AKTÜEL TARİHÇE EBRULİ ALMANYA ANTALYA DÜĞÜNLER OKUL DUYURU BAŞSAĞLIĞI ÖZEL HABER
Benim babam Toyota gibi. Annemse bir Melek…Tarih 22 Mart 2019, 14:38 Editör: Editör Aliseydi SEVİM

Benim babam Toyota gibi. Annemse bir Melek…

"İnsanlara Faydası Olmayanı Ölülerden Sayın Gitsin" (Hz. Ali)
Benim babam Toyota gibi. Annemse bir Melek…


Benim babam Toyota gibi bir adamdı.  Annemse bir Melek… Ölmedi benim annem, kanatlandı uçtu, Hakk’ına kavuştu. Şimdi cennetin baş köşelerinden birinde… Bu satırların altına gözü kapalı imza atamayacak bir fani var mıdır, bu dünyada? Sanırım yok.  Var var aslında. Vizontele’de Deli Emin babasına şeyh diyene kızar ve “Benim babam, şeyh filan değil, (…) tekiydi.”demişti. Yukarıdaki satırlardan Benim babam Toyata gibi bir adamdı,” ibaresine birileri itirazda edip, babasını "Mercedes’e, uçağa ve rokete" benzetebilir, daha yükseltmek için.


Benim Babam Toyata gibi bir adam ibaresi, Toyata reklamında  bir çocuğun gözünden babasına atfettiği büyüklük, değer, fiyaka vb. karşılık söylettirilir.


Hayatta ki varlık sebebin nedir diye sorulduğunda, bir kısım insana; görüşlerini, niyetlerini “...mutlu ve başarılı olmak” veya “ailemin ihtiyaçlarını karşılamak, çocuklarıma iyi bir gelecek sağlamak” gibi genel bir ifade ortaya koyarlar.”


Bunu diyen, yapıp, eden ve Toyata’ya benzetilen baba yada Meleklere benzetilen anne ve onlara benzemeye ve onları aşmaya çalışan, hatta aştığına inanan bizler; dünün çocukları bugünün büyükleri, böyle yapmakla ancak yalnızca kendimiz, ailemiz için yaşamış oluruz…


Arada bir kendimiz için yapmalıyız; fakat hiç değilse bir kerede yücelttiğimiz atalarımız içinde. Kendimize bir çay söyleyip, önümüze boş bir A4 kağıdı alıp yazmaya başlayalım...


Bakalım bir ömürde “Toyata gibi gördüğümüz baba ve Melekler gibi gördüğümüz anamız “insanlık” için neler neler yapmış yada yapmamış?


Ve yaşayan Toyota’lar, Melekler olarak bizler neler yapmışız ve yapmaktayız?..


Bir bakalım?.. Başka insanların hayatına değen, hele ki vardı. Keşke şimdide olsaydı. Yokluğu hayatımızdan çok şey eksiltti, yaşamı gönlümüze güven ve huzur, tenimize aş, ekmek, su ve hayatımıza ferahlık kattı; diyebileceğimiz dişe dokunur kaç örnek yazacağız... Bu sözleri söyleyecek kaç isim var, etrafımızda?Eskiden ideallerimiz, hayallerimiz vardı insanlık için. Hakkaniyet, adalet, adil paylaşım, özgürlük, bağımsızlık... gibi. Yani, yalnızca paralarını değil, hayatlarının onlarca yılını idealleri için isteyerek ve şevkle harcar, feda ederlerdi başka insanlar için. Her şey birey için mi, toplum için mi? Sorusu bile abesle iştigaldi. “Her şey, toplum için” ibaresini tereddütsüz büyük bir övünç ve şevkle dile getirilir di.


Mesela: “...mahrumiyet bölgelerinde” görev yapmış olanlar; oralarda yaptıkları görevi Cumhuriyet’in yaktığı kültür meşalesi ile “karanlığa ışık götürmek” ve kendilerini de, “aydınlanma ateşini yakacak kıvılcım” olarak görüyorlardı. Bu insanlara da sormuş olsaydık, hayattaki varlık sebeplerini, “vatana ve millete hizmet etmek, vatan için hayırlı bir evlat olmak” olarak tanımlarlardı.”  Ya bu gün öyle miyiz?


Şimdi ise:  “...Mümkün olduğunca çok eğlen, marka giy, şık görün, “in” olan yerlerde gözük, sakın şişmanlama, hayatın tadını çıkart, yaşlanma vb.”  diyen bir üslup yaşam ilkemiz olmakta.


