MAKİNE VE LED AYDINLATMA ALINDI. KITILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİM. www.aliseydi-sevim.com

Bilgisayar Alımı : 650 Euro - 2022

Almanya Ober-Ramstad'dan, isminin açıklanmasını istemeyen Değerli bir arkadaşım: 650 EURO     Seyit ÇAĞLAR arkadaşımın öncülüğü ile. İkisine teşekkür ederim.

DUYURU TAKVİMİ

HARİTA: MALATYA FETHİYE

Aliseydi SEVİM Aliseydi SEVİM
Hele bakın gömleğimiz ne taraftan yırtılmış?
Aliekber Pektaş Aliekber Pektaş
Gül-güle büyük, efsane insan, lider: Fidel Kastro
Seyit Çağlar Seyit Çağlar
DAR AGACINA ASTILAR SEYIT RIZAYI,NEYLEYIM – Seyit ÇAĞLAR

LUZÜMLÜ TELEFONLARKınay Çiçekcilik: 0 422 323 86 76
Kınay Çiçekcilik: 0 542 368 10 03

Karmen Çiçekcilik:0 422 323 10 84
Karmen Çiçekcilik:0 542 210 16 69

Sahan Yemek: 0 422 325 29 30
Sahan Yemek:0 530 227 02 79

Orhan Yemek: 0 422 336 88 22
Orhan Yemek: 0 533 720 20 09

Gülüstan(Sevim) Kuaför: 0 422 322 81 65
(Aliseydi) Karakaş Emlak: 0 422 324 20 60

Yazıhan Belediyesi: 0 422 751 40 54
Kaymakamlık Makamı: 0 422 751 42 12
Yazıhan Maliye: 0 422 751 41 12
Yazıhan Tapu: 0 422 751 42 00
Yazıhan Hastahane: 0 422 751 41 05
Yazıhan Nüfus: 0 422 751 42 30

Ziraat Bankası /Yazıhan:  0 422 751 44 03
Emlak / Nihat GÜLER: 0 422 325 15 34
Mobil: 0 532 794 24 02

Yazıhan Emlak / Kaya Emlak
Süleyman KAYA: 0 537 380 05 04

MASKİ
Malatya Su İdaresi
Arıza: 185
Genel Müd. :377 74 44
444 51 44

Elektrik Arıza
444 91 86

Telefon Arıza ve Bilgi
444 1 444

İnternet Arıza

444 1 375FACEBOOK

Sık Sorulan Sorular

Sitemizin güncellenmesi devam etmekte.

2011 yılından bu güne kadar olan veriler işlendi; Açılmayan videoların sebebi, o videoların bulunduğu hesabımızı Youtube’nin silmesinden dolayıdır.

2011 yılı öncesine ait olan verilerin işlenmesi zaman alacak. Fakat hemen hemen geçmişe ait olan resimlerin tamamının kopyası var. Yakında onların tamamına nasıl ulaşacağınız açıklanacaktır.

Aradığınız eski haberleri bulmak için: Sayfamızın üst ve alt kısmındaki menüde “Arşiv” linkini tıklayınız. “Anahtar Kelime” karşılığına aradığınız haber başlığından bir iki kelime yazın, “Haber Ara” yı tıklayın.

Aradığınız kelime başlıkları sıralanacaktır. Büyük harfle aradığınızı bulamazsanız, küçük harflerle yazın.

Başka bir yolla “Google” ye yazıp arayın. Google sitemizdeki haberi bulur. Bütün bunlara rağmen aradığınız bulamazsanız,

Sitemizin alt ve üst kısmındaki "İletişim" menüsünü tıklayıp, bana mesaj gönderiniz.

Yazar isimlerinin sıralanması otomatik olarak, en son yazan yazarın en üste gelmesi şeklinde oluşmaktadır

Site Sloganımız: 2005 - 2024

2005 &  2024
www.aliseydi-sevim.com
aliseydisevim@gmail.com 

Otobüs Seferleri

                     OTOBÜS SEFERLERİ

         MALATYA                               FETHİYE

                                                          06,10

          07:15                                       08:30

          09:45                                       11:00

         13:30                                        14:45

         16: 00                                       17:00

         18:30                                        19:45

Tüm videolar

  Prof.Dr. Sinan CANAN
 

Prof.Dr. Sinan CANAN

İzlenme:7556

   
  Mutlu Olmak: Özgür Bolat at TEDxIhlasCollegeED
 

Mutlu Olmak: Özgür B

İzlenme:7602

   
  Prof. Dr. Acar BALTAŞ
 

Prof. Dr. Acar BALTA

İzlenme:7046

   
  DOĞA İÇİN ÇAL 4 - ALYAZMALIM SELVİ BOYLUM - HD
 

DOĞA İÇİN ÇAL 4 - AL

İzlenme:17438

   

Ayın Şiiri


Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.


Bir lokma ekmek ( ve zevk) için şerefini çiğnetmeye;


bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,


bir zamanlık mevki için el ayak öpmeye,


insanları ezip geçmeye,


günlük menfaatler için onurunu terk etmeye,


bir kısım insanlara kızıp


tüm insanlara düşman olmaya değmez bu hayat!Can Yücel


Mydeign Haber Temaları -http://habersitesikur.tk

Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
Ekstrafikir.com mydesign haber temasıdır.