AKTÜEL TARİHÇE EBRULİ ALMANYA ANTALYA DÜĞÜNLER OKUL DUYURU BAŞSAĞLIĞI ÖZEL HABER
İnsana Ne Kadar Toprak Lazım “Lev Tolstoy Tarih 14 Ocak 2019, 11:37 Editör: Editör Aliseydi SEVİM

İnsana Ne Kadar Toprak Lazım “Lev Tolstoy "

İnsana Ne Kadar Toprak Lazım “Lev Tolstoy”

14 Ocak 2019


Hayır Haberinde Hayır vardır. Çünkü hayır da hayır vardır…

Ahmet ASLAN, her yıl yaptığı gibi bu senede(2019) kendisinden daha şanssız olanlarla kurduğu dayanışmasını sürdürmekte. Bu kapsamda Kayseri’de okuyan bir öğrenciye geçen yılda, bu senede destek oldu.  Malatya ve Fethiye’de ve bahsi geçen öğrenciye toplamda (750)yedi yüz elli euro gönderdi.


Özgür KARAKOÇ,  2018 - 2019 yılbaşı dolayısıyla, 12 ekonomik durumu zayıf vatandaşımıza 12 gıda kolisi hediye ederek onların yeni yılını kutladı.  Bu kolilerin alınması ve dağıtılma sürecinden dört kişi haberdar. Birden fazla kişinin haberdar olması bu gibi hayır işlerinde, bu hayırlı faaliyetin suistimal edilmesinin önlenmesi açısından gerekli, bazende zorunlu olduğuna inandığımda belirtiyorum.


Allah hayrını kabul ve makbul eylesin Ahmet ile Özgür kardeşimizin. İlgili kişiler ise dua ve teşekkür ettiler, bu arkadaşlarımıza.

Kimse bana bunu haber et demedi. Ben, teşvik edici olması gerekçesiyle bu gibi haberleri yazıyorum. Bin bir türlü ayıbı yanlışı, çirkinliği, pisliği… toplum olarak  bangır bangır bağırıyoruz da, neden böylesi hayırlı ve güzel bir gayreti dillendirmeyelim ki? Belki teşvikedici olur.

Geleneğimiz derki, “sağ elin verdiğini sol el görmez.”  Eyvallah… Birince gerekçe: “alanı rencide etmemek;” ikince gerekçe ise “verenin kibirlenmesinin, büyüklenmesinin önüne geçmektir.”  


Fakat; birde şöyle bir durum var. Veren el, alan ele verirse, yinede veren alan belli oluyor. Bankaya birinin hesabına para yatırırsan, verenin ve alanın ad soyadı yazılır. Doğrudan vereyim dersen iki tarafta birbirinden yine haberdar olur. Aracı koyduğunda, aracı kişilerinde, kurumlarında( örn: Deniz Feneri olayı) suistimali oluyor. O halde veren elin alan eli bilmesi bir bakıma, suistimalin önüne geçmek ve hayrın sahibine ulaşması ve güvenin devamı açısından sağlıklı.


Bayramlarda, ülkemizde yüzbinlerce koli gıda yardımı ve kışa doğru binlerce kayon kömür dağıtımı oluyor. Kamyon, gece yada gündüz hangi saatte olursa olsun mahalleye girdiğinde, mahalleli pencereye üşüşür yada kamyonu görünce bu yardımların kimlere gideceğini bilir. Kamyon nasıl gizlenir ki? Ben kamyonu gizlemeyi beceremem, aklım o kadarına ermiyor.

Bu hayır sürecinde “alan elin” hiçbirinin resmini koymuyor ve ismini yazmıyoruz. Dolayısıyla “alan el” recide = duygusal açıdan incime” olmuyor. “Veren el” ise alan el’in kim olduğunu bazen dorudam muhatap olma açısından bilmiyor, bazende bilmek zorunda kaldığından biliyor... Yani “veren el” ile “alan eli” bir araya getirip tanıştırmasak, çoğu zaman birbirlerini tanımazlar. Bu da “alan elin incinmesini” sıfırlamaya ve “veren elin ise kibirlenmesini” minimize etmeye yardım eder. Bu da bir saflık, temizlik değil midir.


