AKTÜEL TARİHÇE EBRULİ ALMANYA ANTALYA DÜĞÜNLER OKUL DUYURU BAŞSAĞLIĞI ÖZEL HABER
Tarih 31 Ağustos 2021, 11:33 Editör: Editör Aliseydi SEVİM

Beyaz ve Zenci Türkler (Fethiyeliler) 2

Beyaz ve Zenci Türkler (Fethiyeliler) 2

Zenci Türkler( Almancı olmayan Fethiyeliler) için ilginç takı merasimleri gördük bu sene."Mesela, sırasıyla birer örnek verelim: Bu senenin ilk düğünü - Daaamadın aaannesindeeeeen on ikiiii Cumhuriyet Altınııııııı....; 2. Düğün. Daaaamadın dayısındaaaan ve eniştesindeeeen bineeer AVROoooooo....; ve 3. Düğün ve en son rekoru kıran Beyaz Türkler ( Almancı Fethiyeliler ) den olan, daaaamadın aaaabisindeeeen (Koray İlhan) üçbinbeşyüz AVROooooooooo....  

Neyse ki imdadımıza "Beyaz Türkler"den olmayan rahmetli Avukat Ali'nin eşi Zeynep abla çıktıda, daaaamadın annesindeeeeen beşi bir yerdeeeeee ve ilaaaaaveten bir metre de altın  zinciiiiiiiiiiir.... diye okuttu da biraz rahatladık.

Yine de "Zenci Türkler" olarak yüzer, ikiyüzer tl'lik takılar ile doğrusu ezildik... Bir hal olduk, yani. Hala kendimize gelemedik. Kimseler görmesin diye zarfın içine sakladık takılarımızı. Bi güzelde tükürükleyerek yapıştırdık zarfları. İsimlerimizi de zarfın üzerine yazmayıp kendimizi "iyice" gizleyecektik, fakat olmadı; adet dediler yazdık!.. Hal vaziyet böyle yani."

"Bu bana yıllar öncesinden şöyle bir hikayeyi hatırlattı. Rahmetli Derdiyoklar, Ali Ekber abinin babası, rahmetli Zülfikar dede, baba annem tarafından bize akraba olduğundan geçmişte bazen bize geldiği olurdu. Belki de bu anı kırk yıl öncesine aittir. Zülfikar dede şöyle bir anısından bahsetmişti. Yıllarca yanımızda çalışan ve bizimle yiyip için bir çiftçimiz vardı. Hiç bir şeyi yoktu. Herkes Almanya'ya gitmeye başladığı dönemlerde bu kişide Almanya'ya gitti... Üç beş yıl sonra; izine geldiğinde beni ziyarete gelmişti. Söz arasında bana: [Dede, şu gölün altındaki tarlayı satıyorsan alayım] dedi, dedi. Dün bizim tarlalarımızda amele, çiftçi olarak çalışan birinin,  3-5 yıl Almanya'da çalıştıktan sonra, bana gelip böyle bir teklifte bulunması benim ağırıma gitti demişti."

Aynı adam burada karın tokluğuna çalışan bir amele (amelelik, fakirlik ayıp değildir, konumuz zaten bu değil), Almanya da 3-5 yıl çalışınca ağasının arazine, çütüne - çubuğuna talip olan bir işçiye(zengin)e dönüşüyor. Ülkemizde amele olan adam da, Almanya'da işçi olan adam da aynı adam. Fark, yani numara "adamda" değil, sistemde.

Bu önemli sosyolojik değişim üzerine biraz daha okuyup araştırıp düşündükten sonra, bu hususta kanılarımı sizlerle paylaşmak isterim. Tabii, nasipse!


Etmeyin eylemeyin gardaşlar

Üzülüyorum… Hamlık yapmış olmaktan değil; söylediklerimin anlaşılamamasından. Anlamak için gayret sarf edilmemesinden. Hayata tek pencereden bakan insanları görmekten. Okumadan, araştırmadan ve yeteri kadar bu konularda mesai harcamadan fikir beyan etmelerden, tavır almalardan...