Her şey vatan için… Her şey inanç için. Her şey "toplum, insanlık" içindir diyen bir zeminden, her şey çocuklarım, annem, babam ve ailem için moduna hızla kaydık.Berkeley üniversitesi’nden Paul Piff ve başkaları zenginlik yardımseverliği ve bir bakıma dürüstlüğü artırır mı azaltır mı? gibi bir konuda araştırma yapmışlar... Zenginliğin, yardımseverliği azalttığı, hilekarlığı artırdığı, daha çok rüşvet aldırttığı, daha çok yalan söylettirdiği, bulunduğu şartlarda lokmanın daha büyüğünü almaya hakkı olduğunu düşünme eğilimini ve kibri, cimriliği... artırdığı hususunda ciddi bulgulara varıldığı ve uygulamanın da bu yönde olduğuna dair ciddi veriler elde edilmiştir.


Çağımız yoğunluk, karmaşa ve hız çağı. Sanki 50-60 yılda eskinin 3-5 asırlık çağındaki kadar insanlık yol katediyor. Belli bir azınlık bu ivmeyi oluşturmakta ve takip etmekte. Çoğunluğun ruhu, zamanın ruhunun oldukça gerisinde kalmakta. Yorgun ve bitap... Böyle olunca da yaratılan zenginlik ile adil paylaşım arasındaki makas hızla açılmakta. İnsanların, empati ve merhamet duyguları erozyona uğrayıp gelişememekte.


Bundan dolayı, bir ibadet gibi, empatimizi geliştirip, bizlerden daha şansız insanları anlayıp onlar için neler yapabileceğimizi düşünmeliyiz. Aile olarak evlerimizde beraber yemek yerken; bu anları vesile edip, çocukların okul başarısı, aldığı markalı şeylerin dışında, “bu gün başkaları için ne yaptığımızı, çömerliği, feragatı, fedakarlığı dile getirmeli. Elimizde olduğu için sükrettiğimiz nelerin olduğunu” konuşmalıyız.


Çünkü; yine yapılan deneyler göstermiştir ki, insanlar bilinçli olarak oluşturdukları gündemin etkisinde kalmakta, bu gündemi fark edenlerde bundan etkilenmekte. İşte bu sebepten dolayı, önemsenen kadim değerleri aile ortamında gündeme almalıyız.


Prof. C.T. Morgan: "Öğrenme yaşantı ve tekrar yoluyla insanda meydana gelen değişikliktir," der. Mesela, ben bıçağın sağ elde, çatalın sol elde olarak sofrada kullanılması gerektiğine dair bilginin çocukluğundan beri bilincindeyim. Fakat; sol el ile çatal kullanmak hususunda sınıfta kalabilirim… Çünkü köylerde çatal, bıçak kullanma adedi pek yok. Bu öğrenme kavramının gösterdiği gibi "bilmek, öğrenmek anlamına gelmez." Uygulama ve tekrarla çatalın kullanılışı öğrenilir ve yetenek halini alır.


İş bu sebepten dolayı, “merhamette, gündem oluşturmak ve uygulamakla öğrenilir.” Talim ve terbiye arasındaki fark da buradadır. Bu ayrımın en can alıcı noktası ise, “bilmek ile olmayı” aynı şey sanma yanılgımız dır. Hemen herkes “insanlığın ne olup olmadığı hususunda az çok malumat sahibidir” de, çok azımızın geride bıraktığı izler hakikatten “adam gibi adam”  izleridir.


Peki bu iz nasıl mı geride bırakılır? "Cebinizdekileri, paraya taalluk ve tahakkuk eden bütün sahip olduklarınızı ve bileğinizin ve zihninizin gücünü, kaşınızın gözünüzün, güzelliğini çıkardımızda" geride kalanlarınızla bu iz çıkarılır, bırakılır ve kalır…


Bunlar çıkarıldığında toplum dimağında geriye kalacak "pozitif bir şanınız" var mı sizin? Yoksa yoksunuz demektir. Varsa izinizin kalacağından şüpheniz olmasın. Çünkü; "topluma, başkalarına katkınız oranında kalıcı anılar bırakabilirsiniz geriye."


A. SEVİM
20 Mart 2019Not: İntihal olmasın. Bu yazımızda bize asıl kaynaklık eden yazar, Prof.Dr. Acar BALTAŞ,'dır. Aynen yaptığım alıntıları açık siyah yaptım ve tırnak içerisine aldım.