Birazda geleneğin diğer tarafına bakalım. Bu alanı neden es geçiyoruz ki? Geleneğimizde  farklı usul ve isimlerde fitre ve zekat ta var. Her yıl kazancınızın şu kadarını, kendinizden daha şanssız insanlarla paylaşmamızı öğütleyen. Yüz binlik evlerimiz, kırk elli bin euroluk kapısında arabalarımız, daha gülü solmadan yenisini alıp gardroplara tıktığımız giysilerimiz, şişmanlıkla obezlik arasında killolarımız ve “ölümlü dünya, bana eğlence de lazım deyip” her yıl bu sektöre harcadığımız binlerce euromuzda varken; her yıl kaç kişiye destek olduğumuzun muhasebesini neden yapmıyoruz ki?      


Evet, “az yapıp çok, hiç yapıp hep itiraz eden” yozlaşmakta olan bir kültürün sarmalına takılmakta olan bir benliğimiz var..  Kendi benliğimizde ki zafiyetleri bu gibi durumlar bize hatırlattığından, belkide içimizde oluşan çelişkiyi, stresi boşaltmak ve kendimizi rahatlatmak adına dikkatleri, kendimizde uzaklaştırıp, diğerlerinin yaptıklarına itiraz eden bir argümanda buluyor ve bir bakıma da gündem değiştiriyoruz, gibi geliyor bana.


http://www.aliseydi-sevim.com/haber_detay.asp?haberID=2749


Psikoloji Biliminin temeli Almanya’da atılmıştır. Fakat geliştirilmesi ve bu alana yapılacak referansların oldukça büyük bir yüzdesi ABD menşeilidir. Stanford Üniversitesinden bir ekip 1734 tane 11 yaşındaki çocuğu, ailelerinden izin alarak ömür boyu incelemeye alır. Bu çocukların en yaşlısı 81 yaşında ölür. Hem beden, hem ruh sağlığı ve bütün hayatını dönem dönem tetkik ederek ayrıntılı olarak kayda alırlar.


Bu kişilerin beden sağlığı için chek-hap yapma ve bunların hayatındaki üzüntü ve sevinç verici hallerde gösterdikleri tepkiler, yedikleri içtikleri...vb.


Bir ömürlük bir araştırmadan yüzlerce sonuç çıkar. Bu sonuçlardan biri de şudur., Bu 1734 kişiden daha huzurlu ve uzun ömürlü olanlarda şunlarda tespit edilmiştir. Başkalarına yardım etme, kendinden daha büyük bir amaca hizmet etmenin, kişilerin daha bir mutlu, hastalıklara karşı ve üzüntü verici durumlara karşı daha bir dayanıklı ve bunun yarattığı iyimserliğin kişilerin ömürlerinde daha uzun olmasına katkı sağladığı tespit edilmiş.


Harwart Üniversitesi ise 1940’ta bir grup (500 civarı) çocuk üzerinde  başlattığı araştırma ve incelemeyi hala devam ettirmekte.


Michigan Üniversitesinde bir grup söyle bir araştırma yapar. Bir deney grubuna bir miktar para verirler. Bunu bugün kendinize harcayın derler. Bu harcamayı yapanlara akşam doldurmaları için  bir form veriler. Bu form, Üniversitenin kişinin o harcamayla ilgili memnuniyetini, mutluluk hissini vb. ölçen bir formdur.


İkinci gün yine bir grup deneğe aynı miktarda para verirler. Bu parayı, kendileri değilde, başkaları için harcamaları istenir.. Bu parayı başkaları için harcayıp gelen insanlara akşam oradan ayrılmadan yine aynı formdan dağıtırlar. Onlarda doldurup gider.


Sonuç: Aldıkları parayı başkalarına harcayanların, memnuniyet, mutluluk ölçen formdaki işaretlerinden anlaşılır ki, parayı kendisi için harcayanlardan, başkaları için harcayanlar daha çok memnun ve mutlu olmuş ve doyum sağlamıştır.


Sonuç: kazancınızı başkasına harcayın demek değildir bu. Kazancınızın bir kısmını da başkalarına harcarsanız bu sizin de kazancınıza, mutluluğunuza “hayır etmek” demektir. Yani hayır da hayır vardır.İnsana Ne Kadar Toprak Lazım “Lev Tolstoy - 1828 -1910”

“Bu hikayede hep daha fazla ve daha verimli toprak sahibi olmak isteyen (açgözlü) Pahom’un yaşadıkları anlatılmaktadır.

Pahom sürekli daha fazla kazanmaya ve zengin olmaya çalışan bir çiftçidir.  Bir gün daha verimli topraklara sahip olmak için Başkır’ların yaşadığı topraklara gider. Adeta insanın bütün bir ömrünü ifade eden bir günlük bir yarışa çıkar.