Sosyoloji profesörü ve yazar Nilüfer Göle tarafından literatüre sokulmuş, girmiş bir kavramdır: “Beyaz Türkler; Zenci Türkler, Gri Türkler.” Amerikan kültüründe ise bu benzer anlamlarda kullanılır. Ben yukarıda bu kavramları Fethiyeliler içerisinde elli yıl içerisinde, Almanya sayesinde meydana gelen(ekonomik - kültürel) farklılaşmaya işaret anlamında kullandım. İşe birazda mizah katmaya çalıştım o kadar.

Üsküdar Üniversitesinin Profesörlerinden Sinan Canan bir anısını anlatıyor. “Bundan bir önceki Milli Eğitim Bakanının ünvanı Profesör. Milli Eğitim Bakanının bir Tweetinin altına bende bir not yazdım. Benim notmun altına, Milli Eğitim Bakanına ve bana cevaben, eğitiminin ne olduğu belirsiz olan bir vatandaş da:  “Hocalaaar, hocalar. Kendinize gelin. Bu işler öyle sizin bildiğiniz gibi değil.” diye yazmış,” diyor. Sinan Canan “bunu eğlenceli bulduğunu söylüyor.

Sinan Canan’da, başka psikatr ve nöröloğlarında sosyal medya ve amigdala ilişkisine dair görüşleri vardır. Amigdala, beyindeki duygu, arzu, utanma, korku… ve bir çok duygulanım ve tepki merkezidir. Bu duygulanım merkezinin doğrudan (temas) iletişimde tam kapasite ile çalıştığını söylerler. Yani aynı ortamda göz göze gelindiğinde...  Doğrudan temas olmadığından, örneğimiz de olduğu gibi, bir bakanla ve profesörle konuşurken söyleyemeyeceğin sözleri, sanal ortamda söylersin. Çünkü amigdala, sanal ortamda minimum çalışır yada çalışmaz. İşin biyokimsayal süreci ve dolayısıyla psikolojik kaynağı bu.

Bende bu tür çalışmaları bilip, kabul ettiğimden, karşımdakinin gözlerine bakarak söyleyemeyeceklerimi yazmamaya gayret ederim.

Rahmetli Veli baba Gardaşlar, diye konuşurdu. Lütfen bir daha dikkatlice okuyun, GARDAŞLAR… Bu yazıda birilerine, ( bir kişiye, bir aileye yada bir kabileye) karşı laf gönderme, çekememe, karalama, küçültme veya gıpta, kıskanma ve haset… kısacası, kişisel haklara saldırı işareti var mı? Var diyenin, gerekçesini ve tespitlerini, ismini yazmadan dahi bildirmesini bekliyorum.  Benim karanlık bir yanımı ola ki bu arkadaşımız aydınlatarak bana bir iyilikte bulunmuş olur böylece. Bana isimsiz olarakta yazarsa bunu yayınlayıp cevap vermek isterim.

Etmeyin eylemeyin gardaşlar; kimsenin kimseyi iynelediği yok. Kimsenin kimsenin tavuğuna kışt dediği yok. Gülüp eğlenirken,durup dururken kendi huzurunuzu da başkasınınkini de bozmayalım. Heleki Nilüfer hoca bu iki yazımızı da okumuyor. Okursa muhtezi bir şekilde gülümseyebilir di bize...

Kalesi camdan olan, kimin elinde bir taş görürse “Allah muhafaza” der ve içini bir kasvet, kaygı kaplar. Lutfen mukavetimizi artırıp, serinkanlı bir şekilde hayata yeni yeni pencereler açarak bakalım. Kimse kimsenin onda olan değerini, o vermedikçe elinden alamaz; kimsede kimseye onda olmayan değeri, o, kendisi yaratmadan ona veremez...

Gül fidanı külhanda da olsa gül fidanıdır; bakırcılar çarşısında altın satılmaz. 

Aliseydi

Not: Takılar hususunda isim verdiklerim, aslında iltifat edilmiş isimlerdir benim nazarımda.  Rekor aslında 12 cumhuriyet altını (tl değeri: dört bin iki yüz tl) takan annenindir. 

Bu seneki düğünler dolayısıyla evlenen gençlere öğüt manasında bir yazı yazdım… Sonra, “Aliseydi falan evlilik konusunda endişeleniyor her halde,” diye, üzerine alan olur diye, korkumdan yayınlamadım. Oysaki ben zamanın gidişatının genel  yönü ile gelenksel değerler hususunda bir karşılaştırma yapmak istemiştim. 