Bu yazımızı, Fethiyeli Gençlik’in on ihtiyaçlı aileye, on gıda kolüsü göndermesi üzerine yazdım. Bu arkadaşlar Dernekten bağımsız olarak her ay bir hesaba maaşlarından belirli miktarda bir paranın kesilip ortak hesaba havale edilerek biriktirilen kaynağı kullanıyorlar. Hangi zaman, ney ve kimlere yardım edilip edilmeyeceğine kendileri karar veriyorlar.


Bu tür konuları gündeme getirmemizin sebebi, empati ve merhamet duygularının gelişimine katkı kaygısıdır.


Arkadaşlarımızın kesesine bereket ve gönüllerine zenginlik dilerim.


  |  Bu haber 15734 defa okunmuştur.

Duyurular  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Büyüklük Makamı ve Kutup Yıldızı

Büyüklük Makamı ve Kutup Yıldızı Büyüklük Makamı ve Kutup Yıldızı Felsefe Profesörü S. Zelyüt ile D. Cündioğlu, Aristo üzerine yapılan bir sohbette...

“Mutluluğun Gizi” & Kaşık Dolu mu; Boş mu?

“Mutluluğun Gizi” & Kaşık Dolu mu; Boş mu? “Mutluluğun Gizi” & Kaşık Dolu mu; Boş mu?

“Aslında ben kendimi vurdum.”

“Aslında ben kendimi vurdum.” “Aslında ben kendimi vurdum.”

Yeni Yıl, Aranan Hazine ve Simyacı

Yeni Yıl, Aranan Hazine ve Simyacı Yeni Yıl, Aranan Hazine ve Simyacı

Yükselmek iyidir. Fakat asıl olan yükselmek değil; yükseldiği yerde kalabilmektir…

Yükselmek iyidir. Fakat asıl olan yükselmek değil; yükseldiği yerde kalabilmektir… Yükselmek iyidir. Fakat asıl olan yükselmek değil; yükseldiği yerde kalabilmektir… Balık denizin, kuş ise havanı...

Anneleri Günü 2019

Anneleri Günü 2019 Anneleri Günü 2019

İnsana Ne Kadar Toprak Lazım “Lev Tolstoy "

İnsana Ne Kadar Toprak Lazım “Lev Tolstoy İnsana Ne Kadar Toprak Lazım “Lev Tolstoy " Tolstoy: Onun İhtiyaç Duyduğu Üç Arşın(2 mt) Kadar Bir Topraktı!..”

Yeni Yıl, Yenilenme, benliğin uptadesi... 2019

Yeni Yıl, Yenilenme, benliğin uptadesi... 2019 Yeni Yıl, Yenilenme, benliğin uptadesi... 2019 Almanya’ya giden birinci kuşağın döneminde Türkiye’de bir gencin as...

Deniz Yıldız'ı Hikayesi ve İnsani Dayanışma

Deniz Yıldız'ı Hikayesi ve İnsani Dayanışma Deniz Yıldız'ı Hikayesi ve İnsani Dayanışma

Fotoğraf Makinesi Kampanyası ( 2008-2012-2015 )

2008 – Ahmet ASLAN: 400 EURO

2008 – Diğer arkadaşlar: 600 EURO

2008 – Toplam: 1000 EURO

Bitti

2012 - Seyit  ÇAĞLAR : 30 Euro  

  2012 - Aliman SEVİM : 40 Euro

  2012 - Ali ASLAN : 10 Euro

  2012 - Hasan AĞKAYA : 20 Euro

  2012 - Ali ALTUNOK :20 Euro

  2012 - Ali İhsan GÜLER : 50 Euro

  2012 - Metin ÖKSÜZ : 30 Euro

  2012 - Naki ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Rıfat ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 - Hüseyin ÖKSÜZ : 50 Euro