Başkırların reisi, Pahom’a, gözünün gördüğü her yeri bir şartla alabileceğini söyler.  Şartı şudur: Pahom bir noktadan almak istediği toprağı küçük çukurlar kazarak işaretleyecektir(sınır belirtecek) ancak, akşama kadar istediği genişlikte araziyi kazarak başladığı noktaya gelmek zorundadır.  Yarış sabah güneşin doğuşuyla başlar ve batışıyla da biter.

Pahom güneşin doğuşuyla hoşuna giden merayı büyük bir hızla işaretlemeye başlar.   Yolun yarısı geçmiştir ki güzel bir mera daha görür.  “Burayı da arazimin içine katarsam iyi olur, verimli bir alan” der.  Sağa doğru koşu alanını daha da fazla genişletir.

Güneşin batmasına az kalmıştır.  Ayakları yara içindedir, çok yorulmuştur ama ne olursa olsun başladığı yere güneş batmadan yetişmelidir.  “Hırs gözünü bürümüştür.” Hızını arttırır, var gücüyle koşar. Alkışlar içinde güneş batmadan başladığı yere yetişir.  Ancak; O yorgunlukla yığılır kalır.  Uşağı seslenir ama cevap alamaz. Ağzından kan gelmiş ve ölmüştür efendi Pahom. Başkır’ların reisi, “kazın,” der. Yarışın başladığı ve bittiği noktaya, hemen olduğu yere gömülür uşağı tarafından Pahom.  Ve burada ibret verici o son sözü söyler bize Tolstoy: Onun İhtiyaç Duyduğu Üç Arşın(2 mt) Kadar Bir Topraktı!..”

Sizce, bizim ihtiyaç duyduğumuz toprak(servet) ne kadar?..          14 Ocak 2019  |  Bu haber 14328 defa okunmuştur.

Duyurular  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Büyüklük Makamı ve Kutup Yıldızı

Büyüklük Makamı ve Kutup Yıldızı Büyüklük Makamı ve Kutup Yıldızı Felsefe Profesörü S. Zelyüt ile D. Cündioğlu, Aristo üzerine yapılan bir sohbette...

“Mutluluğun Gizi” & Kaşık Dolu mu; Boş mu?

“Mutluluğun Gizi” & Kaşık Dolu mu; Boş mu? “Mutluluğun Gizi” & Kaşık Dolu mu; Boş mu?

“Aslında ben kendimi vurdum.”

“Aslında ben kendimi vurdum.” “Aslında ben kendimi vurdum.”

Yeni Yıl, Aranan Hazine ve Simyacı

Yeni Yıl, Aranan Hazine ve Simyacı Yeni Yıl, Aranan Hazine ve Simyacı

Yükselmek iyidir. Fakat asıl olan yükselmek değil; yükseldiği yerde kalabilmektir…

Yükselmek iyidir. Fakat asıl olan yükselmek değil; yükseldiği yerde kalabilmektir… Yükselmek iyidir. Fakat asıl olan yükselmek değil; yükseldiği yerde kalabilmektir… Balık denizin, kuş ise havanı...

Anneleri Günü 2019

Anneleri Günü 2019 Anneleri Günü 2019

Benim babam Toyota gibi. Annemse bir Melek…

Benim babam Toyota gibi. Annemse bir Melek… Benim babam Toyota gibi. Annemse bir Melek…

Yeni Yıl, Yenilenme, benliğin uptadesi... 2019

Yeni Yıl, Yenilenme, benliğin uptadesi... 2019 Yeni Yıl, Yenilenme, benliğin uptadesi... 2019 Almanya’ya giden birinci kuşağın döneminde Türkiye’de bir gencin as...

Deniz Yıldız'ı Hikayesi ve İnsani Dayanışma

Deniz Yıldız'ı Hikayesi ve İnsani Dayanışma Deniz Yıldız'ı Hikayesi ve İnsani Dayanışma

Fotoğraf Makinesi Kampanyası ( 2008-2012-2015 )

2008 – Ahmet ASLAN: 400 EURO

2008 – Diğer arkadaşlar: 600 EURO

2008 – Toplam: 1000 EURO

Bitti

2012 - Seyit  ÇAĞLAR : 30 Euro  

  2012 - Aliman SEVİM : 40 Euro

  2012 - Ali ASLAN : 10 Euro

  2012 - Hasan AĞKAYA : 20 Euro

  2012 - Ali ALTUNOK :20 Euro

  2012 - Ali İhsan GÜLER : 50 Euro

  2012 - Metin ÖKSÜZ : 30 Euro

  2012 - Naki ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Rıfat ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 - Hüseyin ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 -Murat İLHAN