Özel olarak benim kimseyle alıp veremediğim yok.  Bir yazı yazarken alıntı yaptığım bazı yazar ve fikir adamlarının isimleri belirtmekten dahi çoğu zaman imtina ediyorum. Hemen bu falan camiadandır diye yaftalayıp anlam üzerinde düşünme barıyeri oluştaracaklar kendilerine diye.  |  Bu haber 14814 defa okunmuştur.

Güncel  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Bir hayrın ve bir hayırsızlığın hikayesi.

Bir hayrın ve bir hayırsızlığın hikayesi. Bir hayrın ve bir hayırsızlığın hikayesi.

Anneler Gününüz Kutlu Olsun - Fethiye Muhtarı İsmail İNCE

Anneler Gününüz Kutlu Olsun - Fethiye Muhtarı İsmail İNCE Anneler Gününüz Kutlu Olsun - Fethiye Muhtarı İsmail İNCE

Anneler Günü Kutlu olsun Bütün Annelerin - Malatya FETHİYE

Anneler Günü Kutlu olsun Bütün Annelerin - Malatya FETHİYE Anneler Günü Kutlu olsun Bütün Annelerin - Malatya FETHİYE

Bugün Ahmet Benim, Dünkü Ahmet Değil

Bugün Ahmet Benim, Dünkü Ahmet Değil Bugün Ahmet Benim, Dünkü Ahmet Değil

Mer. İbrahim ÇAĞLAR'ın Defin Süreci - Malatya Fethiye

Mer. İbrahim ÇAĞLAR'ın Defin Süreci - Malatya Fethiye Mer. İbrahim ÇAĞLAR'ın Defin Süreci - Malatya Fethiye

Meclis Üyesi Hamit KARAOĞLAN Mazbatasını aldı - MALATYA - Battalgazi

Meclis Üyesi Hamit KARAOĞLAN Mazbatasını aldı - MALATYA - Battalgazi Meclis Üyesi Hamit KARAOĞLAN Mazbatasını aldı - MALATYA - Battalgazi

Yazıhan'ın Yeni Belediye Başkanı Sayın Av. Abdulvahap GÖÇER'in Fethiye Ziyareti

Yazıhan'ın Yeni Belediye Başkanı Sayın Av. Abdulvahap GÖÇER'in Fethiye Ziyareti Yazıhan'ın Yeni Belediye Başkanı Sayın Av. Abdulvahap GÖÇER'in Fethiye Ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Çankaya Belediye başkanı seçilen Hüseyin Can Güner, Fethiyeli

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Çankaya Belediye başkanı seçilen Hüseyin Can Güner, Fethiyeli Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Çankaya Belediye başkanı seçilen Hüseyin Can Güner, Fethiyeli

DUYURU: DOĞALGAZ ABONELİK İŞLEMLERİ

DUYURU: DOĞALGAZ ABONELİK İŞLEMLERİ DUYURU: DOĞALGAZ ABONELİK İŞLEMLERİ

Fotoğraf Makinesi Kampanyası ( 2008-2012-2015 )

2008 – Ahmet ASLAN: 400 EURO

2008 – Diğer arkadaşlar: 600 EURO

2008 – Toplam: 1000 EURO

Bitti

2012 - Seyit  ÇAĞLAR : 30 Euro  

  2012 - Aliman SEVİM : 40 Euro

  2012 - Ali ASLAN : 10 Euro

  2012 - Hasan AĞKAYA : 20 Euro

  2012 - Ali ALTUNOK :20 Euro

  2012 - Ali İhsan GÜLER : 50 Euro

  2012 - Metin ÖKSÜZ : 30 Euro

  2012 - Naki ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Rıfat ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 - Hüseyin ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 -Murat İLHAN

           (Zeynal oğlu):50Euro

  2012 - Fatma İLHAN

           (Hasan Kızı):10 Euro

  2012 -Zeynep KORYÜREK:20 Euro

  2012 - Elif GÜN :10 Euro

  2012 - Piri İlhan

          (Minnet oğlu):30 Euro

  2012 - Hüseyin YILMAZ

         (Güldalı oğlu):30 Euro

  2012 - Turabi TEMİZ : 20 Euro

  2012 - Hikmet GÜLER : 40 Euro

  2012 - Hüseyin İLHAN

           (İbrahin oğlu):20 Euro

  2012 - Hasan ÇEVİKER : 10 Euro

  2012 - Zeynep GÖÇER : 20 Euro

  2012 - Necmettin ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Sultan AKKOYUN: 50 Euro