  2012 -Murat İLHAN

           (Zeynal oğlu):50Euro

  2012 - Fatma İLHAN

           (Hasan Kızı):10 Euro

  2012 -Zeynep KORYÜREK:20 Euro

  2012 - Elif GÜN :10 Euro

  2012 - Piri İlhan

          (Minnet oğlu):30 Euro

  2012 - Hüseyin YILMAZ

         (Güldalı oğlu):30 Euro

  2012 - Turabi TEMİZ : 20 Euro

  2012 - Hikmet GÜLER : 40 Euro

  2012 - Hüseyin İLHAN

           (İbrahin oğlu):20 Euro

  2012 - Hasan ÇEVİKER : 10 Euro

  2012 - Zeynep GÖÇER : 20 Euro

  2012 - Necmettin ÖKSÜZ : 20 Euro

  2012 - Sultan AKKOYUN: 50 Euro

  2012 - Ali Ekber PEKTAŞ : 20 Euro  

  2012 - Yusuf ALTUN  : 20 Euro

  2012 - Mehmet İNCE : 15  Euro

  2012 - Mustafa(Vaylo)

             OLGUN:50 Euro

  2012 - Ahmet OLGUN : 50 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN :10 Euro

  2012 - Aliseydi UÇAR : 50 Euro

  2012 - Veli ÇAĞLAR  : 10 Euro

  2012 - Fahri ÖKSÜZ  : 20 Euro

  2012 - Kasım YILMAZ : 50 Euro

  2012 - Kadir ÇAĞLAR : 20 Euro

  2012 - Hasan AKŞAHİN

             DEDE:10 Euro

  2012 - Hacı ÖZSEVİM : 20 Euro

  2012 - Duran AYDOĞAN:30 Euro

  2012-Hüseyin Rahmi

          ÖZTÜRK:50 Euro

  2012 - Ahmet ÖZTÜRK (Köln):30 Euro

  2012 - Vahap ÇEVİKER :10 Euro

  2012 - Kenan GÜVERCİN : 10 Euro

  2012 - Sezai ALTUN : 10 uro

  2012 - Bektaş AKŞAHİN : 20 Euro

  2012 - Veli İLNCE : 10 Euro

  2012 - Ziyade ŞENKAYA : 10Euro

  2012 - Hasan KARAGÖZ :10 Euro

  2012 - Hasan AKDOĞAN : 10 Euro

  2012 - Hüseyin AKDOĞAN 10 Euro

  2012 - Turan GÖÇER : 10 Euro

  2012 - Cengiz SEVİM : 20 Euro

  2012 - Bektaş Hacı AKŞAHİN:10 Euro

  2012 - İsmail AĞKOÇ : 20 Euro

  2012 - Aliekber AKKAYA : 20 Euro

  2012 - Erdinç ASLAN : 10 Euro

  2012 - Ali ARKADAŞ :10 Euro

  2012 - Hasan (Fikriye)

             ÖZACAR:20 Euro

  2012 - Ahmet KAYGUSUZ

           (Arguvan’lı):10 Euro

  2012 - Avades ALTUN

            ( Der. Bşk.):50 Euro

  2012 - Havaşin MARKET

             (Arguvan’lı):20 Euro

  2012 - Hasan ÖKSÜZ : 10 Euro

  2012 - Haydar ER

            (Müslüm oğlu):50 Euro

  2012 - Tamam SOFU :10 Euro

  2012 - Musa ÇİFTÇİLER: 10 Euro

  2012 - REISE BIRO

     Firat, Ober-Ramstadt :20 Euro   

  2012 - Vahap ASLAN(Culfalı): 30 Euro

  2012 - EURO SÜPER MARKET

             DARMSTADT:20 Euro

  2012 - Hüseyin ER (Köln) : 50 Euro

  2012 - Vedat ÇALIŞKANOĞLU: 5 Euro

  2012 - Kamber ÇAKMAK : 5 Euro    

  2012 - Hüseyin AYDOĞDU

            (Şahin oğlu): 50 Euro

  2012 - Meliha YÜCEL : 50 Euro

  2012 - İsmail SEVİM

  (Haydar oğlu): 20 Euro

  2012 - Necati-Zekine KILIÇ :20 Euro

  2012 - Erdal ÇALIŞKANOĞLU: 20 Euro

  2012 - Hüseyin ÇALIŞKANOĞLU

           (Süleyman oğlu) : 20 Euro

  2012 - Yılmaz GÜLER: 20 Euro

  2012 - Mehmet AKDOĞAN:20 Euro

  2012 - Bektaş ile Hünkar

             ALTUN: 80 Euro    

  2012 -  TOPLAM : 1915 EURO  

   Bitti

2015 - Eski bozulan makinenin

           sigortasından alınan:75 EURO

2015 – Aliseydi KARGIN : 50 EURO

2015 – Erdoğan BIÇAKCIOĞLU : 50 EURO

2015 – Sefa ALTUN : 50 EURO

2015 – Murat İLHAN

(Sarhoş amcanın torunu):50 EURO

2015 – Abbas PEKTAŞ

(Yusuf oğlu): 50 EURO

2015 – Yusuf ALTUN : 30 EURO

2015 – Merdan ŞENOL : 50 EURO

2015 –  Hasan ALTUNOK

(Hüseyin&Hatice oğlu) : 20 EURO

2015 – Abbas KORYÜREK : 30 EURO

2015 – Hasan KARAKOÇ

 (Donjuan'ın oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri SOFU : 10 EURO