           (Zeynal oğlu):50Euro

  2012 - Fatma İLHAN

           (Hasan Kızı):10 Euro

  2012 -Zeynep KORYÜREK:20 Euro

  2012 - Elif GÜN :10 Euro

  2012 - Piri İlhan

          (Minnet oğlu):30 Euro

  2012 - Hüseyin YILMAZ

         (Güldalı oğlu):30 Euro

  2012 - Turabi TEMİZ : 20 Euro

  2012 - Hikmet GÜLER : 40 Euro

  2012 - Hüseyin İLHAN

           (İbrahin oğlu):20 Euro

  2012 - Hasan ÇEVİKER : 10 Euro

  2012 - Zeynep GÖÇER : 20 Euro

  2012 - Necmettin ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Sultan AKKOYUN: 50 Euro

  2012 - Ali Ekber PEKTAŞ : 20 Euro  

  2012 - Yusuf ALTUN  : 20 Euro

  2012 - Mehmet İNCE : 15  Euro

  2012 - Mustafa(Vaylo)

             OLGUN:50 Euro

  2012 - Ahmet OLGUN : 50 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN :10 Euro

  2012 - Aliseydi UÇAR : 50 Euro

  2012 - Veli ÇAĞLAR  : 10 Euro

  2012 - Fahri ÖKSÜZ  : 20 Euro

  2012 - Kasım YILMAZ : 50 Euro

  2012 - Kadir ÇAĞLAR : 20 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN

             DEDE:10 Euro

  2012 - Hacı ÖZSEVİM : 20 Euro

  2012 - Duran AYDOĞAN:30 Euro

  2012-Hüseyin Rahmi

          ÖZTÜRK:50 Euro

  2012 - Ahmet ÖZTÜRK (Köln):30 Euro

  2012 - Vahap ÇEVİKER :10 Euro

  2012 - Kenan GÜVERCİN : 10 Euro

  2012 - Sezai ALTUN : 10 uro

  2012 - Bektaş AKŞAHİN : 20 Euro

  2012 - Veli İLNCE : 10 Euro

  2012 - Ziyade ŞENKAYA : 10Euro

  2012 - Hasan KARAGÖZ :10 Euro

  2012 - Hasan AKDOĞAN : 10 Euro

  2012 - Hüseyin AKDOĞAN 10 Euro

  2012 - Turan GÖÇER : 10 Euro

  2012 - Cengiz SEVİM : 20 Euro

  2012 - Bektaş Hacı AKŞAHİN:10 Euro

  2012 - İsmail AĞKOÇ : 20 Euro

  2012 - Aliekber AKKAYA : 20 Euro

  2012 - Erdinç ASLAN : 10 Euro

  2012 - Ali ARKADAŞ :10 Euro

  2012 - Hasan (Fikriye)