  2012 - Ali Ekber PEKTAŞ : 20 Euro  

  2012 - Yusuf ALTUN  : 20 Euro

  2012 - Mehmet İNCE : 15  Euro

  2012 - Mustafa(Vaylo)

             OLGUN:50 Euro

  2012 - Ahmet OLGUN : 50 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN :10 Euro

  2012 - Aliseydi UÇAR : 50 Euro

  2012 - Veli ÇAĞLAR  : 10 Euro

  2012 - Fahri ÖKSÜZ  : 20 Euro

  2012 - Kasım YILMAZ : 50 Euro

  2012 - Kadir ÇAĞLAR : 20 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN

             DEDE:10 Euro

  2012 - Hacı ÖZSEVİM : 20 Euro

  2012 - Duran AYDOĞAN:30 Euro

  2012-Hüseyin Rahmi

          ÖZTÜRK:50 Euro

  2012 - Ahmet ÖZTÜRK (Köln):30 Euro

  2012 - Vahap ÇEVİKER :10 Euro

  2012 - Kenan GÜVERCİN : 10 Euro

  2012 - Sezai ALTUN : 10 uro

  2012 - Bektaş AKŞAHİN : 20 Euro

  2012 - Veli İLNCE : 10 Euro

  2012 - Ziyade ŞENKAYA : 10Euro

  2012 - Hasan KARAGÖZ :10 Euro

  2012 - Hasan AKDOĞAN : 10 Euro

  2012 - Hüseyin AKDOĞAN 10 Euro

  2012 - Turan GÖÇER : 10 Euro

  2012 - Cengiz SEVİM : 20 Euro

  2012 - Bektaş Hacı AKŞAHİN:10 Euro

  2012 - İsmail AĞKOÇ : 20 Euro

  2012 - Aliekber AKKAYA : 20 Euro

  2012 - Erdinç ASLAN : 10 Euro

  2012 - Ali ARKADAŞ :10 Euro

  2012 - Hasan (Fikriye)

             ÖZACAR:20 Euro

  2012 - Ahmet KAYGUSUZ

           (Arguvan’lı):10 Euro

  2012 - Avades ALTUN

            ( Der. Bşk.):50 Euro

  2012 - Havaşin MARKET

             (Arguvan’lı):20 Euro

  2012 - Hasan ÖKSÜZ : 10 Euro

  2012 - Haydar ER

            (Müslüm oğlu):50 Euro

  2012 - Tamam SOFU :10 Euro

  2012 - Musa ÇİFTÇİLER: 10 Euro

  2012 - REISE BIRO

     Firat, Ober-Ramstadt :20 Euro   

  2012 - Vahap ASLAN(Culfalı): 30 Euro

  2012 - EURO SÜPER MARKET

             DARMSTADT:20 Euro

  2012 - Hüseyin ER (Köln) : 50 Euro

  2012 - Vedat ÇALIŞKANOĞLU: 5 Euro

  2012 - Kamber ÇAKMAK : 5 Euro    

  2012 - Hüseyin AYDOĞDU

            (Şahin oğlu): 50 Euro

  2012 - Meliha YÜCEL : 50 Euro

  2012 - İsmail SEVİM

  (Haydar oğlu): 20 Euro

  2012 - Necati-Zekine KILIÇ :20 Euro

  2012 - Erdal ÇALIŞKANOĞLU: 20 Euro

  2012 - Hüseyin ÇALIŞKANOĞLU

           (Süleyman oğlu) : 20 Euro

  2012 - Yılmaz GÜLER: 20 Euro

  2012 - Mehmet AKDOĞAN:20 Euro

  2012 - Bektaş ile Hünkar

             ALTUN: 80 Euro    

  2012 -  TOPLAM : 1915 EURO  

   Bitti

2015 - Eski bozulan makinenin

           sigortasından alınan:75 EURO

2015 – Aliseydi KARGIN : 50 EURO

2015 – Erdoğan BIÇAKCIOĞLU : 50 EURO

2015 – Sefa ALTUN : 50 EURO

2015 – Murat İLHAN

(Sarhoş amcanın torunu):50 EURO

2015 – Abbas PEKTAŞ

(Yusuf oğlu): 50 EURO

2015 – Yusuf ALTUN : 30 EURO

2015 – Merdan ŞENOL : 50 EURO

2015 –  Hasan ALTUNOK

(Hüseyin&Hatice oğlu) : 20 EURO

2015 – Abbas KORYÜREK : 30 EURO

2015 – Hasan KARAKOÇ

 (Donjuan'ın oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri SOFU : 10 EURO