2015 – Haydar GÜN : 50 EURO

2015 – Hacı ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Abbas ÖZSEVİM : 25 EURO

2015 – Ali Ekber AKŞAHİN : 20 EURO

2015 – Veli İNCE : 10 EURO

2015 – Ali Agırdemir (Köln): 50 EURO

2015 – Kasım YILMAZ : 50 EURO

2015 – Hüseyin YILMAZ

(Filip - Fattey bibini torunu):50 EURO

2015 – Hüseyin ÇİFTÇİLER : 50 EURO

2015 – Avades ALTUN : 50 EURO

2015 – Ali İhsan UÇAR : 25 EURO

2015 – Seyit ÇAĞLAR : 20 EURO

2015 – Hüseyin AKKAYA

( Yeter Oğlu) : 20 EURO

2015 – Piri İLHAN : 50 EURO

2015 – Haydar ER : 50 EURO

2015 –  Hüseyin ÇAVUŞ

(Igdırlı):10 EURO

2015 – Naki ÖZSÜZ : 20 EURO

2015 – Mesut  İLHAN : 20 EURO

2015 – Hüseyin ÖKSÜZ

(Naki oğlu) : 20 EURO

2015 – TOPLAM : 1075 EURO

Bitti

2012 - Sayfası…

2015 Sayfası…


Fotoğraf Makine Kampanyası -2021

2021 - Ahmet ASLAN: 500 EURO; 2021-Ali ŞEN “Arguvan”: 500 EURO; 2021 – Zeynal AKDOĞAN: 200 EURO;  2021 – Ali ÖZACAR: 50 EURO; 2021 – Vahap İLHAN: 50 EURO; 2021 – Vedat İLHAN: 50 EURO;  2021 –Robert YANAR: 50 EURO; 2021 – Can YANAR: 50 EURO; 2021 – Özkan ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Ecevit ÇAKIR: 50 EURO; 2021 – Erol YILMAZ: 50 EURO; 2021 – Abbas YÜCEL: 50 EURO; 2021 – Metin İLHAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ÖZİLHAN: 50 EURO; 2021 – Zeynal ÜSTÜNER “Arguvan”: 100 EURO; 2021 – Eyüphan AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin AKDOĞAN: 50 EURO; 2021 – Hüseyin ŞENOL: 50 EURO; 2021 – Ali Ekber GÜLER: 50 EURO; 2021 – Hüseyin YILMAZ-Ali oğlu-: 50 EURO; 2021 – Oktay TURAN “İğdirli”: 50 EURO; 2021 -  TOPLAM:2150 EURO; 2021 – Latife ile Hüseyin GÜN “İstanbul” 1 ad. Video çekim için aydınlatma LED:1250.TL. ; 2021- Yusuf EROL: 200 TL; 2021 – MAKİNE VE LED AYDINLATMA ALINDI. KITILIMCILARA TEŞEKKÜR EDERİM. www.aliseydi-sevim.com

Bilgisayar Alımı : 650 Euro - 2022

Almanya Ober-Ramstad'dan, isminin açıklanmasını istemeyen Değerli bir arkadaşım: 650 EURO     Seyit ÇAĞLAR arkadaşımın öncülüğü ile. İkisine teşekkür ederim.