             ÖZACAR:20 Euro

  2012 - Ahmet KAYGUSUZ

           (Arguvan’lı):10 Euro

  2012 - Avades ALTUN

            ( Der. Bşk.):50 Euro

  2012 - Havaşin MARKET

             (Arguvan’lı):20 Euro

  2012 - Hasan ÖKSÜZ : 10 Euro

  2012 - Haydar ER

            (Müslüm oğlu):50 Euro

  2012 - Tamam SOFU :10 Euro

  2012 - Musa ÇİFTÇİLER: 10 Euro

  2012 - REISE BIRO

     Firat, Ober-Ramstadt :20 Euro   

  2012 - Vahap ASLAN(Culfalı): 30 Euro

  2012 - EURO SÜPER MARKET

             DARMSTADT:20 Euro

  2012 - Hüseyin ER (Köln) : 50 Euro

  2012 - Vedat ÇALIŞKANOĞLU: 5 Euro

  2012 - Kamber ÇAKMAK : 5 Euro    

  2012 - Hüseyin AYDOĞDU

            (Şahin oğlu): 50 Euro

  2012 - Meliha YÜCEL : 50 Euro

  2012 - İsmail SEVİM

  (Haydar oğlu): 20 Euro

  2012 - Necati-Zekine KILIÇ :20 Euro

  2012 - Erdal ÇALIŞKANOĞLU: 20 Euro

  2012 - Hüseyin ÇALIŞKANOĞLU

           (Süleyman oğlu) : 20 Euro

  2012 - Yılmaz GÜLER: 20 Euro

  2012 - Mehmet AKDOĞAN:20 Euro

  2012 - Bektaş ile Hünkar

             ALTUN: 80 Euro    

  2012 -  TOPLAM : 1915 EURO  

   Bitti

2015 - Eski bozulan makinenin

           sigortasından alınan:75 EURO

2015 – Aliseydi KARGIN : 50 EURO

2015 – Erdoğan BIÇAKCIOĞLU : 50 EURO

2015 – Sefa ALTUN : 50 EURO

2015 – Murat İLHAN

(Sarhoş amcanın torunu):50 EURO

2015 – Abbas PEKTAŞ

(Yusuf oğlu): 50 EURO

2015 – Yusuf ALTUN : 30 EURO

2015 – Merdan ŞENOL : 50 EURO

2015 –  Hasan ALTUNOK

(Hüseyin&Hatice oğlu) : 20 EURO

2015 – Abbas KORYÜREK : 30 EURO

2015 – Hasan KARAKOÇ

 (Donjuan'ın oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri SOFU : 10 EURO

2015 – Haydar GÜN : 50 EURO

2015 – Hacı ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Abbas ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Ali Ekber AKŞAHİN : 20 EURO

2015 – Veli İNCE : 10 EURO

2015 – Ali Agırdemir (Köln): 50 EURO

2015 – Kasım YILMAZ : 50 EURO

2015 – Hüseyin YILMAZ

(Filip - Fattey bibini torunu):50 EURO

2015 – Hüseyin ÇİFTÇİLER : 50 EURO

2015 – Avades ALTUN : 50 EURO

2015 – Ali İhsan UÇAR : 25 EURO

2015 – Seyit ÇAĞLAR : 20 EURO

2015 – Hüseyin AKKAYA

( Yeter Oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri İLHAN : 50 EURO

2015 – Haydar ER : 50 EURO

2015 –  Hüseyin ÇAVUŞ

(Igdırlı):10 EURO

2015 – Naki ÖZSÜZ : 20 EURO

2015 – Mesut  İLHAN : 20 EURO

2015 – Hüseyin ÖKSÜZ

(Naki oğlu) : 20 EURO

2015 – TOPLAM : 1075 EURO

Bitti

2012 - Sayfası…

2015 Sayfası…


Fotoğraf Makine Kampanyası -2021

2021 - Ahmet ASLAN: 500 EURO; 2021-Ali ŞEN “Arguvan”: 500 EURO; 2021 – Zeynal AKDOĞAN: 200 EURO;  2021 – Ali ÖZACAR: 50 EURO; 2021 – Vahap İLHAN: 50 EURO; 2021 – Vedat İLHAN: 50 EURO;  2021 –Robert YANAR: 50 EURO; 2021 – Can YANAR: 50 EURO; 2021 – Özkan ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Ecevit ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Erol YILMAZ: 50 EURO; 2021 – Abbas YÜCEL: 50 EURO; 2021 – Metin İLHAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ÖZİLHAN: 50 EURO; 2021 – Zeynal ÜSTÜNER “Arguvan”: 100 EURO; 2021 – Eyüphan AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ŞENOL: 50 EURO; 2021 – Ali Ekber GÜLER: 50 EURO; 2021 – Hüseyin YILMAZ-Ali oğlu-: 50 EURO; 2021 – Oktay TURAN “İğdirli”: 50 EURO; 2021 -  TOPLAM:2150 EURO; 2021 – Latife ile Hüseyin GÜN “İstanbul” 1 ad. Video çekim için aydınlatma LED:1250.TL. ; 2021- Yusuf EROL: 200 TL; 2021 – MAKİNE VE LED AYDINLATMA ALINDI. KITILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİM. www.aliseydi-sevim.com

Bilgisayar Alımı : 650 Euro - 2022

Almanya Ober-Ramstad'dan, isminin açıklanmasını istemeyen Değerli bir arkadaşım: 650 EURO     Seyit ÇAĞLAR arkadaşımın öncülüğü ile. İkisine teşekkür ederim.