2015 – Haydar GÜN : 50 EURO

2015 – Hacı ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Abbas ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Ali Ekber AKŞAHİN : 20 EURO

2015 – Veli İNCE : 10 EURO

2015 – Ali Agırdemir (Köln): 50 EURO

2015 – Kasım YILMAZ : 50 EURO

2015 – Hüseyin YILMAZ

(Filip - Fattey bibini torunu):50 EURO

2015 – Hüseyin ÇİFTÇİLER : 50 EURO

2015 – Avades ALTUN : 50 EURO

2015 – Ali İhsan UÇAR : 25 EURO

2015 – Seyit ÇAĞLAR : 20 EURO

2015 – Hüseyin AKKAYA

( Yeter Oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri İLHAN : 50 EURO

2015 – Haydar ER : 50 EURO

2015 –  Hüseyin ÇAVUŞ

(Igdırlı):10 EURO

2015 – Naki ÖZSÜZ : 20 EURO

2015 – Mesut  İLHAN : 20 EURO

2015 – Hüseyin ÖKSÜZ

(Naki oğlu) : 20 EURO

2015 – TOPLAM : 1075 EURO

Bitti

2012 - Sayfası…

2015 Sayfası…


Fotoğraf Makine Kampanyası -2021

2021 - Ahmet ASLAN: 500 EURO; 2021-Ali ŞEN “Arguvan”: 500 EURO; 2021 – Zeynal AKDOĞAN: 200 EURO;  2021 – Ali ÖZACAR: 50 EURO; 2021 – Vahap İLHAN: 50 EURO; 2021 – Vedat İLHAN: 50 EURO;  2021 –Robert YANAR: 50 EURO; 2021 – Can YANAR: 50 EURO; 2021 – Özkan ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Ecevit ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Erol YILMAZ: 50 EURO; 2021 – Abbas YÜCEL: 50 EURO; 2021 – Metin İLHAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ÖZİLHAN: 50 EURO; 2021 – Zeynal ÜSTÜNER “Arguvan”: 100 EURO; 2021 – Eyüphan AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ŞENOL: 50 EURO; 2021 – Ali Ekber GÜLER: 50 EURO; 2021 – Hüseyin YILMAZ-Ali oğlu-: 50 EURO; 2021 – Oktay TURAN “İğdirli”: 50 EURO; 2021 -  TOPLAM:2150 EURO; 2021 – Latife ile Hüseyin GÜN “İstanbul” 1 ad. Video çekim için aydınlatma LED:1250.TL. ; 2021- Yusuf EROL: 200 TL; 2021 – MAKİNE VE LED AYDINLATMA ALINDI. KITILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİM. www.aliseydi-sevim.com

Bilgisayar Alımı : 650 Euro - 2022

Almanya Ober-Ramstad'dan, isminin açıklanmasını istemeyen Değerli bir arkadaşım: 650 EURO     Seyit ÇAĞLAR arkadaşımın öncülüğü ile. İkisine teşekkür ederim.

DUYURU TAKVİMİ

HARİTA: MALATYA FETHİYE

Aliseydi SEVİM Aliseydi SEVİM
Hele bakın gömleğimiz ne taraftan yırtılmış?
Aliekber Pektaş Aliekber Pektaş
Gül-güle büyük, efsane insan, lider: Fidel Kastro
Seyit Çağlar Seyit Çağlar
DAR AGACINA ASTILAR SEYIT RIZAYI,NEYLEYIM – Seyit ÇAĞLAR

LUZÜMLÜ TELEFONLARKınay Çiçekcilik: 0 422 323 86 76
Kınay Çiçekcilik: 0 542 368 10 03