DUYURU TAKVİMİ

HARİTA: MALATYA FETHİYE

Aliseydi SEVİM Aliseydi SEVİM
Hele bakın gömleğimiz ne taraftan yırtılmış?
Aliekber Pektaş Aliekber Pektaş
Gül-güle büyük, efsane insan, lider: Fidel Kastro
Seyit Çağlar Seyit Çağlar
DAR AGACINA ASTILAR SEYIT RIZAYI,NEYLEYIM – Seyit ÇAĞLAR

LUZÜMLÜ TELEFONLARKınay Çiçekcilik: 0 422 323 86 76
Kınay Çiçekcilik: 0 542 368 10 03

Karmen Çiçekcilik:0 422 323 10 84
Karmen Çiçekcilik:0 542 210 16 69

Sahan Yemek: 0 422 325 29 30
Sahan Yemek:0 530 227 02 79

Orhan Yemek: 0 422 336 88 22
Orhan Yemek: 0 533 720 20 09

Gülüstan(Sevim) Kuaför: 0 422 322 81 65
(Aliseydi) Karakaş Emlak: 0 422 324 20 60

Yazıhan Belediyesi: 0 422 751 40 54
Kaymakamlık Makamı: 0 422 751 42 12
Yazıhan Maliye: 0 422 751 41 12
Yazıhan Tapu: 0 422 751 42 00
Yazıhan Hastahane: 0 422 751 41 05
Yazıhan Nüfus: 0 422 751 42 30

Ziraat Bankası /Yazıhan:  0 422 751 44 03
Emlak / Nihat GÜLER: 0 422 325 15 34
Mobil: 0 532 794 24 02

Yazıhan Emlak / Kaya Emlak
Süleyman KAYA: 0 537 380 05 04

MASKİ
Malatya Su İdaresi
Arıza: 185
Genel Müd. :377 74 44
444 51 44

Elektrik Arıza
444 91 86

Telefon Arıza ve Bilgi
444 1 444

İnternet Arıza

444 1 375FACEBOOK

Sık Sorulan Sorular

Sitemizin güncellenmesi devam etmekte.

2011 yılından bu güne kadar olan veriler işlendi; Açılmayan videoların sebebi, o videoların bulunduğu hesabımızı Youtube’nin silmesinden dolayıdır.

2011 yılı öncesine ait olan verilerin işlenmesi zaman alacak. Fakat hemen hemen geçmişe ait olan resimlerin tamamının kopyası var. Yakında onların tamamına nasıl ulaşacağınız açıklanacaktır.

Aradığınız eski haberleri bulmak için: Sayfamızın üst ve alt kısmındaki menüde “Arşiv” linkini tıklayınız. “Anahtar Kelime” karşılığına aradığınız haber başlığından bir iki kelime yazın, “Haber Ara” yı tıklayın.

Aradığınız kelime başlıkları sıralanacaktır. Büyük harfle aradığınızı bulamazsanız, küçük harflerle yazın.

Başka bir yolla “Google” ye yazıp arayın. Google sitemizdeki haberi bulur. Bütün bunlara rağmen aradığınız bulamazsanız,

Sitemizin alt ve üst kısmındaki "İletişim" menüsünü tıklayıp, bana mesaj gönderiniz.

Yazar isimlerinin sıralanması otomatik olarak, en son yazan yazarın en üste gelmesi şeklinde oluşmaktadır

Site Sloganımız: 2005 - 2024

2005 &  2024
www.aliseydi-sevim.com
aliseydisevim@gmail.com 

Otobüs Seferleri

                     OTOBÜS SEFERLERİ

         MALATYA                               FETHİYE

                                                          06,10

          07:15                                       08:30

          09:45                                       11:00

         13:30                                        14:45

         16: 00                                       17:00

         18:30                                        19:45

Tüm videolar

  Prof.Dr. Sinan CANAN
 

Prof.Dr. Sinan CANAN

İzlenme:7556

   
  Mutlu Olmak: Özgür Bolat at TEDxIhlasCollegeED
 

Mutlu Olmak: Özgür B

İzlenme:7602

   
  Prof. Dr. Acar BALTAŞ
 

Prof. Dr. Acar BALTA

İzlenme:7046

   
  DOĞA İÇİN ÇAL 4 - ALYAZMALIM SELVİ BOYLUM - HD
 

DOĞA İÇİN ÇAL 4 - AL

İzlenme:17438

   

Ayın Şiiri


Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır.


Bir lokma ekmek ( ve zevk) için şerefini çiğnetmeye;


bir anlık eğlence için servetini tüketmeye,


bir zamanlık mevki için el ayak öpmeye,


insanları ezip geçmeye,


günlük menfaatler için onurunu terk etmeye,


bir kısım insanlara kızıp


tüm insanlara düşman olmaya değmez bu hayat!Can Yücel


Mydeign Haber Temaları -http://habersitesikur.tk

Fethiye'nin Dünyaya Açılan Penceresi
Ekstrafikir.com mydesign haber temasıdır.