DUYURU TAKVİMİ

HARİTA: MALATYA FETHİYE

Aliseydi SEVİM Aliseydi SEVİM
Hele bakın gömleğimiz ne taraftan yırtılmış?
Aliekber Pektaş Aliekber Pektaş
Gül-güle büyük, efsane insan, lider: Fidel Kastro
Seyit Çağlar Seyit Çağlar
DAR AGACINA ASTILAR SEYIT RIZAYI,NEYLEYIM – Seyit ÇAĞLAR

LUZÜMLÜ TELEFONLARKınay Çiçekcilik: 0 422 323 86 76
Kınay Çiçekcilik: 0 542 368 10 03

Karmen Çiçekcilik:0 422 323 10 84
Karmen Çiçekcilik:0 542 210 16 69

Sahan Yemek: 0 422 325 29 30
Sahan Yemek:0 530 227 02 79

Orhan Yemek: 0 422 336 88 22
Orhan Yemek: 0 533 720 20 09

Gülüstan(Sevim) Kuaför: 0 422 322 81 65
(Aliseydi) Karakaş Emlak: 0 422 324 20 60

Yazıhan Belediyesi: 0 422 751 40 54
Kaymakamlık Makamı: 0 422 751 42 12
Yazıhan Maliye: 0 422 751 41 12
Yazıhan Tapu: 0 422 751 42 00
Yazıhan Hastahane: 0 422 751 41 05
Yazıhan Nüfus: 0 422 751 42 30

Ziraat Bankası /Yazıhan:  0 422 751 44 03
Emlak / Nihat GÜLER: 0 422 325 15 34
Mobil: 0 532 794 24 02

Yazıhan Emlak / Kaya Emlak
Süleyman KAYA: 0 537 380 05 04

MASKİ
Malatya Su İdaresi
Arıza: 185
Genel Müd. :377 74 44
444 51 44

Elektrik Arıza
444 91 86

Telefon Arıza ve Bilgi
444 1 444

İnternet Arıza

444 1 375FACEBOOK

Sık Sorulan Sorular

Sitemizin güncellenmesi devam etmekte.

2011 yılından bu güne kadar olan veriler işlendi; Açılmayan videoların sebebi, o videoların bulunduğu hesabımızı Youtube’nin silmesinden dolayıdır.

2011 yılı öncesine ait olan verilerin işlenmesi zaman alacak. Fakat hemen hemen geçmişe ait olan resimlerin tamamının kopyası var. Yakında onların tamamına nasıl ulaşacağınız açıklanacaktır.

Aradığınız eski haberleri bulmak için: Sayfamızın üst ve alt kısmındaki menüde “Arşiv” linkini tıklayınız. “Anahtar Kelime” karşılığına aradığınız haber başlığından bir iki kelime yazın, “Haber Ara” yı tıklayın.

Aradığınız kelime başlıkları sıralanacaktır. Büyük harfle aradığınızı bulamazsanız, küçük harflerle yazın.

Başka bir yolla “Google” ye yazıp arayın. Google sitemizdeki haberi bulur. Bütün bunlara rağmen aradığınız bulamazsanız,

Sitemizin alt ve üst kısmındaki "İletişim" menüsünü tıklayıp, bana mesaj gönderiniz.

Yazar isimlerinin sıralanması otomatik olarak, en son yazan yazarın en üste gelmesi şeklinde oluşmaktadır

Site Sloganımız: 2005 - 2024

2005 &  2024
www.aliseydi-sevim.com
aliseydisevim@gmail.com 

Otobüs Seferleri

                     OTOBÜS SEFERLERİ

         MALATYA                               FETHİYE

                                                          06,10

          07:15                                       08:30

          09:45                                       11:00

         13:30                                        14:45

         16: 00                                       17:00

         18:30                                        19:45

Tüm videolar

  Prof.Dr. Sinan CANAN
 

Prof.Dr. Sinan CANAN

İzlenme:7600

   
  Mutlu Olmak: Özgür Bolat at TEDxIhlasCollegeED
 

Mutlu Olmak: Özgür B

İzlenme:7642

   
  Prof. Dr. Acar BALTAŞ
 

Prof. Dr. Acar BALTA

İzlenme:7094

   
  DOĞA İÇİN ÇAL 4 - ALYAZMALIM SELVİ BOYLUM - HD
 

DOĞA İÇİN ÇAL 4 - AL

İzlenme:17490

   

Ayın Şiiri


Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.


Bir lokma ekmek ( ve zevk) için şerefini çiğnetmeye;


bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,


bir zamanlık mevki için el ayak öpmeye,


insanları ezip geçmeye,


günlük menfaatler için onurunu terk etmeye,


bir kısım insanlara kızıp


tüm insanlara düşman olmaya değmez bu hayat!Can Yücel


Mydeign Haber Temaları -http://habersitesikur.tk

Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
Ekstrafikir.com mydesign haber temasıdır.