Karmen Çiçekcilik:0 422 323 10 84
Karmen Çiçekcilik:0 542 210 16 69

Sahan Yemek: 0 422 325 29 30
Sahan Yemek:0 530 227 02 79

Orhan Yemek: 0 422 336 88 22
Orhan Yemek: 0 533 720 20 09

Gülüstan(Sevim) Kuaför: 0 422 322 81 65
(Aliseydi) Karakaş Emlak: 0 422 324 20 60

Yazıhan Belediyesi: 0 422 751 40 54
Kaymakamlık Makamı: 0 422 751 42 12
Yazıhan Maliye: 0 422 751 41 12
Yazıhan Tapu: 0 422 751 42 00
Yazıhan Hastahane: 0 422 751 41 05
Yazıhan Nüfus: 0 422 751 42 30

Ziraat Bankası /Yazıhan:  0 422 751 44 03
Emlak / Nihat GÜLER: 0 422 325 15 34
Mobil: 0 532 794 24 02

Yazıhan Emlak / Kaya Emlak
Süleyman KAYA: 0 537 380 05 04

MASKİ
Malatya Su İdaresi
Arıza: 185
Genel Müd. :377 74 44
444 51 44

Elektrik Arıza
444 91 86

Telefon Arıza ve Bilgi
444 1 444

İnternet Arıza

444 1 375FACEBOOK

Sık Sorulan Sorular

Sitemizin güncellenmesi devam etmekte.

2011 yılından bu güne kadar olan veriler işlendi; Açılmayan videoların sebebi, o videoların bulunduğu hesabımızı Youtube’nin silmesinden dolayıdır.

2011 yılı öncesine ait olan verilerin işlenmesi zaman alacak. Fakat hemen hemen geçmişe ait olan resimlerin tamamının kopyası var. Yakında onların tamamına nasıl ulaşacağınız açıklanacaktır.

Aradığınız eski haberleri bulmak için: Sayfamızın üst ve alt kısmındaki menüde “Arşiv” linkini tıklayınız. “Anahtar Kelime” karşılığına aradığınız haber başlığından bir iki kelime yazın, “Haber Ara” yı tıklayın.

Aradığınız kelime başlıkları sıralanacaktır. Büyük harfle aradığınızı bulamazsanız, küçük harflerle yazın.

Başka bir yolla “Google” ye yazıp arayın. Google sitemizdeki haberi bulur. Bütün bunlara rağmen aradığınız bulamazsanız,

Sitemizin alt ve üst kısmındaki "İletişim" menüsünü tıklayıp, bana mesaj gönderiniz.

Yazar isimlerinin sıralanması otomatik olarak, en son yazan yazarın en üste gelmesi şeklinde oluşmaktadır

Site Sloganımız: 2005 - 2024

2005 &  2024
www.aliseydi-sevim.com
aliseydisevim@gmail.com 

Otobüs Seferleri

                     OTOBÜS SEFERLERİ

         MALATYA                               FETHİYE

                                                          06,10

          07:15                                       08:30

          09:45                                       11:00

         13:30                                        14:45

         16: 00                                       17:00

         18:30                                        19:45

Tüm videolar

  Prof.Dr. Sinan CANAN
 

Prof.Dr. Sinan CANAN

İzlenme:7456

   
  Mutlu Olmak: Özgür Bolat at TEDxIhlasCollegeED
 

Mutlu Olmak: Özgür B

İzlenme:7518

   
  Prof. Dr. Acar BALTAŞ
 

Prof. Dr. Acar BALTA

İzlenme:6942

   
  DOĞA İÇİN ÇAL 4 - ALYAZMALIM SELVİ BOYLUM - HD
 

DOĞA İÇİN ÇAL 4 - AL

İzlenme:17324

   

Ayın Şiiri


Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.


Bir lokma ekmek ( ve zevk) için şerefini çiğnetmeye;


bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,


bir zamanlık mevki için el ayak öpmeye,


insanları ezip geçmeye,


günlük menfaatler için onurunu terk etmeye,


bir kısım insanlara kızıp


tüm insanlara düşman olmaya değmez bu hayat!Can Yücel


Mydeign Haber Temaları -http://habersitesikur.tk

Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
Ekstrafikir.com mydesign haber temasıdır.